שדרוג לחיפוש של Windows 8: האם קורטנה בדרכה למערכת ההפעלה השולחנית?

cortana-assistanceביום רביעי בשבוע שעבר הודיעה ענקית התוכנה מיקרוסופט על שיפור יכולות “החיפוש הפנימי” של בינג. במקום לנסות ולנחש מהו הניסוח המדויק של מה שהם מחפשים, יכולים המשתמשים לרשום שאלה או עובדה בשפה רגילה, ומנוע החיפוש ידע לפענח את כוונתם ולמצוא את מבוקשם. כך למשל, עבור השאילתהmy screen is too bright” יציע בינג את פתיחת הגדרות הבהירות.

לדברי החברה, כל שעל המשתמשים לעשות בכדי להנות מהשיפורים למנוע החיפוש הוא לוודא כי המכשיר מריץ את הגרסה העדכנית ביותר של Windows 8, משמע – העדכון לשירות מותקן באופן אוטומטי. “מרגש לראות כיצד פלטפורמת בינג משכללת את מוצרי החברה – בדיוק כמו הקינקט באקסבוקס וקורטנה, שמשתפרת כל הזמן”, מספר נציג מצוות הפיתוח של בינג. למעשה, הקינקט ידוע לשמצה באי-יכולתו להבין פקודה שאינה מנוסחת בדיוק כפי שתוכנתה, כך שהציטוט מעלה תמיהה קלה, ואולי אפילו מהווה רמיזה לשיפורים עתידיים בנושא.

בזמן האחרון ממקדת מיקרוסופט את מאמציה בשכלול שירותי האינטרנטם של בינג, כשרק בשנה שעברה סיפרה החברה כיצד יוכל מנוע החיפוש לשמש בעתיד כעוזר אישי של ממש, בדומה לקורטנה שהפכה לחלק מרכזי במערכת ההפעלה Windows Phone. עם קורטנה שמה מיקרוסופט דגש על יכולות למידה, כך שהשיפור הנוכחי עבור בינג, אשר מתמקד בעניין זה בדיוק, מרמז ככל הנראה על התקרבות או אולי על גרסה עתידית של קורטנה עבור Windows 8.

כשנשאל על עניין זה, השיב נציג מיקרוסופט כי השאלה אכן במקומה. “איננו מסגירים פרטים על עדכונים עתידיים, אבל אנחנו ממשיכים לחקור דרכים שיסייעו לנו לספק שימושיות גבוהה של קורטנה לכמות גדולה יותר של משתמשי מערכת ההפעלה Windows”.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים