פיתוח ישראלי: המדפסת הניידת שתהלך לכם על הדף

ZutaLabs-Portable-Printer-gadgetycoil

פעמים רבות נמצא עצמנו במקרים בהם נצטרך להדפיס מסמכים, חוזים, עבודות ואפילו תמונות, אך המצב כיום דורש מאיתנו לחכות עד שנגיע למדפסת בבית, בלימודים או במשרד כדי לקבל את החומרים שרצינו על-גבי דף. פתרונות ניידים שונים כבר הגיעו בדמות מדפסות קטנות וניידות, אולם אלו מציעות את שירותיהן על גבי דפים בגדלים קטנים בלבד, אותם ניאלץ לרכוש בנפרד מאלו אותם אנו רוכשים עבור המדפסת הרגילה שברשותנו.

במהלך כנס החדשנות של מיקרוסופט, Think Next 2014, שנערך ב-7 באפריל בתל-אביב, פגשנו את היזמים העומדים מאחורי חברת הסטארטאפ הישראלית Zuta Labs, שם הדגימו בפנינו את המדפסת הניידת שפיתחו, זו מסוגלת להדפיס על כל סוג דף ושואפת להיות קטנה מספיק כדי לשאת גם כאשר נהיה בדרכים.

הכירו את המדפסת הניידת

הפעלת המדפסת פשוטה למדי, ותוכלו לשלוח הדפסות אליה מהמחשב או המכשיר הנייד (iOS או אנדרואיד) באמצעות קישוריות בלוטות’. בדרך זו, לא תידרשו לחיבור אינטרנט רק כדי להדפיס. ההדפסה עצמה תיעשה במודל הראשון של המדפסת רק בשחור\לבן ומההדגמה שניתנה לנו היא לא מהירה במיוחד, ממש כמו מדפסות ניידות אחרות.

טרם תושלם העבודה על הפרוייקט, מספק אב הטיפוס של המדפסת כיום מהירות הדפסה של עד 1.2 דפים בדקה ובאיכות של 96×192 dpi, אך בחברה מבטיחים כי הרזולוציה תעלה בדגם הסופי.

ZutaLabs-Portable-Printer-Prototype

מימדי המדפסת אליהם שואפת החברה להגיע עומדים על גובה של 10 סנטימטרים ורוחב של 11.5 סנטימטרים, כל זאת במשקל של כ-300 גרם. הסוללה שתסופק עם המדפסת תהיה מסוג Lithium Polymer ותספיק לשעת עבודה יחידה, אולם תאפשר הטענה באמצעות כבל microUSB, זו תארוך שלוש שעות להטענה מלאה.

כדי להדפיס על גבי דף A4, הוא הגודל הסטנדרטי במדפסות, מהלכת לה המדפסת על גבי הדף באמצעות סט גלגלים שידעו ללכת לאורך הדף, לרדת שורה ואפילו להתריע במידה והדף מלא ויש להזין דף נוסף. אולם, בדגם הנוכחי של המדפסת לא יהיו חיישני ייצוב, כך שבמידה ותזיזו אותה, או את הדף, כנראה שלא תקבלו את התוצאה שרציתם.

ZutaLabs-Portable-Printer-Wheels

להשלים אבני דרך בעזרת הציבור

היום (ה’) פתחו יזמיה של Zuta Labs קמפיין למימון אבן הדרך האחרונה הדרושה לחברה לשם מימוש החזון לבניית מדפסת קטנה ככל הניתן. המוח מאחורי המדפסת כבר עובד והודגם בפנינו, אולם על מנת לנסות ולכווץ את המדפסת, מבקשת החברה לגייס 400,000$ דרך פלטפורמת גיוס ההמונים קיקסטארטר.

כפי הנהוג בקמייפנים לגיוס דרך פלטפורמה זו, דאגה החברה ליצור מספר פרסים שיחולקו לתורמים עבור השלמת הפרוייקט. כך למשל, תקבלו חולצה עבור תרומה של 35 דולרים ואת המדפסת הניידת עצמה בעבור תרומה של 180 דולרים עבור הדגם השחור ו-200 דולרים עבור הדגם הלבן. את הפרוייקט מצפים להשלים בחברה עד ינואר 2015.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות