אפליקציית פייסבוק לאנדרואיד מקבלת רענון משמעותי ושטוח לממשק המשתמש

new-facebook-gadgety

אפליקציית פייסבוק לאנדרואיד (Facebook for Android) מקבלת רענון משמעותי לעיצוב וממשק המשתמש, המביא אותה לטרנד השטוח שמכה את חנויות האפליקציות בשנה האחרונה. אפליקציית פייסבוק לאנדרואיד מיישרת קו עם האפליקציה ל-iOS, שכבר עברה לעיצוב שטוח ואלגנטי זמן קצר לאחר שחרור עדכון מערכת ההפעלה iOS 7 שהביא את המגמה השטוחה למרכז הבמה. מלבד העיצוב החדש של הכפתורים והאייקונים, ממשק המשתמש עצמו קבל שינוי רציני שיתכן ורבים ירגישו שחוזר מעט אחורה במהותו.

ראשית, בטח תשימו לב שהחלק העליון באפליקציה נראה שונה לגמרי והכפתורים של פרסום סטטוס, תמונה וצ'ק אין הוחבאו. הם יצוצו בחלק התחתון של המסך כאשר תתחילו לגלול את העמוד. את מקומם בחלק העליון תופסים טאבים חדשים שיאפשרו לכם לעבור על ידי החלקת האצבע בין מסכי (משמאל לימין): הקיר הראשי (פיד), הצעות חברות, הודעות, התראות והתפריט הראשי.

גוגל דחפה מפתחים לעשות שימוש ב"מגירת ניווט" (תפריט הנפתח על ידי משיכת האצבע מקצה המסך) על מנת לאפשר יותר מקום לתוכן המרכזי באפליקציה. בפייסבוק העדיפו לוותר עליה ולהעביר את התפריט הראשי ממגירה לטאב. הטאבים בחלק העליון והכפתורים שצצים בחלק התחתון מקטינים משמעותית את השטח הזמין להצגת תוכן של האלמנט המרכזי באפליקציה – ה-News Feed.

Facebook-New-UI

"מגירת הניווט" השנייה באפליקציה המיועדת עבור החברים איתם ניתן לשוחח בצ'אט של פייסבוק כבר לא ניתנת לפתיחה על ידי משיכת האצבע מקצהו הימני של המסך שמאלה, אם כי על ידי לחיצה על הכפתור (בפינה הימנית עליונה) בלבד. חשוב לציין שפייסבוק תחל בקרוב תהליך של ניתוק ממשק ההודעת מהאפליציה על מנת שהמשתמש ינהלו את הודעות הפייסבוק שלהם באפליקציית ה-Messenger המיועדת לכך. יתכן שגם הצ'אט יבוטל בקרוב ויעבור גם כן ל-Messenger בלבד ולכן מעט פחות נגיש.

יחד עם רענון העיצוב וממשק המשתמש של Facebook for Android ישנם גם עדכונים מתחת לפני השטח, אלו מציעים חווית משתמש מהירה ויציבה יותר. הגלילה בפיד הראשי מקרטעת הרבה פחות עד בכלל לא, שיפור שבהחלט שמנו לב אליו. אם עדיין לא קבלתם את העדכון, אל דאגה, פייסבוק החלה בהפצתו אתמול והוא בקרוב יגיע גם למכשירכם.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות