תקן 802.11ax יאפשר קצב העברת מידע של 10Gbps בדגש על המשתמש הבודד

ארגון הרשתות האלחוטיות WiFi Alliance מתכנן עבורנו את הדבר הבא. תקן 802.11ac כבר זוכה לאימוץ נרחב בקרב יצרניות ראוטרים, כאשר מכשירי סמארטפון רבים שהוצגו בשנה האחרונה כבר מספקים תמיכה בתקן השואף להציג מהירויות העברת מידע גבוהות במיוחד. תקן חדש עליו עובד הארגון צפוי להציג מהירויות גבוהות עוד יותר, אך חשוב מכך, להתמקד בייעול הדרך בה עובר המידע למכשיר בודד ולא בנפח המידע המועבר מהרשת לכלל המכשירים בסביבה.

הצצה לאחור

במכשירי הסמארטפון המוצגים בפנינו באופן שוטף במהלך השנה אנו שמים דגש עיקרי על צד המסך, המעבד, הזיכרון והמצלמה, כולם חלקים מהותיים לנו כצרכנים שכן הם אלו אותם אנו יכולים לראות כמנועים המריצים פעולות שונות שנבצע במכשיר הנייד מידי יום ביומו. צד מעט אפור יותר, אולם חשוב לא פחות, הינו הקישוריות של המכשיר. בין אם מדובר בתמיכה בטכנולוגיית רשת הדור הרביעי, LTE, או בתקני הרשתות האלחוטיות השונים בהם יתמוך המכשיר, מדובר בטכנולוגיות המאפשרות לנו להתחבר לרשת האינטרנט, לשלוח קבצים, לצפות בסרטים ולבצע פעולות העברת מידע נוספות דרך המכשירים הניידים.

בארגון הרשתות האלחוטיות עובדים בימים אלה על תקן חדש, 802.11ax, העתיד לספק העברת מידע בדרך יעילה יותר שתתמקד במשתמש הבודד. התמקדות זו תאפשר למשתמש יחיד הנמצא בין קהל גדול של משתמשים המנסים להתחבר לרשת בו זמנית, לקבל קישור מהיר ללא תלות בעומס הנוצר סביבו. הדרך בה יעבוד התקן החדש תאפשר פתיחת ערוצי תקשורת רבים יותר וליצור צינור העברת מידע רחב יותר עבור כל משתמש בודד. דרך כך ניתן יהיה להעביר מידע רב יותר לכל משתמש גם כאשר ישנו עומס על הרשת באיזור מסויים.

מוקדם יותר החודש הודיעה יצרנית ציוד התקשורת Huawei כי ביצעה מבחן מוצלח בתנאי מעבדה לתקן התקשורת החדש, 802.11ax. המבחן הציג נתוני העברת מידע מרשימים במיוחד על-גבי תדר 5GHz, כאשר הקצב שנמדד עמד על 10.53Gbps (ג’יגה-ביט לשניה).

התקן החדש לא צפוי לקבל אישורים עד שנת 2018, אולם כבר עתה החלו חברות ציוד תקשורת כמו Huawei לבחון את האפשרות להציג דרכים יעילות יותר להעברת מידע בין מכשירים.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים