גוגל פיתחה דגם אב טיפוס לרכב אוטונומי ללא הגה

Google-Self-Driving-Project

ענקית החיפוש גוגל ממשיכה בפיתוח תחום הרכבים ללא נהג ומציגה כעת מודל אב-טיפוס המגיע בעיצוב חדש ומציע לנוסעים בו נהיגה אוטומטית מלאה, ללא שימוש בהגה, בלמים או דוושת האצה. הנהיגה ברכב נעשית על-ידי המערכות שפיתחה החברה בלבד, בעוד הנהג היושב ברכב לא יהיה מסוגל להתערב כלל בנהיגה.

מדובר בקפיצת מדרגה במערך השיווקי של גוגל השם דגש על בטיחות הנסיעה ברכב האוטונומי. בגוגל טענו מספר לא מבוטל של פעמים כי הנסיעה ברכב האוטונומי בטוחה הרבה יותר מזו הקיימת כיום ברכבים הנשלטים על-ידי בני אדם, אולם השארת אפשרות השליטה הידנית מחוץ לכותלי הרכב מעידה על כך שבגוגל רוצים להראות לכלל הציבור ששליטת המערכות שלה ברכב לא דורשות כל התערבות מצד בני האדם.

Google-self-driving-prototype

דגמי אב הטיפוס של הרכבים נבנו בעיצוב פשוט שכאמור לא כולל הגה, דוושת האצה או בלמים ועושה שימוש בחיישנים כדי לנווט במהלך הנסיעה בכביש. החיישנים מסוגלים לצפות גם בשטחים מתים סביב הרכב ומסוגלים יהיו לזהות אובייקטים העלולים להפריע בנסיעה גם ממרחק של שני מגרשי פוטבול (כ-200 מטרים). אף שילובם של אמצעי אבטחה רבים, הרכב מסוגל יהיה לנסוע במהירות מירבית של כ-40 קמ”ש, כך שגם אם יתקל בבעיות כלשהן, לא ייעשה הדבר במהירות גבוהה במיוחד.

גוגל כבר החלה בייצור דגמי אב-טיפוס לרכבים האוטונומיים של החברה, אלו דווקא כן יכללו אפשרויות שליטה ידניות. במהלך החודשים הקרובים צפויה החברה לייצר כמאה רכבים נסיוניים בהם ינהגו בודקי החברה. באם יספקו הבדיקות תוצאות טובות, תפנה החברה לביצוע בחינות פיילוט למערכת בכבישי קליפורניה בשנים הקרובות עם תקווה כי בעתיד תוכל החברה לספק את אמצעי האבטחה שלה עבור הרכב האוטונומי ליצרניות רכב שונות שישלבו אותם בדגמי רכבים שונים.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים