פאנטום 4

פאנטום 4 (קרדיט: DJI)

הוכרז: Phantom 4 – רחפן מתקדם המסוגל להבין את הסביבה ולפעול בצורה אוטונומית

קהילת הרחפנים העולמית ציינה לפני זמן קצר את אחד מרגעיה החשובים והמעניינים ביותר – השקת הדור החדש של רחפן ה-Phantom. חברת DJI הסינית חשפה באופן רשמי את רחפן ה-Phantom 4 לעולם הרחב והעניקה לנו טעימה לדור חדש של רחפנים שהופכים להיות עצמאיים יותר עם יכולת להבין את הסביבה שלהם.

לפני שנצלול ליכולות המתקדמות והחדשות של ה-Phantom 4 נעמיק במפרט הטכני שלו ונבחן את השיפורים לעומת הדגמים הקודמים בסדרה. הדגם החדש שוקל 1.38 ק”ג, הם 100 גרם יותר מהדגם הקודם, שככל הנראה התווספו בעקבות הסוללה שגדלה והחיישנים הרבים עליהם נרחיב בהמשך.

הפאנטום 4 מסוגל כעת לנוע במהירות מקסימלית של 20 מטר בשנייה (72 קמ”ש!) וזאת בתנאי שהוא נמצא ב-“מצב ספורט” חדש שהוסיפה DJI, המאפשר למפעיל לקבל שליטה גבוהה יותר על ביצועי הרחפן. מהירות גבוהה זו גורמת לרחפן להתרחק יחסית מהר, לכן החברה הגדילה את טווח הקליטה שכעת עומד על כ-5 ק”מ. בנוסף לשיפורים אלו, השתפרו גם חיי הסוללה וכעת, על פי הצהרת החברה, טעינה בודדת תספק 28 דקות של טיסה – זאת בזכות הגדלת הסוללה מקיבולת של 4480mAh ל-5350mAh.

כמובן שה-Phantom 4 הוא הרבה יותר מסתם רחפן והמצלמה המגיעה עמו אינה פחות מעניינת מיכולות התעופה שלו. הפאנטום 4 מצויד במצלמה בעלת חיישן של 12 מגה-פיקסל המסוגלת לצלם קטעי וידאו באיכות 4K ובקצב של 24/25/30 פריימים בשנייה, ולצד זאת ניתן גם לצלם באיכות של 2.7K באותם הקצבים.

ברגע “שיורדים” מעט באיכות הצילום ניתן להתחיל לצלם בקצבים מהירים יותר: צילום באיכות של 1080p יתאפשר בקצב מקסימלי של עד 120 פריימים לשנייה. לקינוח, עדשת המצלמה מסוגלת לצלם תמונות וקטעי וידאו בזווית של 94 מעלות.

רחפן אוטונומי

גולת הכותרת של ה-Phantom 4 היא ללא ספק יכולות הטיסה האוטנומיות החדשות שכללה DJI בדגם החדש. ה-Phantom 4 מגיע כעת עם שתי יכולות חדשות המסמלות קפיצת מדרגה משמעותית בתחום הרחפנים האוטונומים. היכולת הראשונה, ואולי החשובה מכולן, היא הימנעות ממכשולים. הדגם החדש, מצויד בשתי מצלמות קדמיות ומצלמה אחורית נוספת המאפשרות לרחפן להבין את הסביבה שמולו ולתכנן בהתאם את מסלול התעופה שלו.

במידה שה-Phantom 4 יראה מולו אוביקט כלשהו הוא ידע לעקפו בצורה חכמה וחלקה – כזו שלא תפריע לאיכות הצילום או תגרום לתוצאה להיראות מלאכותית או משובשת. בהדגמות השונות שנערכו נראה כי הפונקציה החדשה אכן פועלת כמו שצריך וה-Phantom 4 ידע לעקוף עצים, הרים ומכשולים נוספים בקלות. כפועל יוצא מכך, גם “החזרה הבייתה” מתבצעת בצורה טובה יותר מאחר שגם במצב זה ה-Phantom 4 ידע לבחור את הדרך הטובה ביותר לעשות זאת.

בנוסף ליכולות זו, ואף בהמשך ישיר אליה, הפאנטום 4 מסוגל גם כעת לעקוב בצורה חכמה אחרי אובייקט בתנועה באמצעות סימונו במסך. לדוגמה, במידה שהמשתמש רוצה לדאוג כי הרחפן יעקוב אחריו בזמן ריצת הבוקר, כל שעליו לעשות הוא לסמן את הדמות שלו במסך הסמארטפון או הטאבלט (בתצוגה הישירה של המצלמה) וה-Phantom 4 כבר יידע לטוס באופן עצמאי ולעקוב אחרי ריצת המשתמש. יתרה מכך, ניתן כעת גם לבצע צילום מקיף 360, מטריקס סטייל, בקלות ובמצב כמעט חצי אוטומטי.

כל היכולות החדשות האלו מתאפשרות הודות לעבודה הרבה שעשו מהנדסי החברה והשימוש בטכניקות של Machine Learning שעיבדו כמויות עצומות של מידע המסייע לרחפן לקבל החלטות בצורה טובה יותר. הרחפן זמין לרכישה מוקדמת כבר מעכשיו במחיר של 1,399 דולר (כ-5,440 שקל) והוא צפוי להתחיל להישלח למזמינים הראשונים ב-15 במרץ.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות