שבב Snapdragon של קוואלקום

קוואלקום מכריזה על שלוש מערכות על שבב חדשות לשוק הביניים

אף שלטונה הבלתי מעורער בשוק הגבוה, יצרנית השבבים המובילה קוואלקום לא פוסחת גם על השווקים המוזלים אשר צברו תאוצה רבה בשנים האחרונות. כעת היא משיקה שלוש מערכות על שבב חדשות בסדרות ה-Snapdragon 600 וה-Snapdragon 400, בניסיון להתחרות ביצרנית הסינית MediaTek אשר נושפת בעורפה זה מספר שנים.

הראשונה בתור היא Snapdragon 625. היא מציעה מערך מתומן ליבות מסוג Cortex-A53, ליבה קטנה וחסכונית בחשמל שפיתחה חברת ARM הבריטית. הליבות מיוצרות בתהליך הייצור המתקדם ביותר בגודל 14 ננו-מטר, שלרוב לא נעשה בו שימוש בשווקים התקציביים – כעת גם המכשירים המוזלים יוכלו להנות מהחיסכון בחשמל והשיפור בביצועים שמציעה הטכנולוגיה העדכנית.

במערכת משולב מודם מסוג X9 המציע מהירות העלאה מקסימלית של 150 מגה-ביט בשנייה. קיימת תמיכה מתקדמת במצלמות, עם עד 24 מגה-פיקסל במצלמה האחורית ועד 13 מגה-פיקסלים במצלמת הסלפי. המערכת תומכת בשלל אפשרויות מתקדמות, כדוגמת צילום וידאו ברזולוציית 4K, מיקוד לאחר לכידה ואפקטים בזמן אמת. ליבה גרפית מתקדמת מסוג Adreno 506 מטפלת בשלל החישובים הגרפיים ותומכת בתשתית ה-Vulkan המתקדמת.

הבאה בתור היא Snapdragon 435. גם היא מציעה מערך מתומן ליבות מסוג Cortex-A53, אך מודם מסוג X8 התומך במהירות העלאה של עד 100 מגה-ביט בשנייה "בלבד". היא מאפשרת הצגת ממשק משתמש חלק ברזולוציית Full HD ובקצב של 60 פריימים בשנייה, זאת באמצעות שימוש בליבה גרפית מסוג Adreno 505. בגזרת הצילום תמצאו תמיכה במצלמות ברזולוציה של עד 21 מגה-פיקסל.

אחרונה חביבה היא Snapdragon 425. בדומה לאחיותיה, גם היא מציעה ליבות מסוג A53, אך רק ארבע מהן. היא תומכת במסכים ברזולוציית HD באמצעות ליבה גרפית מסוג Adreno 308 ובמצלמות ברזולוציה של עד 16 מגה-פיקסל. מהירות ההעלאה המקסימלית של מודם ה-X6 במערכת עומדת על 75 מגה-ביט לשנייה.

אף שהמערכות על שבב החדשות מציעות יכולות מתקדמות למדי עבור השוק הבינוני, המבחן האמיתי שלהן נמצא הרחק מעין הצרכן – המחיר ליצרניות. בשווקים מתפתחים כדוגמת סין התחרות בין היצרניות הרבות קשה, וכל אחת נלחמת על מנת לספק את המחיר הנמוך ביותר.

קוואלקום לרוב נוטה לגבות מחיר גבוה עבור המותג הנחשב, לכן האלטרנטיבה המוזלת שמציעה MediaTek הפכה לאטרקטיבית והיא נתפסת כיום כמובילה בתחום. אם תשכיל קוואלקום לתמחר את המערכות החדשות בצורה אגרסיבית, אולי תשיג דריסת רגל אמיתית בשוק הבינוני.

המערכות החדשות יפעמו במגוון מכשירים אשר יושקו במחצית השנייה של השנה הנוכחית וייתכן שנשמע על נוכחותן במספר מכשירים שיוכרזו כבר בתערוכת המובייל MWC 2016.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות