-פרסומת-

שירות Whatsapp Web זמין כעת בדפדפני Firefox ו-Opera

קרדיט תמונה: flicker / Jan Persiel

תמונה: Jan Persiel / flickr

Whatsapp Web הוא שירות המאפשר גישה לאפליקציית המסרים המידיים הפופולרית Whatsapp דרך הדפדפן. הוא הושק בינואר השנה, עם תמיכה בדפדפן אחד בלבד – גוגל כרום. כעת, כחודש לאחר השקתו, Whatsapp Web מתרחב ומציע תמיכה בשני דפדפנים פופולריים נוספים – Firefox ו-Opera.

עם התרחבותו של השירות וזמינותו לנתח שוק רחב יותר, עדיין מורגש היעדר התמיכה בדפדפן פופולרי נוסף  – ספארי, דפדפן מבית אפל הנפוץ מאוד בקרב משתמשי המקינטוש, האייפון והאייפד, בעיקר בשל העובדה שהוא מתממשק בצורה מושלמת עם מערכות ההפעלה של החברה ומציע זמני סוללה טובים בהרבה משל דפדפנים אחרים כדוגמת גוגל כרום. העובדה ש-Whatsapp Web אינו תומך בספארי מאלץ בעלי מק רבים להשתמש בשני דפדפנים במקביל, תצורה מסורבלת ולא חסכונית בחשמל.

קריאה נוספת: Whatsapp Web – נקודת ציון חשובה בהתפתחות שירות המסרים המיידיים

חיסרון גדול נוסף של השירות הוא הצורך בחיבור קבוע של הטלפון עליו מותקנת האפליקצייה לרשת – השיחות ב-Whatsapp נשמרות על הטלפון ועל הטלפון בלבד, מה שמונע גישה לשירות כאשר נגמרת הסוללה. בנוסף, במקרה שבו הטלפון ניזוק או נגנב, כל השיחות של המשתמש נעלמות לעד. זוהי תצורה מסורבלת מיושנת, ומפתיע לראות אפליקציית מסרים כה גדולה משתמשת בה – במיוחד לנוכח העובדה שלאחסון השיחות זמינות חוות השרתים העצומות של הרשת החברתית Facebook, אשר רכשה את Whatsapp לפני כשנה.

whatsapp-web-opera-firefox-support

לצורך השוואה, אפליקציית Telegram מאחסנת את השיחות על גבי שרתיה, מה שמאפשר גישה לשירות מכל פלטפורמה ובכל זמן, ללא תלות במצבו של הטלפון. נראה כי הדבר היחיד המונע ממנה לכבוש את העולם בסערה הוא מקרה קלאסי של ״ביצה ותרנגולת״ – כמעט אף אחד לא משתמש ב-Telegram מכיוון שכמעט אף אחד לא משתמש ב-Telegram.

אנו מלאי תקווה כי Whatsapp תוסיף תמיכה בשאר הדפדפנים בקרוב, בנוסף להעברת כל היסטוריית השיחות לענן.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
עוד על הכותב
author-image
עדן גוטליב
תלמיד תיכון במגמה מדעית הנדסית. טכנולוגיה זורמת בעורקיי מגיל 9. מתעניין בעיקר בתחום הסלולר והחומרה, עם פינה חמה בלב למעבדים. כשהידיים שלי לא על המקלדת, הן אוחזות בכידון האופניים (או במחשבון).
סלולרי: OnePlus One | מחשב: Apple Macbook Pro
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות