הופך למיינסטרים: הבנקים רוצים לאמץ את הטכנולוגיה שמאחורי הביטקוין

| יום שני, 21 בספטמבר 2015, 12:30 | כלכלי

המטבע הוירטואלי ביטקוין עדיין לא קיים את הבטחתו להפוך למטבע הגלובלי המקובל החדש אבל הטכנולוגיה שמאחוריו עשויה לשמש את מערכת הבנקאות המסורתית. קונסורציום של תשעת הבנקים המובילים בעולם חתמו על הסכם שיתוף פעולה עם חברת הפינטק (הייטק פיננסי) R3 מניו יורק להתאמת טכנולוגית ה-blockchain לצרכיהם.

בשיטת הבלוקצ'יין, כל העברת נכס נרשמת בקובץ ציבורי מאומת ומפוזר בין שרתים רבים. כל שינוי בו מצריך קונצנזוס של רוב המשתתפים ברשת, מה שמקטין את חשיפתו לפגיעה וירטואלית. הבלוקצ'יין מאפשר להעביר נכס מאחד לשני במהירות תוך דקות ללא צורך במתווך צד שלישי שיאשר ויגבה את ההעברה.

אינטרנט ללא מתווכים

הבלוקצ'יין מעורר תקוות רבות לשינוי ברשת. מארק אנדריסן, יזם ותיק בסיליקון ואלי אמר בעבר שמודל הקונצנזוס המבוזר יכול להיות ההמצאה הגדולה ביותר מאז המצאת האינטרנט. כל חווית האינטרנט שלנו כיום מבוססת על צד שלישי שנחשב אמין מבחינתנו. זה יכול להיות ספק המייל שלנו שאומר לנו שההודעה נשלחה או הבנק שמראה לנו את המצב בחשבון.

תמיד קיים הסיכוי שהצד השלישי נפרץ (אולי אפילו משקר), אנו רואים שיותר ויותר גופים מותקפים על ידי האקרים ומידע פרטי דולף לרשת. מודל הקונצנזוס המבוזר של בלוקצ'יין מבטיח אמינות מבלי לוותר על הפרטיות. אפשר לוודא התרחשות אירועים והשלמתם (בקבצים) מבלי לחשוף מי היו הצדדים שקשורים בו.

בשלב הראשוני ינסו הבנקים להגיע להסכמה לגבי מבנה תהליך הרישום והאימות, לאחר מכן יבדקו איפה ניתן לשלב את השיטה להשגת יעילות מרבית ולסיום יבצעו ניסויים על נכסים מסוימים. הראשון שבהם יהיה הנפקת ניירות ערך מסחריים קצרי טווח מבוססי בלוקצ'יין. ההתעניינות של בנקים בבלוקצ'יין אינה חדשה אך זו הפעם הראשונה שהגדולים שבהם מתכנסים יחדיו כדי לפתח סטנדרט אחיד בנושא. במערכת הבנקאית שמסתמכת על הקשרים בין בנק לבנק, שיתוף הפעולה מגדיל את הסיכוי להצלחת הבלוקצ'יין.

הבנקים שרוצים לאמץ את הבלוקצ'יין הם: ג'יי פי מורגן, ברקליס,  סטייט סטריט, RBC, UBS, קרדיט סוויס, BBVA (הבנק השני הגדול בספרד ובעל נוכחות גדולה באמריקה הלטינית), Commonwealth Bank (הבנק הציבורי הגדול באוסטרליה ובעל נוכחות גדולה במזרח הרחוק). עם פורטפוליו חובק עולם שכזה הצלחה יכולה להפוך את הבלוקצ'יין לסטנדרט גלובלי.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות