גאדג'טי מסקר: Confide – אפליקציית מסרים מיידים שתשמיד את ההודעות

confide-logo-light

בעידן של ימינו, כל התכתבות, הודעת דוא"ל או סתם הודעת טקסט שאנו שולחים נאגרת ומאוחסנת אצל המשתמש אליו שלחנו את המסר. מאותו הרגע אין לנו שליטה על המידע והנמען יוכל לעשות עמו כל העולה ברוחו. בעוד שלמרבית המשתמשים אין חשש מתסריט שכזה, ישנם אנשי עסקים רבים שהיו שמחים לקבל את השליטה במידע שהם שולחים לעמיתיהם העסקיים.

בדיוק לשם כך פותחה אפליקציית Confide, אשר תבטיח כי כל הודעה שנשלח תשמיד את עצמה כאשר האדם אליו שלחנו אותה יסיים את קריאתה. כל הודעה שנשלח תתקבל אצל הצד השני כאשר המילים מכוסות במלבנים כתומים, ורק החלקת האצבע על המשפט תחשוף את המילים הנסתרות. לאחר שמקבל ההודעה יסמן כי סיים לקרוא אותה (ניתן לקרוא אותה באותו חלון זמן מספר לא מבוטל של פעמים), הלבנים כולן "יפלו" וההודעה לא תהיה זמינה עוד לקריאה.

Screen-Shot-2014-01-09-at-11.32.50-AM

Confide מציעה גם הצפנה מקצה לקצה, כך שכל ההודעות שנשלחות במסגרת השירות עצמו יהיו מוגנות באמצעות הצפנה מתקדמת. מלבד זאת, Confide תתריע בפנינו אם ההודעה נקראה והאם נעשה צילום מסך, מה שמעיד על כך שהמידע עלול לעבור לגורמים לא רצויים. הזיהוי מול משתמשים אחרים נעשה באמצעות מספר הטלפון (בדומה לוואטסאפ למשל), אך בגרסתה למערכת ההפעלה אנדרואיד תוכלו לתקשר גם באמצעות כתובת מייל ולשלוח מיילים מוצפנים.

חבלי לידה

השימוש באפליקציה נוח ואינטואיטיבי, הודות לממשק משתמש המעוצב בצורה פשוטה ונעימה לעין. הדובדבן שבקצפת הוא הממשק הפנימי של ההתכתבויות המסתיר כל מילה במשפט באמצעות מלבנים מעוצבים. ממשק זה עובד בצורה חלקה ומציע חווית קריאה קלה וזורמת שייתכן ותעניק תחושה של קריאת מסמך FBI מסווג.

Fotor0108133116

לצד כל השבחים של תפעול האפליקציה לאחר הגדרתה הראשונית, דווקא בכל מה קשור להכנות שלפני השימוש, לא עושה Confide עבודה טובה. נתחיל מכך שמייל האימות הגיע לתיבת הספאם. לצד זאת, התפעול הראשוני גם הוא לא עבר בצורה חלקה – אימות באמצעות מספר הטלפון לא צלח, כך שנאלצתי לנסות את האפליקציה על-ידי הרשמה באמצעות כתובת מייל. בסופו של יום לא מדובר בקשיים גדולים יתר על המידה ובסה"כ התבזבזו מספר דקות עד שצלחה הפעלת השירות – לא סוף העולם, אבל קצת מעצבן.

על מנת למסור לכם פרטים נוספים אודות Confide, ערכנו ראיון עם אחד ממייסדי Confide ונשיא החברה, ג'ון בורד (Jon Bord) שסיפר לנו על האפליקציה.

מהיכן הגיע הרעיון לפיתוח האפליקציה?

הרעיון הגיע כאשר הווארד לרמן (אחד המייסידים) ביקש לקבל מידע אודות עובד שעבד אצלי לפני כן. התגובה האוטומטית שלי הייתה: "אתה יודע מה, אני אצלצל אליך" מה שנגרר לכך שהאותה שיחה טלפונית התקיימה שישה ימים מאוחר יותר. לאחר שהשיחה התקיימה, הבנו עד כמה זה לא הגיוני שעדיין ישנם דברים שבעייתי שיופיעו באופן כתוב ברשת כאשר החשש מכך שהמידע יעבור הלאה.

כיצד מנגנון ההצפנה עובד?

ברגע ששני משתמשים מתחילים להתכתב ביניהם, ההודעות שנשלחו מוצפנות מקצה לקצה כאשר הדבר היחיד שיכול לפענח את ההצפנה הוא "מפתח" אשר נמצא אצל נמען ההודעה, אפילו אנחנו איננו יכולים לפענח את תוכן ההודעה (לא שאנו מעוניינים לעשות זאת). לאחר שהמשתמש סיים לקרוא את ההודעה היא נעלמת הן מהמחשב והן מהשרתים של Confide.

אילו קשיים עלו בעת פיתוח האפליקציה?

השיאפה המרכזית שלנו הייתה להשיק את האפליקציה למערכת ההפעלה iOS ולאנדרואיד באותו הזמן מאחר שהיעילות של אפליקציית מסרים מידיים נמדדת בכמות האנשים שעושים בה שימוש. תחילה השקנו את Confide ללא גרסה למערכת ההפעלה אנדרואיד, אשר נמצאת בשימוש ע"י 50 אחוז מתושבי ארה"ב וקרוב ל-80 אחוז בכל העולם, מה שיצר חווית שימוש לא אופטימלית עבור משתמשי iOS הראשונים. אנו שמחים לציין כי הבעיה נפתרה בעקבות ההשקה של אפליקציית Confide למערכת ההפעלה אנדרואיד וזאת לאחר 100 ימים מעת ההשקה הרשמית.

Confide

אילו תגובות קיבלתם מהמשתמשים?

התגובות שקיבלנו מעולות. משתמשים מ-110 מדינות ברחבי העולם עושים שימוש ב-Confide – מחצית מהמשתמשים הם מחוץ לארה"ב, כאשר בראש מובילות ברזיל, צרפת, בריטניה, ספרד ואיטליה. עם זאת, מאחר ואנחנו עוד בתחילת הדרך אנו צופים כי נתונים אלו ישתנו עם הזמן. מלבד זאת יצא לנו לשמוע לא מעט סיפורים ממשתמשים שעשו שימוש ב-Confide בעת משא ומתן, פתירת חילוקי דעות ושיחות על נושאים רגישים.

סיפור ההצלחה שלנו בא לידי ביטוי בכסף שהצלחנו לגייס – 1.9 מיליון דולר, וזאת רק 20 יום לאחר ההשקה. את הרוח הגבית קיבלנו ממשיקעים וחברות עם שם עולמי המוכרים מגיוסים גדולים ומוצלחים בעבר, המאפשרים לנו להתקדם הלאה ולפתח את Confide.

מה התוכניות לעתיד?

מרבית תשומת הלב שלנו כעת היא על השמשת מרבית מהפיצ'רים הקיימים באנדרואיד גם ל-Confide בגרסת ה-iOS. מטרה נוספת היא להשיק את Confide עבור המחשב האישי, כך שהמשתמשים שלנו יוכלו לעשות שימוש בשירותים גם מחוץ לאפליקציה. מלבד זאת, השאיפה שלנו היא לאפשר תקשורת חשאית ובטוחה בהכל היבט – מיילים, טקסט, תמונות ואף מסמכים – מכל אפליקציה, מכל מכשיר ומכל מקום בעולם.

לא לציטוט.

Confide היא אפליקציה צעירה (הושקה לפני מספר חודשים) בעלת קונספט מוכר. קיימים לה תחליפים ומתחרים משכבר הימים, אולם היא מצליחה להנגיש אותו בצורה טובה מאוד ביחס לזמן קיומה בעולם זה. כעת, לאחר שהאפליקציה זמינה גם למערכת ההפעלה אנדרואיד, היא בהחלט יכולה להפוך לדרך התכתבות ראויה בין משתמשים שונים.

אף שהשירות מיועד באופן עקרוני לאנשי עסקים בלבד, אין כל ספק שגם אדם מן השורה יוכל למצוא את Confide ככלי עזר יעיל ושימושי. במציאות בה כל מידע דיגיטלי שאנו יוצרים מאוחסן לעולמי עד במקום אחר וחשוף בשלב מאוחר יותר לעיני כל, דווקא שירות שמציע לנו להשיב ולו מעט מהפרטיות שנשארה לנו נשמע כרעיון לא רע בכלל.

להורדת האפליקציה למכשירים מבוססי אנדרואיד – לחצו כאן

להורדת האפליקציה למכשירים מבוססי iOS – לחצו כאן

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות