דיווח: אפל תציג שירות זיהוי שירים במערכת ההפעלה iOS 8

| יום חמישי, 17 באפריל 2014, 11:30 | טכנולוגיה

shazam-app

אפל מתכננת להציג שירות זיהוי שירים באיטרציה הבאה של מערכת ההפעלה iOS, כאשר בסוכנות הידיעות בלומברג מדווחים כי החברה נכנסה להסכם עם Shazam Entertainment Inc, מפתחת טכנולוגיה לזיהוי צליל על-ידי האזנה למיקרופון והשוואתו לבסיס נתונים של שירים.

לחברת Shazam אפליקציה נפרדת הזמינה להורדה מזה מספר שנים על-גבי מכשירים מבוססי iOS ואנדרואיד, אולם על-פי הדיווח, תציע אפל את השירות החדש כחלק בלתי נפרד מאפליקציית המוסיקה המובנית במכשיריה, או לחלופין דרך אפליקציית iTunes או iTunes Radio.

הפעלת הפונקציה לזיהוי שירים תיעשה, ככל הנראה, בשימוש בעוזרת הקולית של אפל, Siri, זו תוכל לזהות פקודות קוליות נוספות כמו “איזה שיר מתנגן עכשיו?” ובתקווה גם פקודות יצרתיות יותר כמו “את שומעת מה שאני שומע?”. שילוב פונקציית הזיהוי הקולי תעזור למשתמשים למצוא שירים שלא יוצאים להם מהראש גם ברכבים הכוללים את מערכת ה-Car Play של החברה.

שיפור מכירות השירים באמצעות Shazam

shazam-app-listensהוספת האפשרות לזיהוי שירים עשויה להוסיף ערך רב לאפל כמו גם לאמנים המציעים אלבומים למכירה בחנות האייטיונס המקוונת של החברה. Shazam מציעה כבר היום דרך האפליקציות או אתר האינטרנט של החברה, אפשרות לצפיה בשירים המבוקשים ביותר על-ידי משתמשים ומאפשרת דרך חיבור לרשתות חברתיות צפיה גם בשירים ובאמנים האהובים על החברים ואף זיהוי טרנדים במוסיקה על-פי מיקום המשתמש.

פרט ליכולות זיהוי השירים, תוכל אפל לנצל את המידע המגיע מאפליקציית Shazam, לה מעל מ-85 מיליון משתמשים פעילים ברמה החודשית, כדי להתאים בצורה הטובה ביותר את השירים למשתמש, דרך כך תוכל לדחוף לעליה במכירות האלבומים.

(מקור – בלומברג)

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות