כאן כדי להישאר: Snapchat זוכה לשדרוג מהותי הכולל שיחות טקסט ווידאו

snapchat

אפליקציית Snapchat הושקה לפני יותר משלוש שנים והצליחה ליצור לא מעט עניין וסקרנות בקרב משתמשים רבים בעולם, זאת בזכות צורת ההתכתבות הייחודית בה. ההתכתבות נעשית באמצעות שליחת תמונות, אשר ייעלמו לנצח לאחר שהמשתמש השני סיים לצפות בהן. האפליקציה, שהפכה ללהיט בקרב בני נוער, זוכה כעת לעדכון משמעותי אשר מוסיף לה כמה יכולות מעניינות.

השינוי המהותי ביותר הוא שמעתה ניתן יהיה להתכתב באפליקציה באמצעות הודעות טקסט בלבד כפי שאנו מכירים משירותים מתחרים. הטוויסט הוא שגם כאן, בדיוק כמו התמונות, ההודעות ייעלמו ברגע שנסיים לקרוא אותן, כשרק את ההודעות שאנחנו שלחנו נוכל לשמור בחלון השיחה. בחלון זה נוכל לראשונה גם לשלוח תמונות שנמצאת בזיכרון הטלפון ולא רק כאלה שצולמו באותו הרגע.

עדכון מהותי נוסף מתבטא ביכולת לבצע שיחות וידאו עם הצד השני כאשר מעוניינים לשוחח פנים מול פנים – זהו מעין ניסיון של Snapchat לספק את חווית השיחה של פעם. בעת התכתבות בחלון השיחה יופיע בפינה הימנית התחתונה עיגול בעל רקע צהוב, וכאשר שני המשתמשים יהיו בתוך חלון זה – יהפוך העיגול לכחול ובכך יסמן ששני הצדדים זמינים לביצוע שיחת וידאו.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Z9h30NcVy4E[/youtube]

יש דבר כזה פרסום רע

מבדיקה ראשונית נראה שהרענון החדש אכן מיטיב עם האפליקציה ושהתוספות שנכללו מצליחות לשדרג את חווית השימוש בה. להפתעתי אפילו איכות שיחות הוידאו מאפשרת שיחה נורמלית ורציפה ללא תקיעות, אולם אין מה להשוות את איכותן לזו שמספקים השירותים המתקדמים. הדבר היחיד שמעיק הוא הצורך בלחיצה על המסך בכל זמן השיחה כדי שהמשתמש השני יראה אותנו, אך זה דבר נסלח מאחר ואפליקציית Snapchat לא מיועדת לשיחות ארוכות.

מלבד זאת, העיצוב החדש והממשק שהשתנה לטובת הפיצ'רים החדשים נראה טוב, אך לצערי הוא קצת פוגע בפשטות שאפיינה עד כה את Snapchat. בשקלול הסופי, לתוספות החדשות יש ערך מוסף חשוב שמכפר על כך. ההתכתבות כולה נעשית בצורה נוחה למדי, לא חוויתי בעיות או איבוד מידע בזמן השימוש.

לסיכום, נראה כי השדרוג הדרמתי שקבלה Snapchat מהווה סוג של הצהרת כוונות ובכך מעבירה החברה מסר שהיא איננה עוד במגרש של הקטנים. עד כה, ל-Snapchat הייתה תדמית לא כל-כך נוצצת, כאשר עיקר המשתמשים (בני נוער) ניצלו אותה לשימושים "מפוקפקים", מה שגרם לה להצטייר כשירות זניח ולא רציני. Snapchat רוצה לשנות את התדמית הזו ולפנות לקהל רחב ומגוון תוך שהיא מראה כי בכוונתה להוות פלטפורמה איכותית להעברת מסרים.

להורדת האפליקציה למכשירים מבוססי אנדרואיד – לחצו כאן

להורדת האפליקציה למכשירים מבוססי iOS  לחצו כאן

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות