פייסבוק תציע להורדה בחינם כלי אבטחה נגד נוזקות

Photo: Don Hankins Via Flickr
למעלה ממיליארד משתמשי פייסבוק חולקים ביניהם קישורים לכתבות, תמונות וקטעי וידאו מדי יום. הרשת החברתית מדווחת על טריוליוני לחיצות על אותם קישורים, אולם במקרים מסויימים מובילים קישורים אלו אל מחוץ לכותליה של פייסבוק ועשויים להגיע למקורות בהם יושתלו במכשירי המשתמשים נוזקות שישמשו מאוחר יותר לשאיבת מידע אישי מחשבונותיהם.

בפייסבוק ישנם מנגנוני סריקה המנסים לזהות את אותם קישורים המובילים למקורות בעיתיים, אולם לא תמיד תצליח הרשת החברתית בהסרה מוקדמת שלהם. לשם כך, חברה פייסבוק לחברות האבטחה F-Secure ו-Trend Micro ותחל לספק מנגנוני הסרה למכשירים בהם זוהו נוזקות בעת הכניסה לחשבון המשתמש בפייסבוק.

משתמשים שנכנסו לחשבון הפייסבוק שלהם עם מכשיר שזוהה כמכיל נוזקות, יקבלו התראה דרך מנגנון ההתראות ברשת החברתית, זו תציע להם להוריד את כלי האבטחה של F-Secure או Trend Micro בהתאם לסוג הנוזקה שזוהתה. באם יבחר המשתמש להוריד את כלי האבטחה, זה יבצע הסרה של הנוזקה שזוהתה ולאחר מכן יוסר הכלי שהותקן על המכשיר באופן אוטומטי. אם לא יאשר המשתמש את הורדת כלי האבטחה, יוצע לו זה להורדה בשנית מאוחר יותר.

facebook-anti-malware

קישורים המפתים את משתמשי פייסבוק דרך פניה היוצרת עניין ללחיצה על קישורים לשם צפיה בסיפור מעניין ואף מזעזע או תמונות וקטעי וידאו בלעדיים של מפורסמים בפוזות מפתות נראים היום פחות מאשר נראו בעבר, אולם אלו עדיין קיימים בפורמט זה או אחר וממשיכים להשתכלל. הכלים החדשים של פייסבוק מגיעים לפתור את בעיית התקנת הנוזקות שלאחר מעשה, ובכך מגבירים את האבטחה המוצעת למשתמשי הרשת החברתית. צעד מבורך לטעמנו.

(תמונה – Don Hankins / Flickr)

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות