סלקום בדרך לרשת הדור הרביעי בטכנולוגיית LTE-Advanced

4g-lte-advanced-cellcom

מפעילת הסלולר סלקום מצטרפת למירוץ אחר הטמעת רשת הדור הרביעי, כאשר החברה הודיעה היום (ד’) כי בחרה ב-Nokia Solutions and Networks (או בקיצור – NSN) כמי שתקים בעבורה את הרשת החדשה. רשת הדור הרביעי שתשיק סלקום בעזרתה של NSN תהא מהראשונות בעולם לעשות שימוש בטכנולוגיית LTE-Advanced המסוגלת להגיע למהירות הורדה של עד 150 מגה-ביט לשניה ולמהירות העלאה של עד 50 מגה-ביט לשניה.

הקמת הרשת תתבצע באופן מאסיבי כך שעד סוף 2014 נוכל לספק פריסה רחבה ואיכותית ללקוחותינו“, ציין מנכ”ל קבוצת סלקום, ניר שטרן. אולם, הפעלת רשת הדור הרביעי כמו גם השימוש בטכנולוגיית LTE-Advanced עדיין תלויים באישורים רגולטוריים, אותם לא ניתן לדעת באופן ודאי אם תקבל החברה.

עם הודעתה היום, מצטרפת סלקום למפעילת הסלולר פרטנר (אורנג’), שהייתה הראשונה להודיע על מוכנותה להפעלת רשת הדור הרביעי. במסיבת עיתונאים שערכה החברה בחודש שעבר, סיפר מנכ”ל החברה, חיים רומנו, כי עד חודש מאי תסיים אורנג’ להטמיע את רשת הדור הרביעי בעד 600 אתרים ברחבי הארץ ועד 1000 אתרים בסוף 2014. באורנג’ אף סיפקו תחזיות באשר למהירויות הרשת החדשה, אלו צפויות להיות נמוכות מהמקסימום האפשרי עבור רשתות LTE ולהצהרתה יעמדו על עד 40Mbps בהורדה (Download) ועד 30Mbps בהעלאה (Upload).

השוואת מפרטים