שארפ מפתחת מסכים עם צפיפות 600PPI לסמארטפונים וטאבלטים

HTC-One-M8-PPI-comparedמסכים ברזולוציית 2K עושים כעת את תחילת דרכם בשוק המובייל, אך ענקית האלקטרוניקה היפנית שארפ כבר עובדת על הדור הבא. שארפ הינה אחת מיצרניות הפאנלים מסוג LCD המובילות בעולם, ובהתאם לכך היא מתמודדת במירוץ על המסך עם הרזולוציה הגבוהה ביותר. החברה נמצאת כיום במקום השני כאשר המתחרה מבית, Japan Display, מובילה עם מסכים ברזולוציית 2K לסמארטפונים וטאבלטים.

שארפ לא מוכנה להתפשר על המקום השני ובאביב הבא תתחיל בייצור של פאנלים חדשים בעלי רזולוציה גבוהה במיוחד שיספקו צפיפות פיקסלים של 600PPI. שארפ לא חשפה את הפריסה המדויקת של הפיקסלים, אבל אנחנו כן יודעים שהמסך הראשון יהיה בגודל 5.5 אינץ’ כשבהמשך יגיעו גם מסכים בגדלים 7 ו-9 אינץ’.

בשארפ טוענים שחלק מהמסכים יתמכו ברזולוציית 4K, אך מסך כזה בצפיפות פיקסלים של 600PPI יכול להיות רק בגודל של קצת יותר מ-7 אינץ’. המסכים הראשונים שגודלם יהיה כאמור 5.5 אינץ’ לא יציגו תכנים ברזולוציית 4K, אבל אין ספק שצפיפות הפיקסלים לאינץ’ תהיה גבוהה מ-540 – זו המספקת רזולוציית QHD 2K על מסך בגודל 5.5 אינץ’. לשם השוואה, מסך 5.5 אינץ’ ברזולוציית 4K יספק צפיפות פיקסלים חלומית של כ-800PPI.

את המסכים החדשים של שארפ לא נראה השנה וכנראה שבינתיים ניאלץ להסתפק בגל מכשירי הדגל עם מסכי 2K שיכה בנו במהלך החודשים יוני ויולי, ביניהם – סמארטפון הדגל המסקרן LG G3, מכשיר הפרימיום Samsung Galaxy S5 Prime ופאבלט ה-HTC One M8 Prime.

(מקור – Android Authority)

השוואת מפרטים