מוזילה זונחת את דפדפן FireFox בסגנון המטרו עבור Windows 8

firefoxwin81_640_large_verge_medium_landscape

לפני יותר משנה הציגה לעולם קרן מוזילה את גרסת המטרו של דפדפן ה-FireFox המפורסם שלה, זאת במטרה להעניק חווית שימוש טובה יותר למשתמשי מערכת ההפעלה Windows 8 על גבי מסך מגע. כעת, לאור ההיענות הנמוכה, מודיעה מוזילה על הפסקת פרויקט הפיתוח – מה שבפשטות אומר כי הקרן מרימה ידיים. מעתה ואילך, לא נזכה לקבל גרסאות נוספות או עדכוני תוכנה.

את ההודעה על הפסקת הפרויקט מסר סגן נשיא מוצר ה-FireFox, ג’ונתן נייטגאל (Johnathan Nightingale) וציין כי הגורם העיקרי להזנחת הפיתוח הוא חוסר העניין של ציבור המשתמשים בגרסת המטרו. “ביום שגרתי, מיליוני אנשים ברחבי העולם משתתפים בבדיקות הבטא שלנו, בעוד שבדפדפן בגרסת המטרו הצלחנו לזהות פעילות יומית של אלף משתמשים בלבד”, סיפר נייטגאל והוסיף כי “עם כמות נמוכה כזו של משתמשים יהיה קשה לאתר באגים, מה שימנע מאיתנו לשחרר גרסאות ברמה מספקת”.

מטרו שלא מגיע לשום מקום

זה לא סוד גדול כי ממשק האריחים של מיקרוסופט לא מצליח לזכות באהדת המשתמשים, ובטח שלא באהדתם של המפתחים. על אף ההשקעה והשינויים הרבים שביצעה החברה ב-Windows 8.1, משתמשים רבים מדלגים בחינניות על ממשק האריחים וקופצים ישירות לממשק שולחן העבודה המוכר. מגמה זו נובעת בעיקר מהמחסור באפליקציות שבאפשרותן לתקשר עם הממשק, ואם אכן קיימת כזו – המשתמשים מעדיפים לרוב את הגרסה המלאה שמעניקה אפשרויות רחבות יותר. גם הירידה הקלה בנתח השוק איננה מסמנת טובות.

Windows81PreviewSta_01_Web

מוקדם ומוגזם יהיה להספיד את מיקרוסופט. אולם, הנפגעים העיקריים ממהלך זה הם משתמשי מערכת ההפעלה בגרסת ה-RT, אשר תלויים באפליקציות בסגנון המטרו בלבד, וכעת ניצבות בפניהם שתי אפשרויות בלבד לגלישה באינטרנט – אקספלורר של מיקרוסופט או כרום של גוגל. אנו מלאי תקווה שמגמת הנטישה של המפתחים לא תימשך, ואולי הגיע הזמן שגם אלו שנרתעו תחילה – ינסו לתת צ’אנס נוסף.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים