גאדג'טי מסקר: Morning – האפליקציה שתדאג לסדר היום [הגרלת רשיונות‎]

Morning Gadgety 3אמרו שלום ל-Morning, האפליקציה שתסדר לכם את היום: עם חדירת הסמארטפונים לחיי היום-יום של כולנו, פותחו אפליקציות רבות המנסות לשלב את כלל האמצעים הנדרשים לארגון סדר היום שלנו תחת קורת גג אחת. בשנתיים האחרונות מבצעת גוגל נסיון דומה עם שירות “Google Now” אותו היא הטמיעה במערכת ההפעלה אנדרואיד החל מגרסה 4.1, ובכך מנעה את הצורך בשימוש במספר אפליקציות חיצוניות.

ומה איתנו, משתמשי האייפון, האייפד והאייפוד? כאן נכנסת Morning לתמונה. את מה שאפל טרם ביצעה, מבצעת האפליקציה הזו בצורה קרובה למושלמת. אפליקציית Morning שואבת מידע מכלל השירותים אליהם אנו מנויים כך שבאמצעותה נוכל לבצע פעולות שונות בהתאם לסדר היום שלנו דרך מסך אחד ויחיד. נוכל לבדוק את מזג האויר, את רשימת המטלות, אילו פגישות צפויות לנו היום והאם ניתקל בפקקים בכביש – כל זאת ללא שיטוט בתפריטי משנה סבוכים.

האפליקציה מגיעה עם מגוון רחב של ערכות נושא בצבעים שונים ולצד עיצוב מינימליסטי, שטוח ונעים לעין הכולל עמוד אחד בלבד. עיצובה המבריק של האפליקציה מהווה חלק עיקרי בהצלחתה, ואף זיכה אותה במחמאות והמלצות מחברת אפל בכבודה ובעצמה.

איך זה עובד?

בכניסה ראשונה לאפליקציה יוצגו בפנינו מספר פאנלים (תאים) המכילים מידע מגוון הנשאב מהמכשיר – מזג האוויר, תזכורות, משימות, אירועים בלוח השנה ועוד. בלחיצה על כל אחד מן הפאנלים נוכל להגדיר את אופן פעולתו או לחילופין להסירו מן הרשימה. על מנת להוסיף פאנלים, יהיה עלינו לגלול עד לתחתית המסך, שם נמצא כפתור הוספת הפאנלים וכן כפתור הגדרות דרכו ניתן לשנות את אופן פעולתה של האפליקציה.

Morning Gadgety 1

שמונת הפאנלים מכילים את מירב המידע לו נזדקק במהלך היום, דוגמת לוח שנה בו יוצגו הפגישות והאירועים לאותו היום; מניות ומידע פיננסי על גופים וחברות; משימות ותזכורות, גם כאלו שקבענו באמצעות האפליקציה המובנית במכשיר; המלצות על מסלולים ונתיבי נסיעה מהירים עד לבית או לעבודה בהתאם למיקום הנוכחי שלנו.

בנוסף על כך, ניתן להגדיר פאנל נוסף בו יוצגו כתבות ומאמרים מאתרים שנבחר בעצמנו, כאשר לחיצה כפולה על כותרת המאמר תוביל אותנו לכתבה עצמה דרך דפדפן האינטרנט. מעבר לאפשרויות הללו, קיימת גם אופציה להפעלת שעון עצר לקראת אירוע עתידי – פאנל זה יוצג בפנינו בכל יום עד למועד קיומו של האירוע.

מאחורי הקלעים

סיפור די מעניין עומד מאחורי אפליקציית Morning. מפתחיה, כריס מסטרסון וג׳ף דלוואי, הכירו בעת עבודתם על פיתוח אתר המוזיקה Rdio, כאשר מסטרסון, תלמיד תיכון דאז, כבר עבד כמתמחה בצוות העיצוב ודלוואי בצוות המובייל. לעיצוב הראשוני, אשר הביא את הרעיון לפיתוח האפליקציה עצמה, היה אחראי מסטרסון, כך מסר דלוואי בראיון בלעדי לאתר גאדג׳טי.

מספר חודשים לאחר סיום ההתמחות של כריס, ראיתי שהכין עיצוב לאפליקציית ‘עוזרת בוקר’ – רציתי את זה לעצמי, אז התחלתי לעבוד על אב-טיפוס”, הוא ציין. מסטרסון ודלוואי התגוררו במרחק רב האחד מהשני, ומשום כך עבדו מרחוק, כל אחד מביתו, על פיתוח האפליקציה. כעבור זמן מה החליט דלוואי על הקמת חברה משותפת – “החלטתי לנסות ולהקים חברה עצמאית לפיתוח תוכנה. יחד עם כריס הקמתי את Tamper, ואפליקציית Morning היא המוצר הראשון שלנו”, מסר דלוואי.

Morning Gadgety 4

באשר לעיצוב האפליקציה, אשר מהווה גורם עיקרי להצלחתה, מציין דלוואי את המאמצים לשמירה על קו אחיד ומינימליסטי. “ניסינו לשמור על מספר נמוך של כפתורים ועמודים על מנת שהתוכן יהיה הבולט ביותר. האתגר הגדול היה לשמור על עיצוב מינימלי, אף שהאפליקציה מכילה פיצ’רים רבים. לגרום למשהו כל-כך מסובך להיראות כל-כך פשוט זה דבר דורש עבודה רבה”.

האפליקציה לאייפון שנחתה באפסטור לפני זמן לא רב כלל לא תוכננה מראש, היא הגיעה בעקבות בקשות רבות של משתמשי האפליקציה באייפד. עם שחרורה, זכתה גם גרסה זו לביקורות חיוביות ולמספר רב של הורדות. את אפליקציית Morning ניתן למצוא בחנות האפליקציות של אפל בעבור האייפון, האייפד והאייפוד בעלות של 13.5 שקלים בלבד.

סדרו לעצמכם את סדר היום

כדי לדאוג שלא תחמיצו דבר במהלך היום, הצלחנו לארגן בעבורכם חמישה רשיונות לאפליקציית Morning – אותם נגריל בין הקוראים. על מנת להשתתף בהגרלה, כל שעליכם לעשות הוא לעקוב אחר עמוד הפייסבוק שלנו באיזור השעה 20:00, אז נסביר כיצד ניתן להשתתף.

עדכון: פורסמו הוראות ההשתתפות.

Morning Gadgety 2

להורדת האפליקציה לאייפון או לאייפדלחצו כאן (13.5 שקלים)

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות