מעלה הילוך: גוגל מודיעה על השקת פלטפורמת “למידה חישובית” חדשה

באירוע מיוחד שעוסק בפתרונות הענן של גוגל, Google Next GCP 2016, הודיעה אמש (ד’, 23.3) החברה על השקתה של פלטפורמה חדשה שתסייע למפתחים לרתום את הידע והניסיון שצברה גוגל בתחום ה”למידה החישובית” (Machine Learning). הפלטפורמה של גוגל, Machine Learning Platform, זמינה כעת באופן מצומצם ועתידה להיפתח באופן רחב יותר בהמשך.

הבסיס של כל האלגוריתמים העושים שימוש ב-Machine Learning הוא תהליך לימוד ארוך הנשען על עיבוד כמויות גדולות של מידע שמוזן לתוך המערכת. תהליך זה נדרש לצורך אימון האלגוריתמים כדי שיוכלו לעשות את עבודתם בצורה מדויקת ללא טעויות.

הפלטפורמה החדשה של גוגל תעניק למפתחים כלים מתקדמים שיאפשרו להם לאמן את המערכות שלהם בצורה קלה ומהירה, הודות לשימוש בשירותי הענן של גוגל. מאחר שמדובר על תהליך שמתבצע בענן, לא נדרשים מחשבים בעלי כוחות עיבוד גבוהים מצד המפתחים, מה שעשוי לעזור להם הן מבחינה תקציבית והן מבחינת כמויות המידע הניתן לעיבוד.

הפלטפורמה החדשה של גוגל אינה פונה למפתחים שרוצים לאמן אלגוריתמים בלבד ומספקת גישה חופשית לכמה מהשירותים המתקדמים עליהם היא שוקדת מזה שנים רבות. בפועל מדובר על אוקיינוס רחב של אפשרויות אינטגרציה והתממשקות שגוגל פותחת למפתחים במטרה שיטמיעו את שירותיה אצלם.

כך, למשל, ניתן להטמיע את שירות הזיהוי הקולי של גוגל בכל אפליקציה באשר היא. כמו כן, ניתן גם לעשות שימוש במנוע זיהוי האובייקטים בתמונה או בשירות התרגום של גוגל. כל אותן יכולות, ועוד הרבה מעבר לכך, מבוססות על Machine Learning ועל היכולת של גוגל ללמד מערכות כיצד להבין את העולם בצורה טובה יותר.

הרבה לפני שחרורה של הפלטפורמה הנוכחית נרתמה גוגל לטובת קידום נושא ה-Machine Learning והפיכתו לכלי המשמש מפתחים רבים. תפיסת עולם זו מקורה בהנחה כי מכונות צריכות כמויות מידע רב מאוד כדי ללמוד אפילו משימה פשוטה למדי אשר לנו בני האדם נחשבת קלה מאוד.

באמצעות רתימת קהילת המפתחים כולה ניתן יהיה להגיע לתוצאות משמעותיות בזמן קצר במיוחד. זו אחת הסיבות בגינה הודיעה גוגל על המשך תמיכתה באחת מהספריות הפופלריות ביותר שלה בתחום, Tensorflow, ואף מתכננת לה לא מעט תוספות בהמשך.

גוגל אינה לבד במירוץ החימוש שעוסק בתחום הלמידה החישובית וגם חברות גדולות אחרות כדוגמת מיקרוסופט, פייסבוק, אמזון ואחרות עושות שימוש ב-Machine Learning כדי לשדרג את שירותיהן ולהעניק להם יכולות מתקדמות. חברות ענק אלה עושות מאמצים רבים כדי לגרום למפתחים לבחור בכלים שלהן ודואגות לשכנעם במגוון דרכים מדוע השירותים שלהן עדיפים. כך או כך, מדובר בצעד משמעותי שיכול להשפיע על כמעט כל פיתוח טכנולוגי באשר הוא.

לפרטים נוספים והרשמה לשירות – לחצו כאן.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים