תמונת קונספט ל-iPad Pro המריץ OS X (קרדיט: SET Solution)

מנכ"ל אפל: לא נאחד את האייפד והמק למוצר היברידי אחד

| יום שלישי, 17 בנובמבר 2015, 09:20 | טאבלטים, מערכות הפעלה

טרם הכרזת הטאבלט הגדול ביותר שייצרה אפל איי פעם, ה-iPad Pro, חלפו ברשת אינספור שמועות ודיווחים אודות המכשיר, שכיכב בכותרות למשך שנתיים. אחת מן השמועות או לפחות ציפיות של מגוון משתמשים ברשת הייתה שאפל, על מנת לנצל את גודל המסך של המכשיר בצורה הטובה ביותר, תציג עמו הכלאה בין מערכת ההפעלה למובייל, iOS, לבין מערכת ההפעלה למחשבים נייחים וניידים, OS X.

עם זאת, ובניגוד לתקוותיהם של משתמשים רבים, לא ביצעה החברה מקופרטינו מהלך זה והאייפד פרו הוצג כשהוא מריץ גרסה סטנדרטית של iOS, פשוט על גבי מסך בגודל 12.9 אינץ'. כעת, מגיב לראשונה מנכ"ל אפל, טים קוק, לנושא ושולל באופן חד משמעי את ההערכות באומרו שאפל לא תציג מוצר המשלב בין המקינטוש לבין אייפד.

iPad Pro (מקור: יח"צ אפל)

iPad Pro (מקור: יח"צ אפל)

בדברים, שנמסרו במסגרת ראיון למגזין Independent, אמר קוק כי באפל מאמינים שלקוחות החברה לא מצפים בקוצר רוח למוצר היברידי המאחד בין מחשבי המק לאייפדים, כיוון שחווית השימוש מהמוצר לא תהיה טובה כפי שרוצים הלקוחות.

עוד מסר קוק שבאפל מעוניינים לייצר את האייפדים הטובים ביותר ואת מחשבי המק הטובים ביותר – בנפרד, כשתי קטגוריות שונות לחלוטין אחת מן השניה, והפיכת השניים למוצר יחיד לא תאפשר לחברה לממש זאת, לדבריו.

אלו הדברים שמסר קוק בראיונו ל-Independent:

אנו בטוחים שהלקוחות שלנו לא מעוניינים במק ואייפד משולבים. כיוון שהמצב שיווצר, או מה שאנו חוששים שיקרה, זה שאף אחת מן החוויות לא תהיה טובה כפי שלקוחותינו רוצים. אז אנו מעוניינים ליצור את הטאבלט הטוב ביותר בעולם ואת המק הטוב ביותר בעולם. ולשים את את שני אלו יחד לא יממש את אף אחד מאלו.

במסור דברים אלו, שלל קוק באופן נחרץ כל אופציה או השערה בדבר ייצורו של מוצר היברידי המשלב את יתרונותיה של iOS על גבי מסך גדול במיוחד, וכן את הנקודות החיוביות שיוסיף שילוב מערכת ההפעלה OS X בטאבלט.

השנה הקרובה צפויה להיות משמעותית במיוחד עבור ה-iPad Pro וכן עבור iOS, שכן מכירות הטאבלט ותגובת הלקוחות למכשיר תשפיע נחרצות על אופיה של מערכת ההפעלה הבאה, iOS 10. זו, להערכתנו תשלב מגוון פיצ'רים משופרים לבעלי מכשירי האייפד והאייפון בעלי המסך הגדול.

צפו בקונספט ה-iPad Pro שמריץ גרסה ייחודית של OS X:

*תמונה ראשית: קונספט ל-iPad Pro המריץ OS X (קרדיט: SET Solution)

מקורות
Apple Insider
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות