גאדג’טי מסקר: Huawei Watch השעון החכם שרצה להיות אמיתי

Huawei Watch (צילום: גאדג'טי) Huawei Watch (צילום: גאדג’טי)

סיקור שעונים חכמים מבוססי Android Wear הינו אחיד למדי, במיוחד בגלל הסיבה שבניגוד לסמארטפונים מבוססי אנדרואיד, עם השעונים כמעט ולא ניתנת יכולת לשחק עם מערכת ההפעלה. המקרה של השעון החכם הראשון מבית Huawei אינו שונה. מבחינת המפרט ומערכת ההפעלה הוא כמעט זהה לכל האחרים בחבורה, אבל החברה הצליחה כן להבדיל את עצמה עם ה-Huawei Watch בכמה דרכים. השאלה היא האם התוספת תגרום לכם להעדיף אותו ולשלם מעט יותר.

עיצוב ואיכות בנייה

ה-Huawei Watch הוא אחד מהשעונים החכמים היפים בשוק. הוא המוצר שהכי דומה לשעון אמיתי מסורתי (עם מחוגים וקפיצים) מבחינת צורתו החיצונית והגודל שיש לקטגוריית השעונים החכמים להציע. אפשרויות ההתאמה שלו גם הן רבות, למרות שמרביתן לא זמינות במחוזותינו, ואפילו תוכלו לשנות את הרצועה לכל אחת שתרצו מכיוון שמדובר ברצועה סטנדרטית. בשל כך, יהיה קשה למצוא שעון חכם מבוסס Android Wear שמתעלה עליו מבחינת העיצוב.

עיצובו ניכר כבר החל משילובו באריזה מושכת למדי, המשלבת כיסוי עור בצבע חום ונפתחת באופן דומה לאריזות שעוני יוקרה קלאסיים על מנת לגלות ציפוי עור לבן בחלקה הפנימי. בוואווי שמו דגש על צד הפרימיום של השעון מתוך הבנה כי מדובר בפריט אבזור באותה מידה בה מדובר במוצר טכנולוגי חכם, והעבודה שבוצעה בצד זה בהחלט מרשימה, ולא פחות מכך, מושכת את העין.

Huawei Watch (צילום: גאדג'טי)
Huawei Watch (צילום: גאדג’טי)

למען גילוי נאות, כותב שורות אלו דווקא עושה שימוש בשעון של מוטורולה – Moto 360, שמבחינת העיצוב כנראה יהיה זה שילך איתו ראש בראש. שני הדגמים עגולים ומדמים בצורה הטובה ביותר שעון סטנדרטי, אמנם בעלי כמה הבדלים משמעותיים:

  1. המסך של ה-Huawei Watch שקוע והמסגרת בולטת משמעותית מעליו בעוד שהשעון של מוטורולה מעט בולט מהמסגרת. בנקודה זו האסטטיקה של ה-Moto 360 עדיפה ומזכירה את מה שאנחנו כה אוהבים בסמארטפונים (תחושה של מכשיר ללא שוליים), אמנם זה בא על חשבון הגנה על המסך – השעון של מוטורולה נשרט די בקלות אחרי שבועות בודדים של שימוש.
  2. למוטורולה יש את סימן ההיכר של “הגלגל המפונצ’ר”, מה שאומר שחלקו התחתון של מסך השעון שטוח ולא יוצר עיגול מושלם כמו זה של Huawei Watch. הצורה המושלמת אלגנטית יותר, אך באה על חשבון פיצ’ר חשוב של חיישן תאורה.

יש לציין שאחרי התנסות ממושכת עם ה-Huawei Watch לצורך הבדיקה העיצוב קנה אותי די בקלות. גודלו של השעון, 42 מ”מ קוטר, פשוט אידיאלי, ומביא לנקודה האופטימלית בין גודל המסך (1.4 אינץ’) לצפיפות הפיקסלים. אל העובי של השעון (11.3 מ”מ) צריך מעט להתרגל, במיוחד למי שעובר משעון סטנדרטי, אבל ההסתגלות מהירה מאוד.

Huawei Watch (צילום: גאדג'טי)
Huawei Watch (צילום: גאדג’טי)

הצבעים המוצעים עם שעון ה-Huawei Watch מרגישים נוצצים מאוד, ועל כן יהיו אלו שיסלדו מכך, במיוחד מהצבע הכסוף שמרגיש מבריק במיוחד – מעט אור שמתנגש עם המסגרת יוחזר כברק. בארה”ב האפשרויות לצבעים מגוונות מבארץ, ואפילו למסגרת ישנה אפשרות טקסטורה שונה, אמנם השינויים גם מביאים עמם תג מחיר שעשוי להגיע עד $800.

לקטגוריה הזו בסקירה נכניס גם את תחנת הטעינה המגנטית של ה-Huawei Watch. השימוש בה פשוט מאוד ומספיק לקרב מעט את השעון אליה כדי שהמגנטים שבה יתיישרו במדויק למצב טעינה. ציפיתי שהחוויה תהיה מעט מרגיזה, אבל היא באמת לא מורגשת. ועדיין, מצאתי את עצמי מעדיף את תחנת הטעינה (+ עגינה) של המוטו 360, בעיקר כי היא מבוססת טכנולוגיית Qi ללא חוטים וגם משמשת כשעון ליד המיטה.

Huawei Watch (צילום: גאדג'טי)
Huawei Watch (צילום: גאדג’טי)

מסך

היתרון הגדול ביותר ב-Huawei Watch מול כל שעון חכם אחר הוא מסך ה-1.4 אינץ’ העגול ברזולוציה של 400X400 מסוג AMOLED. מה שבולט במיוחד מול מסכים אחרים ומשפר משמעותית את החוויה הם הצבעים הנפלאים של המסך המצליחים לדמות פני שעון קרובים לאלו של שעונים סטנדרטיים, בגלל שהשחור הוא שחור אמיתי ויתר הצבעים חיים ובוהקים.

הרזולוציה הגבוהה המתפרסת על מסך קטן יחסית (שלא תבינו אותי לא נכון, הגודל שלו מצוין), מספקת תצוגה חדה ביותר שמוסיפה משמעותית להצגת פני השעון השונים. כל אחד מהעיצובים שתבחרו יראה מעולה, אבל המועדפים עליי הם אלו בעלי הצורה הקלאסית של מחוגים וצבעים כהים של שחור או כחול שפשוט גורמים לשכוח שהתצוגה היא מסך.

Huawei Watch (צילום: גאדג'טי)
Huawei Watch (צילום: גאדג’טי)

חשוב לציין, שבניגוד ל-Moto 360 בעל צורת הצמיג המפונצ’ר שלו, הכוללת בתוכה חיישן המתאים את בהירות המסך לתנאי התאורה בחדר, לא נמצא חיישן דומה בדגם של וואווי. הבעיה מגיעה כאשר ישנו צורך לבצע התאמה ידנית לבהירות המסך של השעון, מה שגם אמור לפגוע בחיי הסוללה. לא הרגשתי הבדל משמעותי משעונים חכמים אחרים בעלי מסכים דומים, שכן כל דגם דורש בסופו של דבר טעינה לילית.

Huawei Watch (צילום: גאדג'טי)
Huawei Watch (צילום: גאדג’טי)

מכל השעונים החכמים שניסיתי עד היום, כמעט כל דגם שנמכר היום בשוק, השילוב בין המסך האיכותי של ה-Huawei Watch לכך שהוא בעל צורה עגולה מושלמת מספק את התחושה הקרובה ביותר לשעון אמיתי הנמצא לכם על היד. לא הרגשתי מעולם שהמסך כל כך משמעותי בחווית השימוש שלי באף מוצר (למעט טלוויזיה) כמו עם השעון הזה ומבחינתי לא אעבור לדגם שלא מספק לי את אותה החוויה.

ביצועים ומערכת הפעלה

מערכת ההפעלה של השעון הינה, כאמור, Android Wear, הדומה מאוד בכל השעונים המריצים אותה. גוגל לא מאפשרת לבצע בה שינויים, אך כן ניתן להתקין אפליקציות ופני שעון מראש. סט העיצובים של פני השעון המגיעים עם ה-Huawei Watch הוא אחד מהרחבים שיש לשוק להציע, רובם אלגנטיים ובטוח שתמצאו אחד ביניהם שתאהבו. הבעיה עם פני השעון של וואווי היא שמרביתם לא מציגים מידע שימושי (למעט השעה) ולא ניתנים להתאמה אישית.

Huawei Watch (צילום: גאדג'טי)
Huawei Watch (צילום: גאדג’טי)

לא מצאתם את העיצוב המועדף עליכם? תוכלו לפנות לחנות ה-Google Play הקרובה למכשירכם ולחפש עיצובים אחרים. כל אחד שתתקינו יהנה מהמסך בעל הרזולוציה הגבוהה והביצועים הנפלאים, כך שתוכלו להינות מהיתרונות של השעון ומערכת ההפעלה גם יחד.

נושא חשוב אחר הוא ביצועים, ונראה שה-Huawei Watch מוביל את הקטגוריה של השעונים המריצים Android Wear. המפרט כולל רכיבים די דומים למתחרים בקטגוריה וכולל את המערכת על שבב Snapdragon 400 וזיכרון פנימי של 512MB RAM. התגובה של השעון מהירה מאוד וכל השימוש והניווט בו חלק להפליא. אם נודה על האמת, יתכן שלא ממש תרגישו בהבדל, אלא אם שדרגתם משעון אחר.

פקודת ה-“OK Google” מוטמעת במערכת ההפעלה Android Wear באופן מובנה וגם בשעון של וואווי, כמו בדגמים אחרים, היא מרגישה מעט בלתי צפויה. פעמים רבות מצאתי את השעון נכנס למצב חיפוש בגלל שאנשים שוחחו לידי בזמן השימוש בפונקציה. מנגד, לא מעט פעמים ניסיתי להתחיל חיפוש אבל הפקודה לא זוהתה.

Huawei Watch (צילום: גאדג'טי)
Huawei Watch (צילום: גאדג’טי)

הסוללה של ה-Huawei Watch מגיע בקיבולת של 300mAh ומספיקה בערך ל-24 שעות. לא קרה מצב עם השעון, כמו דגמים אחרים, שלא הייתי צריך להטעין אותו בלילה על מנת שאוכל לעשות בו שימוש למחרת. לכן קשה לראות כאן יתרון או חיסרון לעומת המתחרים. אתם יכולים להיות בטוחים שתקומו בבוקר עם סוללה מלאה לאחר ביצוע טעינה לילית והיא תחזיק לכם עד שתכנסו למיטה.

סיכום

השעון החכם Huawei Watch הוא אחד מהדגמים הטובים ביותר שקיימים בשוק ומריצים את מערכת ההפעלה Android Wear. הוא מספק חבילה כמעט מושלמת הכוללת עיצוב נפלא, מסך מרהיב וביצועים טובים. הבעיה היא המחיר, העומד על כ-1,600 ש”ח ברחבי הרשת.

Huawei Watch (צילום: גאדג'טי)
Huawei Watch (צילום: גאדג’טי)

שעונים חכמים הם אביזר נילווה לסמארטפון ועדיין קשה להצדיק את הכדאיות שלהם. לי השעון חוסך המון הצצות בטלפון, בעיקר של הודעות, אבל הוא רחוק ממוצר חובה שיתן לכם סט יכולות חדש לחווית המובייל שלכם. במידה וכן תחליטו לרכוש שעון חכם, ה-Huawei Watch הוא כנראה הבחירה הטובה ביותר שתוכלו לעשות היום.

השוואת מפרטים