דיווח בקוריאה: אפל וסמסונג בדרכן לחתום על הסכם פטנטים

Apple-Siri-Patent-vs-Samsungאפל וסמסונג קרובות מתמיד לחתימה על הסכם פטנטים, כך מדווח עיתון ה-Korea Times היוצא אל האור בדרום קוריאה. תוך שהוא מצטט “מקורות יודעי דבר”, מציין הכתב קים יו-צ’ול כי מטרתן של החברות היא למצוא פתרון חלופי לפסיקות שקבע בית המשפט במסגרת מאבק הפטנטים המתנהל ביניהן.

כבר למעלה משנתיים ששתי החברות מגישות תביעות האחת נגד השנייה בגין הפרות פטנטים. ברוב המקרים הייתה זו אפל שיצאה מחוייכת מבית המשפט, כאשר זכורות במיוחד שלוש פסיקות משמעותיות של השופטת המחוזית לוסי קו וחבר המושבעים בסן-חוזה:

apple-nokia-samsung-copyמקורותיו האנונימיים של העיתון מדגישים כי אין בכוונתן של אפל וסמסונג לחתום על הסכם שיתיר להן לעשות שימוש חופשי או חלקי בארסנל פטנטים משותף (כמו זה שנחתם בין אפל ו-HTC). ההסכם המתגבש בין השתיים צפוי לשים סוף לתביעות הקיימות ולהגדיר דרכי פעולה לפתירת הפרות פטנטים שעוד לא נדונו בבית המשפט.

אין זו הפעם הראשונה ששתי ענקיות הטכנולוגיה מנסות להגיע לפשרה בענייני פטנטים. בחודש פברואר האחרון נפגשו המנכ"לים של החברות במטרה למנוע מעורבות משפטית באחד הדיונים, מה שלא צלח והסתכם בסופו של דבר בהפסד נוסף של סמסונג. באם אכן ייחתם ההסכם החדש עליו מדווחים ב-Korea Times, סביר שבמהלך הקיץ יגיע המאבק לסיומו, כך טוענים המקורות.

ידיעה זו על הפסקת אש שייתכן ותיחתם בין אפל וסמסונג מתפרסמת ימים בודדים לאחר שנודע על הסכם דומה שחתמו אפל וגוגל, במסגרתו יבטלו השתיים את כל התביעות ההדדיות – כולל אלו שהגישה אפל נגד מוטורולה שעדיין נמצאת בבעלותה של גוגל. בנוסף, הצהירו שני הצדדים על שיתוף פעולה בדיונים שמנהלת ממשלת ארה”ב בנוגע לשינוי חוקי רישום ורישוי הפטנטים.

(מקור – CNN)

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות