גאדג’טי ביטס[22] – כל מה שאולי פיספסתם במהלך השבוע החולף

gadgety-bits

מספר לא מבוטל של נתונים חדשים אודות מכשיר הדגל הבא של ענקית האלקטרוניקה LG זלגו לרשת במהלך השבוע האחרון, כאשר תמונות המציגות עיצוב אפשרי למכשיר העתידי דלפו לצד מפרט הכולל בין היתר מסך Quad HD ואפשרות כי המכשיר יהיה עמיד בפני מים.

ב-HTC החליטו כנראה לפתוח במלחמה אל מול המתחרה העיקרית סמסונג ודרך מסמך הדרכה למדנו מהם יתרונות ה-One M8 אל מול ה-Galaxy S5. אולם לא רק יצרניות הסלולר הגדולות פתחו במלחמה, כאשר לכבוד חג הפסח חתכו ספקיות הסלולר מחירים אל מתחת לרף הארבעים שקלים – האחרונה להוריד מחירים הייתה 012mobile.

ובגוגל ככל הנראה מתכננים דברים גדולים עבור אנדרואיד בכנס המפתחים הקרוב שייערך בחודש יוני, שם אנו מצפים לשמוע על עדכון בצד העיצוב. עד שיגיע עדכון זה, משחררת גוגל לחנות ה-Play אפליקציית מצלמה חדשה וכלי המאפשר גישה מרחוק למחשב דרך המכשיר הנייד.

מלבד כל הידיעות החמות הללו, היו כמו ידיעות שלא זכו לראות אור, אך עדיין מגיעה להן הבמה. את הידיעות נציג בפניכם כמידי שבוע כדי שתישארו תמיד מעודכנים. אנחנו מזכירים כי אתם מוזמנים תמיד לשלוח לנו כתבות או מידע חשוב שלא פורסם ולפי דעתכם חשוב שיופיע גם הוא במהדורה הבאה של גאדג’טי ביטס.

1  מנגנון הזיהוי הביומטרי של ה-Galaxy S5 נפרץ

עושה רושם כי מנגנוני האבטחה הביומטרים לא מצליחים לספק את הסחורה כאשר מדובר באבטחת המידע של המשתמשים. כחצי שנה לאחר שחשפו חוקרי SRLabs כשל אבטחה בקורא טביעות האצבע של מכשיר ה-iPhone 5S, השתמשו אלה בכלים דומים גם לשם עקיפת מנגנון האבטחה העומד מאחורי הזיהוי הביומטרי במכשיר ה-Samsung Galaxy S5. בוידאו המצורף מטה, ניתן לראות כיצד חודרים החוקרים למכשיר ומצליחים אף להעביר כספים מחשבון המשתמש במכשיר דרך אפליקציית PayPal, התומכת בזיהוי הביומטרי במכשיר.

2  מיקרוסופט פיתחה סורק פנים תלת מימדי העובד מהסמארטפון

מעבדות המחקר של מיקרוסופט הציגו השבוע סרטון מעניין בו ניתן לראות ביצוע סריקת פנים תלת מימדית המתבצעת באמצעות הסמארטפון בלבד. תוך מספר שניות, מתבצע צילום סביב האובייקט, כאשר לאחר השלמת הסיבוב סביבו מוצגת תמונה תלת מימדית של פניו, זו יכולה להישלח למדפסת תלת מימדית לשם הדפסת מודל מלא של הפנים.

3  להטעין שעון באמצעות חום הגוף

במעבדות המחקר של מכון המדע והטכנולוגיה הקוריאני עובדים על פיתוח שיאפשר להטעין מכשירים לבישים כמו שעונים חכמים על-ידי שימוש בחום הגוף. הייחודיות בגנרטור שפותח על-ידי קבוצת חוקרים זו הינה במימדיו הקטנים וביכולתו להתגמש. שתי תכונות אלו, יאפשרו לו להשתלב היטב בחפיצים לבישים, אם כי יכול ויקח זמן רב עד שנזכה לראות את הדבר מגיע לידי מימוש.

4 היורוליג דרך גוגל גלאס

במשחק היורוליג בין FC Barcelona ל-Laboral Vitoria הודגמה חווית המשחק ממבט ראשון של שני שחקנים המייצגים כל אחת מהקבוצות. Marcelinho Huertas מברצלונה ו-Andrés Nocioni מויטוריה עלו למגרש כאשר לעיניהם משקפי המציאות הרבודה Google Glass, דרכם צילמו את המשחק כולו מרגע העליה למגרש. בוידאו המצורף, לא ניתן לראות את כל המשחק, אולם המבט החטוף לזווית צפיה חדשה בהחלט מעורר עניין באשר לאפשרויות הצפיה במשחק בזמן אמת בדרך זו.

ביורוליג מבטיחים כי שיתוף פעולה נוסף עם חברת התעופה Turkish Airlines שייערך בפיינל פור באיטליה בין 16-18 בחודש מאי, שיציג יכולות דומות. (תודה לאלי על הטיפ)

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים