משרדי עליבאבא בסין, מקור: www.alibabagroup.com

מסיבת רווקים סינית: הכנסות שיא לעליבאבא, Xiaomi מכרה 1.16 מ' מכשירים

הטירוף של מכירות ה-Singles Day (יום הרווקים) הסתיים בניצחון גדול לפירמות הסיניות. עליבאבא, על כל אתריה, שהיתה המזוהה ביותר עם קמפיין ה-11/11 שברה את השיא של השנה הקודמת תוך 14 מתוך 24 שעות בלבד, כאשר במהלך היום כולו הציגה מכירות בסכום אסטרונומי של כ-9.3 מיליארד דולר. מדובר במכירות בגובה 387.5 מיליון דולר כל שעה.

המרויחה הגדולה הנוספת בחגיגה היא יצרנית מכשירי הטלפון הסינית Xiaomi, שמכרה 1.16 מיליון מכשירים תוך 24 שעות, שהכניסו לה 254 מיליון דולר, כך עדכן הוגו בארה, בכיר בחברה, מחשבון הטוויטר שלו. לשם השוואה, בכל 2013 מכרה החברה 18.7 מיליון מכשירים.

Xiaomi-Singles-Days-Sales-Hugo-Barra

עד למחצית היום מכרה Xiaomi סך של 720 אלף מכשירים, מתוכם 250 אלף ממכשיר הדגל החדש Mi4. כ-460 אלף מכשירי RedMi ו-25 אלף טלוויזיות של החברה. ההצלחה הגדולה לא מפתיעה שכן Xiaomi זוכה לאחרונה להמון תשומת לב תקשורתית, בעיקר לאחר שזכתה לזמן קצר להיות מדורגת שלישית ברשימת יצרניות הטלפונים בעולם ופתחה בגיוס מימון נוסף לשם התרחבות גלובלית.

המותגים הבאים ברשימת הנמכרים ביותר (הכנסות) הם:

  • במקום ה-2: Haier – יצרנית מוצרי אלקטרוניקה סינית.
  • במקום ה-3: Uniqlo – מותג אופנה יפני.
  • במקום ה-4. Huawei – מוכרת לכולנו כיצרנית טלפונים סינית מובילה.
  • במקום ה-5. Linshimuye – יצרנית רהיטים סינית.

חגיגת הקניות משפיעה לטובה גם על מערכת התשלומים של עליבאבא, Alipay, אשר במהלך שיא יום הקניות טיפלה ב-2.85 מיליון העברות כספים בדקה. ג'ק מא, מייסד עליבאבא, אמר בראיון לרשת CNBC אתמול, כי הוא מתכוון להנפיק את שירות התשלומים Alipay ב"עתיד הקרוב".

ג'ק מא, מייסד עליבאבא

ג'ק מא, מייסד עליבאבא

לקראת ההנפקה של עליבאבא, התעקש המייסד לבצע ארגון מחדש כדי להפריד את חברת התשלומים מחברת הקמעונאות, מה שעורר את זעמם של משקיעים רבים. הוא גם רמז שיתכן ויום אחד תשתף Alipay פעולה עם שירות התשלומים Apple Pay שהושק לא מזמן, אולי כדי לאפשר תשלום במקומות בהם המערכת אינה מתקבלת.

ההצלחה גורמת לפירמות הסיניות להסתכל רחוק. ג'ק מא סיפר באותו ראיון שבחזונו עליבאבא תתרחב לעוד תחומי פעילות, הוא אפילו מתכוון לנקות את הזיהום בסין (משימה לא פשוטה כפי שידוע לכל מי שביקר שם).

גם ב-Xiaomi בוחנים את הרחבת העסקים והחברה דיווחה אתמול על כוונתה לרכוש חלק באתר Youku (יו-טויב הסינית). בהצהרה המשותפת להן, לא דווח איזה חלק וכמה, אך סופר כי הן יפעלו גם להפקת תכנים. אגב, לעליבאבא כבר יש 23.4% מאתר הוידאו השווה כיום מעל למיליארד דולר.

מקורות
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות