מתקדמת לדור הרביעי: פלאפון חתמה על הסכם לשדרוג רשת הסלולר עם חברת אריקסון

pelephone-ericson

מפעילת הסלולר פלאפון הודיעה הבוקר (ד’) כי חתמה על הסכם עם חברת אריקסון לשם הקמת רשת הדור הרביעי בישראל. פלאפון הינה האחרונה מבין שלוש המפעילות הגדולות והותיקות בישראל המודיעה על המהלך, אך בהודעתה ציינה כי הליך הסבת הרשת הקיימת של החברה לתמיכה בטכנולוגיית LTE ייארך שלושה חודשים בלבד.

“שדרוג הרשת לדור הרביעי עם אריקסון מבטיח שנמשיך להיות הרשת הטובה והמהירה בישראל”, מציין מנכ”ל פלאפון, גיל שרון. הרשת החדשה של המפעילה צפויה לתמוך בטכנולוגיית LTE Advanced, המסוגלת לספק מהירות הורדת נתונים בקצב של עד 300mbps (מגה-ביט לשניה), אולם בשלב זה מציינים בחברה כי בבדיקות פנימיות הגיעו קצבי הורדת הנתונים ל-150mbps וקצבי העלאת הנתונים הגיעו עד 50mbps.

LTE-4gבתחילת הדרך, תשמנה פלאפון ואריקסון דגש על ערי המרכז בהסבת כמה מאות מאתרי החברה לתמיכה בטכנולוגיית LTE. בפלאפון מציינים כמה מהערים הגדולות בישראל שיזכו לתעדוף בשדרוג, ביניהן: תל-אביב, ירושלים, ראשון-לציון, באר שבע וכפר סבא.

בחודש דצמבר האחרון חתמה פלאפון על מסמך הבנות לקראת שיתוף פעולה להקמת רשת הדור הרביעי בישראל עם סלקום וגולן טלקום, במסגרתו יחלקו שלושת הרשתות באתרים קיימים לשם שיפור השירות וזמינות הרשת עבור לקוחותיהן. מדיווח שהגיע אמש מאתר TheMarker מסתמן כי הרשות להגבלים עסקיים לא תאשר את ההסכם בין שלוש החברות, בעוד ההסכם לשיתוף רשתות שנחתם בין פרטנר ל-Hot בחודש נובמבר 2013 ככל הנראה יקבל את אישור הממונה.

מפלאפון נמסר כי בחברה ממתינים עדיין להחלטת משרד התקשורת בנושא ההסכם עם סלקום וגולן והקמת הרשת, אך הדבר לא ימנע עיכובים בהקמת הרשת החדשה”.

(מקור – יח”צ פלאפון)

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים