-פרסומת-

גאדג’טי מסקר: Nexus 5X – מועמד מוביל בשוק הביניים

| יום חמישי, 31 בדצמבר 2015, 16:49 | גאדג'טי מסקר

Nexus 5X (צילום: גאדג'טי)

ברשותכם, נחזור רק שנתיים אחורה בזמן: גוגל חושפת את מכשיר הנקסוס 5 ומצליחה בשנית, אחרי הנקסוס 4, ליצור מכשיר שמתאים לקהל הרחב, המשלב חומרה חזקה ותג מחיר מגוחך. לא לחינם ההמתנה והציפיות לדגם הבא, הנקסוס 6, היו כל כך גדולות – אך ככגודל הצפיות, גודל האכזבות. הנקסוס 6 היה גדול מידי ויקר מידי, שתי נקודות שלא אפיינו את משפחת הנקסוס של גוגל. המכירות של הנקסוס לא הצליחו לשחזר ולו במעט את ההצלחה של הנקסוס 5 והנקסוס 6 לא הפך להיט כמו קודמיו.

הנקסוס 5X היה אמור להיות ההמשך הישיר של הנקסוס 5 ולא הנקסוס 6. כעת הציגה בפנינו גוגל מכשיר קומפקטי ונעים לאחיזה המגיע עם תג מחיר שפוי. עם כל זאת, האם הנקסוס 5X החדש באמת כל כך מוצלח שהיה שווה לחכות לו שנתיים? האם גוגל סוף כל סוף הצליחה להחזיר לנו את סדרת הנקסוסים האהובה? כל התשובות בסקירה.

מה בקופסה

בקופסה של הנקסוס 5X לא תמצאו הפתעות מיוחדות והוא מגיע עם אריזה סטנדרטית. הדבר היחיד שכן הצליח לסקרן הוא כבל מסוג Type C המשמש לטעינת המכשיר, כבל שעדיין לא כל כך נפוץ ברוב המכשירים. אנחנו נפרט עוד רבות על הכבל בהמשך הסקירה בחלק העוסק בחיי הסוללה.

Nexus 5X (צילום: גאדג'טי)

Nexus 5X (צילום: גאדג’טי)

תכולת האריזה:

 • מכשיר סמארטפון Nexus 5X
 • כבל סנכרון USB Type-C
 • מטען נייד
 • אוזניות
 • מדריך למשתמש
 • תעודת אחריות

עיצוב ואיכות בניה

במבט ראשון נראה כי הנקסוס 5X מעוצב בצורה פשוטה למדי וכאשר הוא מונח על גבו אפשר להתבלבל ולחשוב שהוא מכשיר של חברה עלומת שם. ברגע שהופכים את המכשיר על גבו, התמונה משתנה לחלוטין: בחלקו התחתון מוטבע הלוגו של LG, קצת מעליו מופיע בגדול הלוגו של סדרת הנקסוס ומעליהם, גולת הכותרת – חיישן טביעת האצבע שעליו נרחיב בהמשך.

Nexus 5X (צילום: גאדג'טי)

Nexus 5X (צילום: גאדג’טי)

מעל כל אלמנטים אלו מצויה המצלמה האחורית שמוגבהת מעט מפני השטח של המכשיר, מה שיוצר בליטה קטנה בגבו. סמוך למצלמה נמצא פלאש ה-LED וחיישן הלייזר, שאחראי על ביצוע הפוקוס במצלמה. מעבר לכך, ניתן למצוא בצידו הימני של המכשיר את כפתורי ויסות הווליום וכפתור הנעילה, ובצד שמאל נמצאת מגירת כרטיס ה-nanoSIM.

בשורה התחתונה, הנקסוס 5X מעוצב בצורה מנימליסטית ומוקפדת – לא תמצאו בקימוריו בשורה משמעותית או התרגשות יתרה, אך ההטבעה של המילה “Nexus” בגב המכשיר בשילוב חיישן טביעת האצבע החדש מספקים את הסחורה.

מה שכן הצליח ליצור אצלנו רושם טוב הוא התחושה המעולה שיש למכשיר בכף היד. כיום כמעט בלתי אפשרי למצוא מכשיר שישב טוב ביד ושלא יחייב להיות בעל כפות ידיים ענקיות כדי לתפעלו. הנקסוס 5X מגיע בגודל אידיאלי וגורם לנו להתגעגע לימים בהם המכשירים היו בגודל נורמלי.

Nexus 5X (צילום: גאדג'טי)

Nexus 5X (צילום: גאדג’טי)

הדבר היחיד שהעיב על התחושה הוא האויב מספר אחד של מכשירי הביניים – הפלסטיק. נכון, לא מדובר במכשיר שוק גבוה, אך המרקם הפלסטיקי של הנקסוס 5X הורס את חווית השימוש ובכל פעם שמרימים אותו ישנה תזכורת כי לא מדובר במכשיר פרימיום אחרי הכל.

חומרה וביצועים

מכשירי הנקסוס תמיד היו ידועים בכך שיש להם חומרה מתקדמת במיוחד שמעניקה להם את יחס העלות-תועלת הכל כך גבוה שלהם. גם הפעם אנחנו זוכים לקבל את אחת מהמערכות על שבב החזקות ביותר בשוק, Snapdragon 808 ולצידה 2GB של זיכרון RAM. רק לשם השוואה גם מכשיר הדגל של LG, ה-G4, מגיע עם אותו המעבד וכמוהו עוד מגוון רחב של מכשירים שהושקו בשנה האחרונה.

הודות למפרט המתקדם, ומערכת ההפעלה הנקייה, המכשיר מצליח להציג ביצועים מרשימים מאוד שמקפיצים אותו כמה רמות מעלה. סרטונים באיכות Full HD מתנגנים ללא כל עיכוב או תקיעות, ומנגד, המשחקים החדשים והכבדים ביותר פשוט עובדים מעולה. יכולת ריבוי משימות, שהייתה “בסכנה ביצועית” בעקבות הבחירה ב-2GB של זיכרון RAM, לא נפגעה כלל והמעבר בין המסכים השונים והאפליקציות הפתוחות נעשה ללא כל השתהות.

הדבר היחיד שהיה תמוה במידה מסוימת היא ההשתהות הקיימת בין צילום תמונה אחת לצילום התמונה הבאה. המפרט שמגיע עם הנקסוס 5X מאפשר על הנייר צילום תמונות מהיר ורצוף, אך מסיבה כלשהי היינו צריכים לחכות קצת מעל לשנייה בין צילום לצילום – מעט מביך מאחר ומכשירים ישנים יותר עושים זאת ללא כל בעיה. מצד שני, קרוב לוודאי שמדובר על בעיית תכנה שיכולה להיפתר בעדכון הבא לאפליקציית המצלמה של גוגל.

מסך ותצוגה

הנקסוס 5X מגיע עם מסך בגודל 5.2 אינץ’ ברזולוציה של 1920 על 1080 (Full HD), מה שיוצר צפיפות פיקסלים של 423ppi. המסך היה ללא ספק אחת מההנאות הגדולות שלנו בסיקור המכשיר – הצבעים היו מדויקים וחיים, סרטונים ותמונות נראו חדים במיוחד והגרפיקה העתירה של המשחקים השונים שנבחנו הוצגה במלוא הדרה. אף כל המילים החמות, עדיין לא מדובר במסך שעומד בשורה הראשונה עם שאר המסכים המובילים בשוק.

Nexus 5X (צילום: גאדג'טי)

Nexus 5X (צילום: גאדג’טי)

מהשוואות שערכנו, המסך של הנקסוס 5X לא נופל בצורה משמעותית מאלו של מכשירי הדגל עם הרזולוציה הגבוה יותר. בהשוואת מסכים, אחד מול השני, קל להבחין בהבדל בין השניים, אך בשגרה אנו בספק אם מישהו יבחין שמדובר “רק” ברזולוציית Full HD.

על המסך כולו מגנה זכוכית Gorilla Glass 3 שעתידה להיות עמידה מול שריטות ואף להעניק לו הגנה מינמילית מפני נפילות. גם כאן, לצערנו, לא מדובר על המילה האחרונה בתחום מאחר ובשוק ישנה כבר Gorilla Glass 4 ששומרת על רוב מכשירי הקצה. נקודה אחרונה אליה נתייחס היא השוליים של המסך, שהיו בדיוק במידה הנכונה – לא עבים מידי מכדי לפגוע בחווית הצפייה ולא דקים מידי מכדי ליצור לחיצות לא מתוכננות במסך.

מולטימדיה

כפי שציינו בחלק העוסק במסך, הנקסוס 5X מגיע עם מסך ברזולוציית FHD, מה שמאפשר לו להציג סרטונים וקטעי וידאו בצורה טובה למדי. סרטונים באיכות גבוהה יתנגנו ללא כל בעיה ויראו חדים על המסך של הנקסוס 5X. בגזרת השמע, מגיע הנקסוס עם רמקול בודד הממוקם בתחתית המסך – קצת מבלבל מאחר שישנם שני גרילים, אחד למעלה ואחד למטה, לכן ניצתן היה להניח כי מדובר בזוג רמקולים סטריאופוניים. הרמקול עושה עבודה סבירה ולא נשמעו צרימות גם בעצמה גבוהה.

בגזרת האפליקציות, מגיע המכשיר עם שתי אפליצקיות מובנות למוזיקה ולצפייה בתמונות וסרטונים – Google Music ו-Photos בהתאמה. אני באופן אישי מאוד אוהב את שתי האפליקציות הללו והן מספקות חווית שימוש מעולה לצריכת תוכן מכל סוג שהוא. אפליקציית התמונות זכתה ללא מעט שדרוגים בתקופה האחרונה כך שהיא מתעלה על לא מעט אפליקציות מובונת אחרות שיצא לי לנסות.

הנקודה הבעייתית היחידה בתחום המולטימדיה היא העובדה שלנקסוס 5X אין כניסה לכרטיס זיכרון חיצוני. זה אומר שהמשתמש יצטרך להסתפק בכמות הזיכרון הקיימת לו ולשקלל לתוכה גם את מערכת ההפעלה, שזוללת לא מעט מקום, וגם את המוזיקה, התמונות והוידאו שירצה לשמור על המכשיר.

מערכת ההפעלה וממשק המשתמש

אחד מהיתרונות הגדולים של משפחת מכשירי הנקסוס הוא ללא ספק העובדה שהם מריצים את גרסת האנדרואיד המתקדמת והעדכנית ביותר. הנקסוס 5X ממשיך את הקו הזה ומגיע גם מערכת ההפעלה אנדרואיד 6.0. מרשמלו, שמה העממי של אנדרואיד 6.0, כוללת מגוון רחב של פיצ’רים חדשים ותוספות עליהן נרחיב בחלק זה.

Nexus 5X (צילום: גאדג'טי)

Nexus 5X (צילום: גאדג’טי)

מבלי ללכת סחור סחור נגיע ישירות לנקודה החשובה ביותר בחלק העוסק בממשק המשתמש  – מערכת ניהול ההרשאות החדשה. מגרסת אנדרואיד 6.0, המשתמש יוכל להחליט באופן ידני ודינמי איזו הרשאה תקבל כל אפליקציה. כפועל יוצא מכך, תוכלו להחליט איזה מידע או יכולות תחלקו עם האפליקציות שהורדתם ובעצם לשים סוף לדרישות ההרשאות המוגזמות שכל כך מזוהות עם אנדרואיד. אין שמחה גדולה יותר מלמנוע ממשחק כלשהו לגשת לאנשי הקשר שלכם, או מנגד למנוע מאפליקציית שעון מעורר לגשת לגלריה ללא כל סיבה מוצדקת. זה ללא ספק אחד מהפיצ’רים המשמעותיים ביותר שאנדרואיד הציגה בשנים האחרונות, אם לא המשמעותי ביותר.

אם מערכת ניהול ההרשאות של אנדרואיד 6.0 הצליחה להדהים אותנו, דווקא Now on Tap, התוספת השנייה המשמעותית ביותר של גוגל, הצליח לאכזב אותנו. בקצרה: Now on Tap מאפשרת, על ידי לחיצה ארוכה על כפתור הבית, לסרוק את העמוד שמוצג ולקבל מידע בצורת כרטיסיות על מילות מפתח שמוצגות בעמוד – סוג של Google Now מקומי. בתיאוריה, Now on Tap אמור היה להיות מפגן כוח של גוגל בו היא מראה לכולם כיצד היא מצליחה להבין מתוך הקשר מה באמת חשוב ועל אילו מילים להביא מידע נוסף. בפועל, פעמים רבות Now on Tap פספס מילים משמעותיות והציג רק רשימה חלקית של הנושאים שהוצגו בדף.

Now on Tap מרגיש כמו שירות בעל פוטנציאל אדיר, לא לחינם גם מיקרוספט כבר העתיקה אותו, אך הוא עדיין איננו בשל. ייאמר לזכותה של גוגל כי ברגע שהוא כן עבד התוצאות היו מעולות וחסכו לא מעט עבודה בחיפוש ידני. הבונוס הגדול הגיע כאשר התחלתי להתקין עוד ועוד אפליקציות תומכות שהציגו בתורן מידע רלוונטי בכל סריקת עמוד.

קורא טביעות אצבע, Nexus 5X (צילום: גאדג'טי)

קורא טביעות אצבע, Nexus 5X (צילום: גאדג’טי)

אנדרואיד 6.0 הביאה עמה בשורה נוספת ומשמעותית: תמיכה בקוראי טביעות אצבע למכשירי אנדרואיד. הנקסוס 5X מצויד בקורא שכזה הממוקם בגב המכשיר. למרבה ההפתעה, החיישן מאוד מדויק ולא פספס כמעט לעולם – לא מובן מאליו בכלל. המיקום הייחודי של הקורא מתגלה כיעיל במיוחד מאחר ואם האצבע הנסרקת מושטת לכיוון החיישן עוד שהמכשיר בכיס, הנקסוס 5X ישתחרר כל כך מהר ממצב הנעילה עד שככל הנראה לא תראו בשנית את מסך הנעילה. עם זאת, מיקומו של החיישן מתנהג כחרב פיפיות ואם המכשיר מונח על גבו יהיה לא נוח לשחררו מנעילה בדרך זו.

אם במסך הנעילה עסקינן, ואם בכל זאת תרצו להציץ בו מידי פעם, הנקסוס 5X כולל יכולת חדשה בשם Ambient Display שתעזור לכם לחסוך בחיי הסוללה. אז מה זה Ambient Display? ברגע שתרימו את הנקסוס 5X ותקרבו אותו אליכם, מסך הנעילה, על שלל ההתראות שהוא מרכז, יוצג בפניכם בצורה אוטומטית בצבעי שחור לבן. בדרך זו, ניתן לקבל הצצה לכל ההתראות שיש במכשיר וזאת מבלי באמת להדליק את כל המסך הבזבזני. אני מאוד אהבתי את היכולת הזו ומצאתי אותה שימושית מאוד, במיוחד נוכח מיקומו הבעייתי של קורא טביעות האצבע.

מצלמה

Nexus 5X (צילום: גאדג'טי)

Nexus 5X (צילום: גאדג’טי)

הגענו לנקודה הרגישה ביותר בסקירה כולה: המצלמה. כבר שנים שהמצלמה היא עקב אכילס של דורות שלמים ממשפחת הנקסוס. המצלמה תמיד היתה בינונית מינוס ולא הצליחה להפיק תמונות איכותיות מספיק לסטנדרט של אותן שנים. לשמחתנו הרבה, המצב בנקסוס 5X השתפר וכעת אפשר לומר בלב שלם: קללת המצלמה מאחורינו.

הנקסוס 5X מגיע עם מצלמה אחורית בעלת חיישן של 12.3 מגה פיקסל שלצידה פלאש לד כפול וחיישן לייזר שמסייע לפיקוס התמונות. המצלמה הקדמית גם היא עברה מקצה שיפורים וכעת מגיעה עם חיישן של 5 מגה פיקסל. המכשיר מפיק תמונות מצוינות ומצליח באחוז גבוה מהמקרים להציג תוצרים חדים ומדויקים.

חיישן הלייזר מצליח באמת להשיג תמונות מפוקסות יותר ומבזק ה-LED הכפול משפר באופן ניכר את תוצאות הצילום בעת חושך. רק כדי לסבר את האוזן: אותו מערך צילום קיים בגרסה היוקרתית יותר של מכשיר הנקסוס – הנקסוס 6P, כך שאין כל ספק שהפעם הושקעה מחשבה רבה בכל הקשור לצילום.

Nexus 5X (צילום: גאדג'טי)

Nexus 5X (צילום: גאדג’טי)

הדבר היחיד שהפריע לי הוא אפליקציית הצילום הממוצעת מינוס שמגיעה עם הנקסוס 5X. האפליקציה לא מציעה יותר מידי אפשרויות מתקדמות וכוללת מספר מצבים מצומצם למדי. למשתמש הממוצע אולי מדובר באפליקציה שמניחה את הדעת, אך מי שירצה קצת מעבר לצילום רגיל ייאלץ להוריד אפליקציה אחרת שתעניק לו אפשרויות נוספות. בסופו של יום, מדובר במצלמה מצוינת שתספק את המשתמש הרגיל, אך חשוב להדגיש כי לא מדובר במצלמה שמתקרבת ליכולות המתקדמות של מכשירי הפרימיום האחרים.

תמונה מנקסוס 5X

סוללה

מכשיר הנקסוס 5X מגיע עם סוללה בגודל של 2,700mAh  שלצערנו הרב לא מצליחה לעמוד בציפיות. הסוללה לא תחזיק יום שלם ולקראת שעות הערב המאוחרות המכשיר כבר יזעק למטען – לגיטימי, אבל יש טובים יותר בשוק. הבשורה הטובה היא שהנקסוס 5X, המתחבר למטען באמצעות חיבור USB Type C, מגיע עם טכנולוגיית טעינה מהירה שמקצרת באופן משמעותי את משך הטעינה. לפי בדיקה שערכנו טעינה מלאה מאפס למאה לקחה בממוצע שעה ו-45 דקות. אם אין לכם כל כך הרבה זמן להמתין, הטעינה המהירה תאפשר לכם גם עבודה של כמה שעות רצופות בטעינה של עשר דקות לערך.

אלמנט נוסף המגיע אלינו מאנדרואיד 6.0 הוא מצב חסכון סוללה בשם Doze. מצב זה מתחיל לפעול כאשר המכשיר נמצא במנוחה, ללא תנועה או במסך כבוי, למשל, ומונע מהאפליקציות השונות לגשת לרשת. אל חשש, אין זה אומר כי לא תקבלו עדכונים. בפועל, האפליקציות כולן נכנסות למצב השהייה מיוחד שגורם להן לשאוב מידע מהרשת בפרקי זמן קבועים ומוגדרים מראש. באופן זה, האפליקציות לא בקשר רציף עם השרת והמכשיר אינו צורך אנרגיה רבה. אם בכל זאת ישנה אפליקציה שחשוב לכם לקבל ממנה מידע באופן רציף, ניתן להסירה באופן ידני מרשימת האפליקציות שכלולות במצב זה. מהניסיון שלנו במכשיר, מצב Doze אכן פועל בצורה טובה ובמצב המתנה הנקסוס 5X יאבד אחוז אחד בלבד, אם בכלל.

סיכום

ה-Nexus 5X הוא בין המכשירים הטובים שיצא לי לסקור וללא ספק אחד מהנקסוסים הטובים שהושקו. יש לו ממשק משתמש מעולה, קורא טביעות אצבע מדויק להפליא, מסך חד ואפילו מצלמה איכותית – לראשונה במכשיר נקסוס. מעל הכל, הנקסוס 5X נוח מאוד לאחיזה ומרגיש מעולה ביד, זאת בהינתן ותחושת הפלסטיק לא מפריעה לכם.

Nexus 5X (צילום: גאדג'טי)

Nexus 5X (צילום: גאדג’טי)

הדבר היחיד שמונע ממני להכריז כי הנקסוס 5X הוא קנייה בטוחה ומשתלמת זה התזמון שלו. הנקסוס 5X מגיע בשעה שמרבית ספינות הדגל של היצרניות האחרות כבר לא מעט חודשים בשוק, מה שהוביל לירידה מאוד דרסטית במחיר שלהם. ה-LG G4 כבר עולה כיום פחות מ-2,000 שקל בחנויות השונות (לא דרך היבואן הרשמי), כך שקשה להצדיק תשלום של 2,300 עבור הנקסוס 5X. תוסיפו לכך את העובדה שתג המחיר שלו זהה כמעט לזה של ה-Galaxy S6 ותקבלו דילמה רצינית במיוחד.

בסופו של יום, הנקסוס 5X הוא מכשיר מדהים שיספק כל משתמש, אך עדיין מתומחר גבוהה מידי בכדי לרכוש אותו עכשיו – אולי בעוד כמה חודשים הוא באמת יהיה קנייה בטוחה ומשתלמת.

האריזה ותכולתה
8
עיצוב ואיכות בניה
8
חומרה וביצועים
8
מסך ותצוגה
8
מערכת הפעלה
9
מולטימדיה
7
סוללה
7
מצלמה
8
סיכום
8.0
בין המועמדים המובילים בקטגוריית מכשירי הביניים.
מה אהבנו
מערכת הפעלה-ממשק משתמש
מצלמה
קורא טביעות אצבע
מה לא
עיצוב פלסטיק
רמקול בודד
היעדר הרחבת זיכרון
מחירים
יבואן רשמי: החל מ-2,349 שקלים
שוק פתוח: 2,000 שקלים
חדש! מעתה ניתן לקבל עדכונים על כתבות בנושאים שמעניינים אתכם דרך פייסבוק מסנג'ר. נסו בעצמכם:
מוצרים קשורים
השקה
ספטמבר 2015
מסך
5.2 אינץ'
זיכרון עבודה
 • 2GB
ערכת שבבים
 • Snapdragon 808
נפח אחסון
16GB / 32GB
מצלמה
12.3 מגה-פיקסל
סוללה
2700mAh
מערכת הפעלה
Android 6.0
קריאה נוספת
עוד על הכותב
author-image
אורי אליאבייב, עורך מדורי סטארטאפים ואפליקציות
uri@gadgety.co.il
בוגר יחידה מודיעינית ובעל ניסיון ב-QA (הבאגים נמשכים אליו). חייב לנסות כל אפליקציה חדשה שיוצאת ומת על סטארטאפים ישראלים. לקינוח - חובב ביליארד מושבע.
סלולרי: Samsung Galaxy S3 | מחשב: Windows 8
תגובות לכתבה
 • 50smet

  עוד לא קראתי את הסיקור,אבל אני ממש מופתע(לטובה כמובן)מכמות הסיקורים בזמן האחרון.המשיכו כך!
  ועכשיו לקריאה.

 • yoyo

  אתקן אותכם בפסקה האחרונה..
  “הדבר היחיד שמונע ממני להכריז כי הנקסוס 5X הוא קנייה בטוחה ומשתלמת זה היבואן הרשמי”
  יבואן זבל..משלמים יותר בהנחה שנקבל שקט עם האחריות שלהם אבל זה בדיוק ההפך.
  כבר 3 שבועות מחכה למכשיר שלי אפילו מכשיר חילופי לא מציעים.
  יבואן מקביל עדיף בהרבה.

  • 50smet

   איזה מכשיר?מה קרה?

   • yoyo

    G4..עדיין באישפוז אצלם

    • danny67

     גם היבואן וגם LG עצמה הם זבל אחד גדול.

 • user30000z

  מה שבטוח, הוא צריך לזכות בתואר המכשיר הכי לא סקסי של 2015 !

  • RuR

   מה קשור טלפון לסקסי? זה בכלל לא קשור

 • amit

  מכשיר מעולה !!! אם כי לטעמי ה6P מוצלח הרבה יותר

 • Camilla/קמילה

  אני לא מבינה למה אתם כל סקירה מחדש לא אוהבים מכשירים עם פלסטיק? פלסטיק זה לא בהכרח דבר רע,להפך לפסלטיק יש יתרונות רבים על זכוכית ומתכת.

  • Moshe (@kw)

   לדעתי זה פשוט טעם אישי, אני מעדיף מכשיר מתכת על זכוכית ופלסטיק, אבל זה לא דבר מכריע מבינתי בבחירת סמארטפון שבגללו אני אקנה/לא אקנה מכשיר מסוים.

  • Yoni(apple)

   כן אבל פה אין כרטיס זיכרון ואין סוללה נשלפת אז למה לא משהו כמו נקסוס 4(היפהפה)

   • RuR

    כי הנקסוס 4 שביר מאוד

  • RuR

   איזה יתרון יש לפלסטיק שבנקסוס 5X על פני המתכת שבנקסוס 6P?

 • Moshe (@kw)

  אם רק הסוללה שלו הייתה יותר טובה כבר מזמן הייתי קונה.
  אגב, יפה שבניגוד לנקסוס 5 ה 5X מגיע עם אוזניות.

  • ליאור

   איזה אוזניות? הוא לא מגיע עם אוזניות. בארץ מוכרים אותו עם אוזניות?

   • Moshe (@kw)

    זה מה שכתוב בכתבה ^

    • ליאור

     כנראה טעות… הערכה הסטנדרטית לא כוללת אוזניות. את שלי הזמנתי מאמאזון (ואין בה).

     • Moshe (@kw)

      אז כנראה הם באמת טעו, או שאולי בארץ מוכרים עם ?

     • ליאור

      זה מה שהתכוונתי לשאול. אבל נראה יותר כמו טעות… בכל מקרה תוספת אוזניות לא שווה תוספת של שקל למחיר :/

  • It’s about time

   בעיקרון הסוללה מחזיקה לי 3 וחצי שע’ בממוצע מסך פעיל (תלוי באופן השימוש), בערך כמו באייפון 6. מה שכן אחרי שהתרגלתי לOneplus 2 שמחזיק באותו שימוש 4 וחצי עד 5 שע’ בממוצע מסך פעיל, קשה להתרגל חזרה ל3 וחצי שע’. אם הם רק היו שמים סוללה 3000 mAh..

   • Moshe (@kw)

    אני כרגע עם ה ONE M8 והוא מחזיק לי יום שלם, ובשימוש נכון הוא מספיק ליומיים, ככה שה N5X בשבילי הוא ירידה ברמה

    • It’s about time

     כן מבין אותך, זה באמת ירידה ברמה. חבל שהם לא שמו סוללה נורמלית.

 • מוות לאפל

  יפה

 • RuR

  ״הנקסוס 5X מגיע בגודל אידיאלי וגורם לנו להתגעגע לימים בהם המכשירים היו בגודל נורמלי.״ מדויק.

  • nirmitlamed

   מסכים. מאכזב לראות שהמכשירים הגדולים יותר מקבלים חומרה חזקה יותר כמו מצלמה טובה יותר למרות שברור לכולם שאין קשר בין הגודל והיכולת של המכשיר בגדלים הממוצעים של היום.

  • Yoni(apple)

   #תיכנע_לפאבלטים_זה_כיף

   • RuR

    זה לא רק אני – עוד ארבעה סימנו לי לייק, פלוס הכתב הוא זה שאמר את זה, אז זה כבר 6, ואני בטוח שיש עוד הרבה שלא ראו את התגובה שלי אבל מסכימים איתה.
    #לא_נכנע_לפאבלטים!

    • Yoni(apple)

     ואני בטוח שרוב העולם רוצה פאבלטים כשהמכשיר הכי טוב שבחרנו הוא נוט 5 יש 6p ואייפון 6s+ ואלו המכשירים הנמכרים ביותר

     • RuR

      תסביר איך הטלפון הכי נמכר בארץ הוא אייפון עם מסך 4.7 אינץ. מה יש לך להגיד על זה?

     • Yoni(apple)

      ומעט אחריו אחד עם 5.5 אינץ

     • RuR

      אבל עדיין, האחד הזה הוא אחריו…

     • Yoni(apple)

      גם כי הוא יקר יותר המכשיר שוק mid-low הנמכר היה הm2 note של מייזו עם 5.5 אינץ’

 • RuR

  מה הקשר ביניים? גאדג’טי, נראה שהתבלבלתם. משום מה הגעתם למסקנה שה-OnePlus X הוא מכשיר דגל, והנקסוס 5x מכשיר ביניים. X+X=?

  • danny67

   הנקסוס 5X הוא מכשיר ביניים, נקודה.

   • RuR

    יש לו מצלמה מהטובות בעולם, חיישן טביעת אצבע מהטובים בעולם, הוא אחד הבודדים בעולם עם
    USB Type C, יש לו סנאפדרגון 808… מה שוק ביניים בזה?

    • Android Developer

     אולי המחיר. ככה לפחות יש אתרים שמקטלגים מכשירי שוק ביניים.

     • RuR

      המחיר לא כזה זול, הוא יקר יותר מ-OnePlus 2, שעוד לא נתקלתי באתר שאומר שהוא שוק ביניים.

     • Android Developer

      לא יודע.

    • nirmitlamed

     לגבי המצלמה אני חולק עליך.
     אני חושב שהסיבה שמגדירים אותו ל”שוק ביניים” נעוצה בעיקר בגלל שגוגל הוציאה 2 מכשירים שלאחד מהם באופן ברור היא יחסה כמכשיר פרימיום (P) שמיועד לשוק הגבוה עם חומרה חזקה יותר לעומת המכשיר השני שלהם 5X שלא נתנה את הסימן P כפרימיום אלא כמכשיר פחות חזק.

     • RuR

      אין לך מה לחלוק עלי – פשוט תצפה בתמונות המעולות שהיא מפיקה, במיוחד בחושך.

     • nirmitlamed

      במקרה יש לי את הנקסוס 5X והשוותי אותו מול אייפון 6 (לא 6S) ובגלל זה אני חולק עליך.

     • It’s about time

      במקרה יש לי Nexus 5x, oneplus 2 ואייפון 6 של אחי והמצלמה של הנקסוס מפיקה תמונות לא פחות איכותיות משל האייפון 6.

     • DaviD

      אתה מודע לזה שלשניהם יש את אותו חיישן?

     • nirmitlamed

      למקרה שלא הובנתי, התכוונתי שאני לא מסכים עם האמירה “שיש לו מצלמה מהטובות בעולם”.

     • RuR

      ממש לא. איך הגעת למסקנה שלאייפון 6 ולנקסוס 5x יש את אותו חיישן?

   • אור

    אה בגלל הפלסטיק והראם?

    • Yoni(apple)

     כן

 • Omri

  סך הכל סקירה טובה, מדי פעם יש שימוש בשפה די רדודה שלא מתאימה לאתר רציני כזה. מעט מפריע.

 • בורה אברמוב

  מישהו יודע לערוך וידאו? ברמה טובה?

 • עידן

  4 סקירות האחרונות שלכם,2 מהם מכשירים סיניים,מעניין שהם לא זכו לסקירות וידאו,תדמית המכשיר הסיני?הזול ,הזילזול הלא שווה התיחסות יותר מידי כי הרי זה לא האיפון החדש עם המסך בעל טכנולוגיית העל הרגיש ללחיצה

 • nirmitlamed

  בתור אחד שיש לו את המכשיר כבר יותר מחודש אני חייב לציין שסה”כ המכשיר מספק את הסחורה ברוב המישורים שדוברו. אישית אני חושב שנעשה באז גדול מדי על המצלמה ובתור מי שהשווה את המצלמה מול אייפון 6 (לא 6S), המצלמה של הנקסוס 5X נחותה הרבה יותר ממה שמתארים.

  משהו אחר שמאוד מציק לי זה עניין המקלדת. כל השנים שאני באנדרואיד הייתי משתמש בעיקר ב- SWIFTKEY KEYBOARD. בנקסוס 5X המקלדת של סוויפטקי עובדת בצורה צולעת שכבר לא נוח להשתמש בה. לעומת זאת במקלדת שמגיעה עם האנדרואיד, היא הרבה יותר מתפקדת, כמובן לא מצליחה לתקן אוטומטית בצורה מוצלחת אבל הרבה יותר זורמת. אבל גם פה שמתי לב שלא מעט פעמים כפתור הרווח לא נלחץ כמו שחוויתי בסוויפטקי. האם זה אולי אני בתור משתמש או שזאת באמת בעיה במכשיר או משהו בתוכנה?

  • Yoni(apple)

   הרווח במקלדת של גוגל באמת מעצבן…

 • אור

  כל הכבוד על הסקירה הנהדרת!

 • ליאור

  כמה הערות מניסיון של שבוע עם המכשיר:
  אני מרוצה מכל אספקט בו בערך. נכון שהרמקול לא הכי חזק אבל הוא ממש בסדר. 2GB זיכרון זה ממש סבבה ולא נתקלתי בבעיות בממשק. המצלמה מצויינת ובחור אחד ב-XDA פיתח אפליקציית מצלמה שזהה למקורית אבל עם צילום מהיר ברצף, צילום בהילוך איטי ואם אתם עם רוט, אפילו מייצב לווידאו. מה שכן, הגודל שכולם מהללים כ”מתאים לשימוש ביד אחת” קצת גבולי, וברגע ששמים כיסוי על המכשיר (וכולנו שמים) זה כבר קצת גדול מדי. הייתי מסתדר מצוין גם עם מסך 5 אינץ’, אבל אולי פשוט צריך להתרגל.
  נ.ב.
  מישהו יודע אם אפשר לקנות לו מטען דרך רונלייט? שלי מתאים לשקע אמריקאי וקצת מעצבן אותי להשתמש בו עם מתאם.

  • nirmitlamed

   תוכל לספק לינק למצלמה?

  • 50smet

   איך ייצוב תמונה קשור לרוט?זה רכיב פיזי,לא?
   בנקסוס 5 יש.

   • ליאור

    ב-5X וב-6P אין ייצוב אופטי, אבל אפשר לאפשר מייצב אלקטרוני שזה בעצם פתרון תוכנתי.

    • 50smet

     אתה מתכוון להצרת שדה הראיה כמו שקורה בXperia arc מ2011?

     • ליאור

      לא יודע. אין לי זמן כרגע להתעסק עם רוט אז לא ניסיתי ואני לא יודע איך זה היה באקספריה, אבל אני מאמין שזה פתרון מספק, כי זה אותו אחד שקיים ב-6P ולא נראה לי שגוגל התפשרו שם עד כדי כך.

 • Israel Shprengel

  למה רשמתם שבקופסה יש אזניות? הרי אף פעם לא היו אזניות וגם עכשיו אין.

 • ‫barbarosa

  שלום לכולם.
  יש לי שתי שאלות:
  1. אני נער בן 15, ולפעמים הטלפון נופל לי. אני רוצה לדעת כמה הוא שביר (הטלפון הקודם שלי נשבר מאוד מהר).
  2. עברה כבר יותר מחצי שנה מאז שהטלפון יצא לשוק ואני תוהה אם זה משנה, ולא כדאי לקנות טלפון כל כך “ישן”.
  תודה רבה לכל המשיבים 🙂

 • ‫barbarosa

  שלום לכולם.
  יש לי שתי שאלות:
  1. אני נער בן 15, ולפעמים הטלפון נופל לי. אני רוצה לדעת כמה הוא שביר (הטלפון הקודם שלי נשבר מאוד מהר).
  2. עברה כבר יותר מחצי שנה מאז שהטלפון יצא לשוק ואני תוהה אם זה משנה, ולא כדאי לקנות טלפון כל כך “ישן”.
  תודה רבה לכל המשיבים 🙂

גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות