סוגרת את החלונות: ממשלת סין מחרימה את Windows 8

windows-8-blueאף על פי שמערכת ההפעלה Windows XP הושקה לפני כ-13 שנים, עד היום ישנם מחשבים רבים המופעלים באמצעותה – בעיקר כאלו המשויכים לתאגידים ומשרדים ממשלתיים. לקוחה גדולה מאד של מיקרוסופט עד לא מזמן הייתה ממשלת סין, זו הודיעה השבוע כי תחרים את חלונות 8 מהמכרז לבחירת מערכת ההפעלה הבאה של מחשביה.

על פי דיווח של אתר חדשות סיני, המהלך מגיע בעקבות סירוב מצידה של מיקרוסופט להאריך את התמיכה הרשמית במערכת ההפעלה חלונות XP. על פי הערכות, גרסה זו של חלונות מותקנת על קרוב ל-70 אחוזים מכלל המחשבים בסין, וביניהם כאמור מחשבי המשרדים הממשלתיים ואלו של תאגידים גדולים בסין הקשורים לממשלה.

הפסקת התמיכה בחלונות XP יוצרת סיכונים רבים לטענתם של הסינים, כאשר הבולט והיעקרי ביניהם הוא חשיפתם של מאות אלפי מחשבים לפריצות. לטעמה של הממשלה, מדובר ברשלנות חמורה של מיקרוסופט, ולכן היא לא תוכל להמשיך ולסמוך על פתרונות התוכנה של הענקית האמריקנית.

סין
סין: אין אמונה במיקרוסופט

חלופה אפשרית יכולה להיות מערכת הפעלה מבוססת לינוקס. למעשה, מאמצים ליצירת מערכת שכזו אשר תשמש את מחשבי הממשלה החלו עוד לפני השקתה של חלונות XP, אולם בשנה שעברה נתקל הצוות בקשיים פיננסיים. חברת קנוניקל השתלטה על הפרויקט ועובדת כעת יחד עם משרד התעשיה והמידע של סין על גרסת מיוחדת של אובונטו, זו תזכה לשם Kylin.

בתגובה לדברים, העבירה מיקרוסופט התייחסות לאתר הטכנולוגיה The Verge וציינה כי הייתה מאד מופתעת לשמוע על החרמתה של חלונות 8 מהמכרז של ממשלת סין. כפתרון חלופי הציעה מיקרוסופט לממשלת סין לעשות שימוש בגרסה הקודמת של מערכת ההפעלה – חלונות 7.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים