מבטיחה ומקיימת: מוזילה משיקה את Firefox 14 לאנדרואיד

ביום שבת האחרון הפיצה קרן מוזילה, מפתחת דפדפן ה-Firefox, הודעת טיזר לפיה תכריז במהלך השבוע על משהו גדול בעבור מערכת ההפעלה אנדרואיד. ובכן, לפני מספר שעות השיקה הקרן את דפדפן ה-Firefox בגרסה 14 עבור מכשירי טלפון מבוססי אנדרואיד 2.2 ומעלה. את גרסה זו של הדפדפן יכול היה הרובוט הירוק להריץ כבר לא מעט זמן, אולם כעת האפליקציה יוצאת מהגדרת הבטא שלה ומבטיחה שיפורים במהירות, בבטיחות ובאינטיליגנציה שלה.

דפדפן ה-Firefox 14 אינו כולל הרבה שינויים או כאלו מהפכניים שלא ראינו קודם לכן אצל מוזילה או אצל מתחרותיה, אולם הוא מהווה אלטרנטיבה לא רעה בכלל ליתר הדפדפנים הניידים. בגרסה זו, מציעה מוזילה למשתמשי אנדרואיד זמני העלאה משופרים, אותם הצליחה להשיג בזכות שלל שיפורים שביצעה במנוע הרינדור. עוד היא מציעה תמיכה בתכני פלאש – מה שלא אפשרי בדפדפן ה-Chrome הנייד של גוגל וכן חווית ממשק יוצאת דופן, כשאת תכונה זו היא מסבירה באמצעות הקלות בה ניתן לבצע מספר פעולות כגון העתקה והדבקה של טקסטים, ביצוע זום-אין וזום-אאוט לדפים מבלי לפגוע במאפייני האלמנטים הכלולים בהם. מוזילה מוסיפה לסיום כי שיפרה את מנוע ה-HTML5 של הדפדפן, מה שגם מסייע לו לקבל תוצאות טובות במבחני ביצועים – מהירות גבוהה פי שתיים מזו של דפדפן אנדרואיד המובנה.

באופן לא מפתיע, בוחרת מוזילה לבצע את ההכרזה הרבה לפני החשיפה של אנדרואיד Jelly Bean 4.1, בה יוטמע ככל הנראה דפדפן ה-Chrome של גוגל כברירת מחדל. מהלך זה של גוגל, באם יקרה, יקשה על מוזילה לעמוד ביעדים שהציבה לעצמה ועל כן היא מנסה להכנס כעת לתודעה הניידת – לפני שגוגל תספיק לשחרר את הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה. Firefox 14 זמין כעת להורדה דרך Google Play ומוזילה מבטיחה לשחרר בקרוב גם גרסה המותאמת לטאבלטים.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים