חברת Xiaomi מכריזה על Mikey: כפתור רב תכליתי הדומה בתכליתו לכפתור ה-Pressy

| יום חמישי, 3 באפריל 2014, 20:40 | גאדג'טים

Xiaomi-Mikey-button

בחודש אוקטובר האחרון נחתם בהצלחה מימון פרוייקט Pressy של נמרוד בק ובועז מנדל באתר KickStarter. הפרוייקט הצליח לגייס סכום כפול מהנדרש כבר ב-24 השעות הראשונות, ונסגר עם סכום כולל של למעלה מ-695 אלפי דולרים. נכון לזמן זה, טרם הושק הכפתור וניתן לבצע הזמנה מוקדמת שלו עבור מחיר של 27 דולרים. בעוד השקתו של כפתור ה-Pressy מתעכבת, מכריזה חברת Xiaomi הסינית על מוצר כמעט זהה במחיר נמוך משמעותית – 0.80$ בלבד.

הכפתור של Xiaomi מכונה Mikey. מדובר בלחצן בודד המתחבר למכשיר אנדרואיד באמצעות מחבר האוזניות. יחד עם אפליקציה ייעודית המותקנת במכשיר, יכול הלחצן לבצע פעולות שונות דרך עשר קומבינציות של לחיצות קצרות וארוכות. חלק מהפעולות שניתן להגדיר באמצעות הכפתור כוללות צילום מיידי, הפעלת נורת ה-LED בגב המכשיר והפעלת תוכנת הקלטה בזמן שיחה.

pressy-mikey-copycat

כפי שניתן לראות בתמונות של שני הכפתורים זה לצד זה, מדובר בהעתק מדוייק למדי של כפתור ה-Pressy. בתגובה להכרזה, אמר נמרוד בק לאתר Engadget כי החיקויים למוצר שלהם הם משהו לו ציפו עוד מתחילת הפרוייקט, אך לא מיצרנית ידועה ומכובדת כמו Xiaomi. הוא הוסיף, כי זכויות הקניין שייכות לו ולצוות הפיתוח של Pressy וכי כעת הם בוחנים דרכים אפשריות להתמודד עם החיקוי.

הכפתור של Xiaomi יושק בסין ב-8 באפריל, כאמור, במחיר 4.9 יואן (0.8 דולר). כמו עם כל מוצר של החברה הסינית, לא ברור האם ומתי יגיע לשווקים מחוץ לאסיה. על כל פנים, משונה לראות את הוגו בארה, בעבר מנהל מוצר האנדרואיד בגוגל וכעת סגן נשיא במחלקה הבינלאומית ב-Xiaomi , מקדם חיקוי בוטה שכזה למוצר קיים בעמוד הגוגל פלוס האישי שלו.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות