הערכה: אפל תטמיע קישוריות NFC במכשיריה עד סוף השנה

Apple-iPhone-NFC

בשבוע האחרון החלו להיחשף הערכות בית ההשקעות KGI Securities בכל הנוגע למוצריה ותכניותיה של אפל לשנת 2014. האנליסט מינג-צ'י קאו (Ming-Chi Kuo) נוהג לבצע הערכות בנוגע למפת הדרכים של אפל מידי שנה ובמקרים רבים זוכה אף לקלוע באופן מדוייק למדי. אחת מהנחותיו של קאו השנה נוגעת לאימוץ טכנולוגיית NFC במכשירי האייפון וה-iWatch.

עד כה, וכמנהגה, לא נגררה אפל אחרי השוק ודאגה לממש פתרון משלה לטכנולוגיה שתשמש את לקוחותיה עבור ביצוע קישוריות מהירה בין מכשיר למכשיר. טכנולוגיית iBeacon של אפל כבר נוכחת במכשירי החברה ומשמשת כפתרון תשלום חלופי מהנייד לזה שמציעה NFC. אף ש-NFC קיימת במכשירים כבר לא מעט זמן, זו לא הצליחה לדחוף לשימוש חסר תקדים בתשלומים מהנייד, כאשר רוב הפתרונות לתשלום מהנייד כיום מוצעים דרך אפליקציות התומכות בתשלום מרחוק – הזמנת פיצה, מונית ועוד, ולא תשלום פיזי בחנויות.

למה דווקא לא NFC

לאפל בסיס משתמשים ענק המשתמש במוצרי החברה השונים. מאות מיליוני המשתמשים באייפון, אייפד, אייפוד טאצ' וכלל בעלי חשבונות ה-iTunes כבר הזינו לחשבונם פרטים אישיים כמו גם פרטי תשלום, ודרך כך בנו עבור אפל בסיס נתונים עצום של צרכנים פוטנציאלים לשימוש בשירות תשלומים שתשיק החברה בעתיד.

iphone5s-touch-idבאפל כבר חשפו את Touch ID יחד עם ה-iPhone 5S, זה נועד לשימוש כאמצעי אימות משתמשים לשירות תשלומים עתידי שיתבצע מהאייפון. קאו מוסיף לנושא זה תחזית נוספת, לפיה אפל תשיק עד סוף השנה מכשיר iPad Air 2 שיכלול את מנגנון הזיהוי הביומטרי גם כן.

בנייתה באופן הדרגתי של מערכת התשלומים העתידית של אפל גורמת לפקפק מעט בהערכותיו של קאו באשר לאימוץ NFC כטכנולוגיה לשימוש במערכת תשלומים למכשירים ניידים במקום iBeacon, אולם יש לזכור כי בסיס המשתמשים הגדול עבורו זמינה NFC כבר היום, יכול לעזור לאפל בצד נוסף של העברת כספים בין מכשירים ניידים – העברות כספים ממכשיר למכשיר.

(מקור – TechCrunch)

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות