מיקרוסופט מבטלת את הצורך בחשבון Xbox Live Gold לשימוש בשירותי הזרמה

Xbox-One-Consoleחברת מיקרוסופט ספגה ביקורת רבה בשל הצורך בחשבון Xbox Live Gold על מנת לעשות שימוש באפליקציות הזרמת וידאו בקונסולת המשחק Xbox של החברה. תיקון מאוחר הגיע אתמול, כאשר מיקרוסופט הכריזה שהחל מחודש יוני התנאי המגוחך יבוטל וכל אחד יוכל לגשת לאפליקציות הזרמת וידאו כמו נטפליקס ויוטיוב, ואפליקציות של החברה עצמה כמו סקייפ ו-OneDrive.

האבסורד במגבלה של מיקרוסופט היא הדרישה מהלקוחות לשלם עבור שירותים שהלקוח כבר שילם עבורם. אפליקציות כמו נטפליקס ו-Hulu דורשות מהלקוח מנוי חודשי בתשלום, ואם המשתמש רצה לעשות בהן שימוש על קונסולת ה-Xbox הוא נאלץ לשלם גם עבור מנוי Xbox Live Gold. לא פחות מקוממת הייתה הדרישה לשלם עבור מנוי גם לשימוש באפליקציית YouTube החינמית של גוגל.

העוול ללקוחות נמשך תקופה ארוכה מקונסולת ה-Xbox 360 ובתחילת דרכה של Xbox One. חשוב לציין שהמתחרה סוני עם קונסולת ה-PlayStation מעולם לא דרשה תשלום כזה. ביטול הצורך במנוי Xbox Live Gold הגיע כנראה בעקבות התחרות הגוברת משירותי הזרמה דומים, שהפכו את ה-Xbox One למרכז מולטימדיה פחות אטרקטיבי. לפי הדיווחים מיקרוסופט עובדת כעת על תוכנית פיצויים לבעלי מנוי Xbox Live Gold, אך מדובר בעוול של שנים ארוכות, עליהן לא ניתן לפצות בשום דרך.

השוואת מפרטים