אפליקציית SalientEye: להפוך כל סמארטפון למצלמת אבטחה מתקדמת

salienteyeהנה משהו שיצליח לגרום לכם להרגיש קצת יותר בטוחים: אפליקציית SalientEye מאפשרת להפוך כל סמארטפון ישן למצלמת אבטחה חכמה שתוכל להתריע על פריצות, להודיע שהילדים חזרו הביתה, והיד עוד נטויה. אופן הפעולה פשוט למדי: לאחר שממקמים את המכשיר באזור הרצוי, תדע האפליקציה לזהות תנועות ולפעול במגוון דרכים.

עמוד ההגדרות של האפליקציה מאפשר ביצוע אחת (או יותר) משלוש פעולות בעת זיהוי תזוזה באיזור עליו רוצים להשגיח: שליחת הודעת SMS המיידעת אותנו על התזוזה, שליחת הודעת דוא”ל עם התמונות של הגורם שיצר את התזוזה, ולקינוח – הפעלת אזעקה שניתן יהיה לנטרל רק באמצעות הקשת סיסמה אותה נגדיר מראש.

מלבד האפשרויות האלו, בתפריט ההגדרות של SalientEye ניתן למצוא עוד מגוון יכולות להתאמה אישית שיוכלו לשפר ולמקד את ההגנה. בין הפיצ’רים: הגדרת הרגישות של החיישן, הגדרת משך השהייה בין צילום אחד למשנהו, קבלת התראות כאשר מנותק מקור החשמל, או מנגד – כשהסוללה עומדת להתרוקן.

פריצה אחת ששינתה את הכל

silenteye

אף שנראה כי מדובר בפיתוח של חברת אבטחה גדולה, את אפליקציית SalientEye פיתחו שני ישראלים: עמית גולדברג וחגי מלצר. גולדברג סיפר לאתר גאדג’טי כי הרעיון לפיתוח האפליקציה הגיע דווקא מחוויה שלילית.

“הכל החל לפני שנתיים בעקבות פריצה לביתו של חגי. הגנב לקח אמנם את המחשב, אך הותיר מאחוריו ארבעה טלפונים ישנים. חגי הבין שחוץ מהיכולת להסב את המכשירים הללו למערכת אזעקה, נראה שהציבור לא באמת מעריך את יכולותיו הרבות של מכשירים ישנים: הם עדיין יכולים לצלם, להתקשר ולשלוח הודעות מייל”.

גולדברג הוסיף כי פריצות לבתים ודירות הפכו דבר שבשגרה. מדי שנה נפרצים כ-40 אלף בתים בישראל. במרבית המקרים, לא הייתה בבית מערכת אזעקה שיכלה למנוע או למזער את הנזק. לסיכום, גולדברג מציין כי יתרון משמעותי נוסף הוא שהאפליקציה פועלת על מכשירי אנדרואיד מגרסה 2.2 ומעלה, כך שכמעט כל מכשיר יעשה את העבודה בצורה נאמנה. גרסה תואמת לאייפון תושק בקרוב.

להורדת האפליקציה למכשירי אנדרואיד – לחצו כאן


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים