פייסבוק רוכשת את יצרנית משקפי המציאות המדומה Oculus VR

Oculus-Rift-CrystalCove-main

הרשת החברתית פייסבוק הודיעה במהלך הלילה כי תרכוש את חברת Oculus VR, יצרנית משקפי המציאות המדומה Oculus Rift, בתמורה לסכום המוערך בכ-2 מיליארדי דולרים. הרכישה תחולק לכ-400 מיליוני דולרים שישולמו על-ידי פייסבוק לבעלי המניות של Oculus VR במזומן, כאשר שארית הסכום (כ-1.6 מיליארדי דולרים) תשולם ב-23.1 מיליון מניות פייסבוק, ששווין הוערך בכ-1.6 מיליארדי דולרים. בנוסף, תשלם פייסבוק 300 מיליוני דולרים בהתאם ליעדים שהוצבו בפני החברה הנרכשת.

“אני נרגש להכריז כי החלטנו לרכוש את Oculus VR”, ציין מייסד ומנכ”ל פייסבוק, מארק צוקרברג, דרך חשבונו ברשת החברתית, “יש לנו עוד עבודה רבה להשלים בתחום המובייל, אבל בנקודה זו, אנו (בפייסבוק) מרגישים כי אנו יכולים להתחיל להתמקד בפלטפורמות נוספות ובנקודה זו נכנסת Oculus לתמונה”.

Oculus VR היא בראש ובראשונה חברת משחקים, זאת הבהירו בפני צוות גאדג'טי בכירי החברה, עת שהדגימו עבורנו את הגרסה האחרונה (Crystal Cove) של ה-Oculus Rift, זו הפכה זמינה לרכישה מוקדמת עבור מפתחים לפני ימים בודדים. אולם, צוקרברג פורש תכנית שאפתנית אף יותר לחברה, כאשר שם לו כמטרה להפוך את Oculus לפלטפורמה, שתשמש בעתיד לחוויות נוספות, כמו צפיה במשחקי ספורט, למידה וירטואלית בכיתה ושיחות ייעוץ פנים מול פנים עם רופאים, והכל מהנוחות הביתית.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=OlXrjTh7vHc[/youtube]

עד כה, הצליחה Oculus VR לצבור מעבר ל-75,000 הזמנות עבור משקפי המציאות הרבודה שפיתחה, כאשר מספרים אלה צפויים לעלות עם כניסתה של פייסבוק לתמונה, כמו גם עם השקת גרסת המפתחים השניה (DK2) של ה-Oculus Rift.

(מקור – יח”צ פייסבוק)

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות