ביטקוין

ביטקוין, מקור: Zach Copley

סוף לתעלומה: יוצר הביטקוין הוא גאון מחשבים אוסטרלי ש"לא מחפש כסף"

שנים של חיפושים וספקולציות לגבי האדם שבנה את מערכת הביטקוין ושינה את העולם הגיעו לקיצן (כך מקווים). מתכנת ואיש עסקים אוסטרלי בשם קרייג רייט גילה היום (ב', 2.5.16) כי הוא האדם בעל הכינוי סאטושי נקאמוטו (Satoshi Nakamoto) שעלה על הרעיון ובנה את המטבע הדיגיטלי שהצליח למשוך כל כך הרבה תשומת לב.

רייט, בן 46 כיום, הצליח להוכיח למומחים בתחום כי הוא היוצר שעומד מאחורי המטבע על ידי הצגת מטבעות ראשוניים שידוע כי הם נמצאים בלעדית בידי בונה הפלטפורמה. ככל הנראה אותם מומחים מאמינים להוכחות שהציג ובכך נסתם הגולל על הפרשה.

לאחר שבשנים עברו מספר אנשים אחרים נחשדו כסטושי נקאמוטו, תחקירים שביצעו מגזיני Wired ו-Gizmodo במקביל בשנה שעברה הצביעו כי רייט הוא יוצר הביטקוין. כמה שעות לאחר פרסום התחקיר ב-Wired פשטה המשטרה הפדרלית האוסטרלית על ביתו בחיפוש אחר ראיות להעלמות מס (נטען שלא היה קשר לביטקוין אלא רק לתשלום מס של רייט).

קיבל השראה מהבורסה

רייט הוא איש מחשבים ותיק ונחשב כמומחה לחקירת פשעי סייבר. הוא בעל מספר תארים במספר תחומים ואפשר להחשיבו כ'גאון' שגם חתום על תכנון הארכיטקטורה של הקזינו האונליין, שיתכן והוא הראשון מסוגו ברשת. בין שאר תפקידיו בעבר עבד בחברה שמפעילה את בורסת המניות האוסטרלית ויתכן כי שם קיבל השראה לבניית מטבע חדש מבוזר וחסר פיקוח מרכזי.

לדבריו של רייט, הוא אמנם בנה את רוב בסיס המטבע לבד אך היו אחרים שעזרו לו. הוא הציג את 10 הבלוקים הראשונים שהעביר לשותף שלו בהעברת הביטקוין הראשונה מעולם שהתרחשה ב-2009. הוא אמר שהחליט להיחשף רק בגלל שאנשים אחרים שיקרים לו נפגעו במהלך החיפושים אחריו והצהיר שהוא "לא מחפש כסף", אין לו כוונות להפוך לדמות מובילה בתעשיית הביטקוין ורק רוצה שיעזבו אותו לנפשו כדי שימשיך לעבוד.

לפי הערכות, יוצר הביטקוין מחזיק בידיו כמיליון ביטקוין מתוך 15.5 מיליון ביטקוינים שמצאים שם בחוץ (יכולים להיות עד 21 מיליון ביטקוין בלבד). לפי ערך השוק הנוכחי, אחזקה זו מקנה לו שווי ביטקין של כמעט 450 מיליון דולר.

מני רוזנפלד, יו"ר איגוד הביטקוין הישראלי אמר בתגובה לסיפור:

חשיפתו של ד"ר קרייג רייט כמי שעומד מאחורי השם סאטושי נאקמוטו היא אכן רגע מרגש. האיש מאחורי השם הזה יזכר לשנים ארוכות בשורה אחת עם סר טים ברנרס לי וחלוצי האינטרנט המודרניים כאנשים האחראים לאחת המהפכות הגדולות ביותר בתולדות האנושות.

רוזנפלד עדיין לא מסתמך לחלוטין על הפרסומים בתקשורת ומחכה להוכחות מוצקות שיוצגו, עם זאת הוא גם מסביר ש"בלוקצ'יין וביטקוין כבר עברו את השלב בו הם זקוקים לפנים שיקדמו את הטכנולוגיה".

 

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות