אפל מציגה את macOS Big Sur – השדרוג הגדול ביותר מאז OS X

דף בית מותאים אישית בסאפרי (מקור אפל)

אפל (Apple) הציגה במהלך כנס המפתחים WWDC 2020 שנערך היום גרסנ חדשה למערכת ההפעלה MacOS למחשבים, macOS Big Sur. זה השם שנבחר לגרסת ה-macOS 11, המגיעה כשינוי הגדול ביותר למערכת ה-macOS מאז mac OS X, עם הוספת התמיכה למערכת השבבים היעודית של אפל המבוססת על ARM שתחליף את מעבדי אינטל בעוד כשנתיים.

הגרסה החדשה מגיעה כשנה אחרי MacOS Catalina (או MacOS 10.15) שהוצגה בכנס WWDC 2019, כאשר אפל שידרגה באופן מלא את ממשק מערכת ה-macOS והפכה אותו דומה יותר לגרסאות ה-iOS 14 ו-iPadOS 14 החדשות שהוכרזו במהלך WWDC 2020 גם כן.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

אחד השינויים הגדולים ביותר במערכת החדשה מגיע בדפדפן הסאפרי (Safari) של אפל, המספק בגרסה החדשה שיפור ביצועים של 50% לעומת דפדפן הכרום (Chrome) של גוגל בפתיחת דפי אינטרנט, כאשר הוא מוסיף ניהול טאבים נוח יותר ואפשרות ליצירת דף בית מותאם אישית למשתמש. בגרסה החדשה אפל מציגה גם את אפשרות התוספים (extensions) לדפדפן, אפשרויות פרטיות משופרות ואפשרות לתרגום עמודי האינטרנט מ-7 שפות שונות.

אפשרויות פרטיות בדפדפן סאפרי (מקור אפל)

השינוי הויזואלי הגדול ביותר ב-Big Sur הוא ההתאמה של עיצוב האפליקציות השונות של המערכת לעיצוב ה-iOS, היוצר חוויית שימוש אחידה ונוחה יותר בעבור המשתמשים, עם עיצוב Dock תחתון משופר, מרכז התראות חדש עם וידג’טים משופרים הנוחים לשימוש ודומים לווידגטים החדשים ב-iOS, ולבסוף – חלון הגדרות מהירות המאפשר גישה מהירה משולחן העבודה להגדרות השונות של המחשב.

מערכת ה-Big Sur החדשה הופכת את הפיתוח בעבור מערכת ה-macOS לפשוטה יותר, כאשר מפתחים ב-Xcode 12 יוכלו לייצר תוכנות ואפליקציות בצורה פשוטה וקלה יותר בעבור כלל פלטפורמות החברה – iOS, iPadOS ו-macOS, באמצעות קוד משותף שיאפשר ליישומי האייפון והאייפד לעבוד על מחשבי המק בקלות באמצעות ה-Catalyst העדכני של אפל.

מערכת ה-macOS Big Sur החדשה זמינה מהיום בעבור מפתחים הנמצאים בתוכנית הפיתוח של אפל, כאשר גרסת בטא צפויה להיות זמינה בעבור המשתמשים הרגילים במהלך חודש יולי, עם הפצה מלאה הצפויה להגיע במהלך סתיו 2020.

אלו דגמי המק שיתמכו במערכת ההפעלה החדשה:

  • מחשבי Macbook מגרסת 2015 ומעלה.
  • מחשבי Macbook Air מגרסת 2013 ומעלה.
  • מחשבי Macbook Pro מגרסת 2013 ומעלה.
  • מחשבי Mac Mini מגרסת 2014 ומעלה.
  • מחשבי iMac מגרסת 2014 ומעלה.
  • מחשבי iMac Pro מכל הדגמים.
  • מחשבי Mac Pro מגרסת 2013 ומעלה.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים