דפדפן פיירפוקס בדרכו לאייפון

פיירפוקס עומדת להגיע לפלטפורמת iOS, כך הצהירו כמה מעובדי החברה דרך חשבונם בטוויטר במהלך כנס חברה שנערך אתמול (ג') בעיר פורטלנד, אורגון. אחד ממנהלי החברה, לוקאס בלאק, אמר: "אנו צריכים להיות איפה שהמשתמשים שלנו נמצאים, אז אנחנו הולכים להביא את פיירפוקס ל-iOS".

מנכ"ל פיירפוקס לשעבר, גארי קובקס, התנגד באופן מהותי להצגת הדפדפן על גבי הפלטפורמה של אפל בשל דרישתה של יצרנית האייפון כי תשתמש במנוע אותו פיתחה (WebKit) ולא במנוע עליו בנוי דפדפן פיירפוקס (Gecko). אולם נראה שלמנכ"ל החדש, כריס בירד, ישנה אג'נדה שונה מעט, המתמקדת מהרחבת בסיס המשתמשים בדפדפן פחות מאשר הרצון שלא להשקיע במאמצי פיתוח נוספים כדי להגיע לפלטפורמה בה רבים מציעים מוצרים בעלי אופי דומה.

לחזור כי אין ברירה

משתמשי האייפון ומכשיריה האחרים של אפל המבוססים על מערכת ההפעלה iOS גרמו לדפדפן הספארי של החברה להרקיע שחקים בכל הנוגע לזמן שימוש בדפדפן, מה שמספק ערך רב עבור החברה, המסוגלת לגבות הון עתק ממנועי החיפוש בתמורה למיקומם כאופציה בתוך הדפדפן. גוגל היא אמנם ברירת המחדל בדפדפן הספארי על-גבי iOS, ולמרות שהמצב עשוי להשתנות בשנה הבאה, הרי שבענקית החיפוש היו שמחים לראות יותר ויותר אנשים מבצעים את המעבר לדפדפן ה-Chrome, גם אם הוא אינו אופציה מובנית בתוך הפלטפורמה של אפל.

באופן דומה מסתכלים על הנושא גם בפיירפוקס. החברה הפסידה נתחי שוק מהותיים עם כניסתה של גוגל ודפדפן הכרום ופלטפורמות המובייל המשיכו לדחוף את פיירפוקס החוצה. על-גבי אנדרואיד יכולים משתמשי פיירפוקס הנאמנים להינות מאפשרויות הסנכרון והעבודה הרציפה בין המחשב האישי למכשיר הנייד, אולם משתמשי iOS נאלצים לחפש אפשרויות אחרות לאחר נטישתה את אפליקציית הסנכרון Firefox Home לפני כשנתיים.

כניסתו מחדש של פיירפוקס כדפדפן חלופי לספארי של אפל עשויה להקנות לחברה את אהדת משתמשיה הקיימים, ובמידה ותעשה עבודה טובה מספיק, תוכל גם לצבור בסיס משתמשים חדש או להחזיר חזרה את אלו שנטשו מבחירה או בלית ברירה. החזרה לפלטפורמת iOS תאפשר לפיירפוקס לחתום על עסקאות חדשות לשיתוף הכנסות ממודעות פרסום המופיעות במנועי חיפוש, כאשר העסקה האחרונה עליה חתמה החברה עם יאהו! עשויה לגרום למנוע החיפוש הותיק להופיע כברירת המחדל גם בגרסה ניידת ל-iOS של הדפדפן.

מקורות
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות