דיווח: גוגל בוחנת כניסה לתחום אספקת שירותי סלולר בארה"ב

| יום שישי, 4 באפריל 2014, 09:47 | סלולר
תגיות: Google, גוגל

google-dublinכמעט 10 שנים חלפו מאז נשמעו לראשונה הטענות לפיהן מתכוונת חברת גוגל להקים רשת סלולרית עצמאית. אמש (ה’), בעודו מצטט “מקורות יודעי דבר”, החזיר אתר The Information את השמועה לחיים. על פי הדיווח החדש, גוגל נמצאת בימים אלו בעיצומו של הליך בחינה מקיף לקראת כניסה אפשרית לתחום אספקת שירותי סלולר בארה”ב.

לא ברור. כך ניתן לתאר בשתי מילים את הדיווח כולו. מצד אחד, מציינים מקורותיו של האתר כי גוגל מנהלת מגעים עם ספקיות הסלולר הקיימות במטרה להקים רשת וירטואלית, כזו שתישען על התשתיות הקיימות ולא תצריך השקעה כספית מצידה בהקמת אתרי תקשורת עצמאיים. דוגמה לכך היא רשת “רמי לוי” הישראלית, אשר נשענת על התשתיות של ספקית הסלולר “פלאפון”.

מצד שני, מספר האתר כי ישנם כמה סימנים לכך שגוגל עשויה להקים אתרי תקשורת משלה, או יותר נכון – להתבסס על תשתיות האינטרנט המהיר שלה, Google Fiber, שהקימה באוסטין (טקסס), קנזס סיטי (קנזס), קנזס סיטי (מיזורי) ופרובו (יוטה). אופציה שלישית היא סוג של שילוב בין האחרות – גוגל תתבסס על התשתית העצמאית שלה, אך באיזורים בהם זו אינה זמינה, תתבצע נדידה לאתרי התקשורת של אחת (או יותר) מספקיות הסלולר הגדולות.

היה הייתה כתובת על הקיר

google-settingsדיווחים על כניסתה של גוגל לתחום שירותי התקשורת נשמעו לראשונה בקיץ 2005, אז רכשה את חברת “אנדרואיד” ואף רשמה בעבורה שלל פטנטים העוסקים בתקשורת סלולרית. גוגל אמנם השתתפה כמה שנים לאחר מכן במכרז תדרים שערכה ועדת התקשורת הפדרלית (FCC), אך זו מעולם לא הצהירה על כוונתה להציע שירותי סלולר.

לא נופתע אם הדברים שנמסרו בדיווח יתבררו כנכונים בסופו של דבר. חשוב לזכור שרק לאחרונה חשפה גוגל שני מיזמים גדולים העוסקים בתקשורת נתונים, האחד הוא כמובן Google Fiber לאספקת שירותי אינטרנט מהיר באמצעות סיבים אופטיים והשני הוא Project Loon שינסה לאפשר חיבור לאינטרנט באזורים בהם אין פריסה יציבה.

(תמונה – Carlos Luna)

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות