תמונה: Pictures of Money / flickr

מאיץ הסטארטאפים MassChallenge יקים מרכז ראשון בישראל

מאיץ הסטארטפים MassChallenge הודיע כי הוא יקים מרכז חדש בירושלים ויציע לסטארטאפים מקומיים הזמנות לקחת חלק בתכנית ההאצה שלו. MassChallenge הינו בעל שני מרכזים נוספים בבוסטון ובלונדון, ועתיד להשקיע מיליוני דולרים במרכז הישראלי בשנים הראשונות ולבסוף להציע את התכנית גם בירושלים.

התכנית של MassChallenge נמשכת כארבעה חודשים בהם היא מציעה לסטארטאפים שנבחרו לווי והדרכה צמודים במטרה להגשים את החזון שלהם. MassChallenge פועלת בצורה מעט שונה ממרבית המאיצים המוכרים ואינה לוקחת אחוזים מהסטאראפים שנבחרו. עם זאת, החברה מעניקה לחברות המצטיינות של כל מחזור מענק כספי כולל של 2 מליון דולר במזומן וחבילת שירותים כוללת בשווי של 10 מליון דולר.

אלמנט נוסף בו MassChallenge נבדלת הוא שכל מחזור כולל 200 חברות סטארטאפ וכפועל יוצא מכך, לאחר שש שנים של פעילות, הצליחה לסייע ל-835 בוגרי התכנית לגייס יחדיו יותר ממליארד דולר בסה"כ. אף היעדרותה מהשוק הישראלי, MassChallenge תמכה עד כה ב-32 חברות ישראליות שלקחו חלק בתכניות השונות שנמצאות מעבר לים. כעת כל סטארטאפ שיהיה מעוניין לקחת חלק בתכנית של MassChallenge יוכל לבחור אם לעשות זאת בבוסטון, לונדון או בירושלים.

המאיץ יוקם כחלק מתוכנית Jnext לעידוד יזמות טכנולוגית בירושלים, בסיוע משרד ירושלים ומורשת, הרשות לפיתוח ירושלים ועיריית ירושלים, שנרתמו יחד לגייס את המשאבים הנוספים הדרושים לקידום היוזמה. בדרך זו ממשיכה ירושלים למצב עצמה כעיר המעודדת חדשנות אשר הצמיחה בתחומיה 500 סטארטאפים בשנים האחרונות.

ג'ון הארת'ורן, מייסד ומנכ"ל MassChallenge:

ישראל היא מוקד יוצא דופן של יזמות, שצומח וצובר תאוצה. השקת מאיץ חדש בירושלים, הפועל בתיאום עם המוקדים הנוספים שלנו בבוסטון ובלונדון ובשותפות עם ממשלת ישראל, הרשות לפיתוח ירושלים ועיריית ירושלים, מרחיבים באופן משמעותי את הקהילה שלנו, שתעניק ליזמים בישראל ובכל העולם גישה טובה יותר למשאבים חוצי-גבולות.

למידע נוסף

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות