חבל על כל דקה: אפליקציית ספרינט תאפשר קריאה מהירה של טקסט בעברית

sprint promo 4בעידן בו כמויות המידע הן אדירות, עדיין אין ברשותנו כלי אמיתי שיביא להאצת תהליך צבירת הידע. מי שמנסה להביא סוג של פתרון היא אפליקציית ספרינט הישראלית, שבאמצעות תחבולה קטנה על המוח תגדיל באופן ניכר את קצב המילים שנוכל לקרוא בדקה, ובכך תקטין בצורה דרסטית את משך הקריאה.

האפליקציה הישראלית מתבססת על המודל של אפליקציית Spirtz האמריקאית, זו מיישמת טכניקה שפותחה לפני שנים ומאפשרת קריאה מהירה באמצעות הקרנת מילים בקצב מהיר ובמיקום זהה. החידוש של Spritz מתבטא במה שמכונה Optimal recognation Point (נקודת זיהוי אופטימלית) – צביעת אותיות מפתח באדום, כך שהמוח יוכל “להנעל” בצורה מהירה יותר על המילה ולהבין את מהותה.

אפליקציית ספרינט לקחה את אותו הרעיון והלבישה עליו את השפה העברית. כשנרצה לקרוא טקסט עברי במהירות, נצטרך פשוט להעתיק אותו לשורת הקלט באפליקציה ולהורות לה על תחילת ההרצה של המילים. בכל רגע נתון נוכל לשנות את קצב ההרצה: החל מ-50 מילים ועד ל-1,200 מילים בדקה.

עברי, קרא עברית

את אפליקציית ספרינט פיתח יונתן רייס, בן 17 מירושלים, שתשוקתו לקריאה גרמה לו לפתח את הגרסה העברית של Spritz. כעת, עובד רייס בשיתוף פעולה עם שני מפתחים נוספים – דולב חודז’ייב וגיל בארי, לשם שיפור האפליקציה. בשיחה שערכנו עם רייס הוא הסביר מה היה המניע לפיתוח: “כשלומדים מהאינטרנט, צריך לקרוא הרבה מאוד טקסט ותמיד הפריעה לי המגבלה של איטיות הקריאה”.

“תהליך הפיתוח של ספרינט החל לפני כחודשיים, כשיום אחד קראתי כתבה על טכניקה לקריאה מהירה וגיליתי שכל האופציות הקיימות לא הותאמו לשפה העברית. מצאתי ספריית קוד פתוח, שיפצתי אותה כדי שתדע לעבוד בעברית – והשתמשתי בה. הפיתוח ארך יום אחד בלבד!”, סיפר רייס. כמו כן, ישנה הבטחה לגרסה עבור מכשירי iOS ו-Windows Phone.

אז אם הסיכום ההוא בהיסטוריה עדיין מונח בקצה השולחן, או לחילופין המאמר הארוך שהמרצה הפיל עליכם, ספרינט תוכל לסייע בסיום הקריאה באופן מהיר ואפילו מהנה.

להורדת האפליקציה למכשירי האנדרואיד – לחצו כאן

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות