אינטל מציגה: ה-Moorestown הופך ל-Atom Z, סמארטפונים עם 10 ימי המתנה בדרך

זוכרים איך פעם היה אפשר להטעין את הסלולארי פעם בכמה ימים והוא היה פשוט מחזיק? זה נראה כל כך רחוק, אבל זה היה ממש לא מזמן. אז למה כבר אי אפשר להשתמש בטלפון יותר מיום בלי שהסוללה תצרח “תטעין אותי”?

התשובה למעשה די פשוטה: הטלפון הפך להרבה יותר מסתם מכשיר טיפש להוצאת וקבלת שיחות, הוא הפך אותנו לניידים באמת. לראשונה אפשר להתחבר לרשת האינטרנט בכל מקום ובכל זמן. פתאום אפשר לקרוא מיילים, להוריד קבצים, ולהעלות תמונות לפייסבוק ושלל אפשרויות נוספות שמעולם לא חלמנו עליהן. אך לכל דבר יש מחיר (ולא רק בשקלים) – זמן סוללה. עם העלייה בצריכת תוכן ושירותים מתקדמים דרך פלטפורמות ניידות התקצר זמן הסוללה משמעותית והתעורר הצורך בפיתוח חומרה “דלת שומן” שתהייה חסכונית דיה כדי לפעול לאורך זמן ללא “אינפוזיה” מרשת החשמל.

הישועה מגיעה דווקא מכיוונה של יצרנית המעבדים Intel, שהציגה השבוע מעבד חדש מסדרת Moorestown המכונה Atom Z-Series. המעבד החדש יעניק לטלפונים סלולארים ולטאבלטים זמן המתנה (stand by) של יותר מעשרה ימים, יומיים של מוסיקה, 4 שעות של צפייה בוידאו באיכות HD 1080p, 5 שעות של גלישה באינטרנט ו-6 שעות של דיבור ברשת הדור השלישי. מרשים, לא? נתון מרשים נוסף הוא התדר של המעבד – 1.5 Ghz לסלולארי (עוצמת עיבוד של מחשב על טלפון נייד) ו- 1.9 Ghz לטאבלטים. כמו כן, היכולת לתמוך בחיישן של 5 מגה-פיקסל לשיחות וידאו מרשימה לא פחות. איך הם עשו את זה? למעשה זה די פשוט. באינטל מצאו דרך להפעיל אלמנטים מסויימים של השבב לצורך ביצוע מטלה מסויימת, במקום להפעיל את כל השבב כל הזמן. גאוני!

נכון להיום מערכות ההפעלה הנתמכות הן אנדרואיד ו-MeeGo, כאשר תמיכה ב-Windows Phone 7 צפויה להופיע בהמשך הדרך. את היצירה המופלאה הזו נתחיל לראות כבר במחצית השנייה של 2010.

(תמונה: Pocket-Lint)

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים