אמזון משיקה מתחרה חדש ליוטיוב בשם Amazon Video Direct

Amazon Video Direct

חברת אמזון הודיעה כניסתה לתחום אחסון הוידאו וחשפה שירות חדש בשם Amazon Video Direct (או בקיצור AVD). השירות החדש פונה לכל יוצרי התוכן באשר הם וקורא להם להעלות את חומריהם אליו במקום אל השירותים האחרים הקיימים ברשת. המתחרה העיקרית והגדולה ביותר היא כמובן יוטיוב, שנמצאת בבעלות גוגל, עליה רוצה אמזון לקרוא תיגר.

השירות החדש פונה בעיקר ליוצרי תוכן המעוניינים לייצר הכנסה מהתכנים אותם הם מפיקים – תופעה רווחת מאוד שקיימת בארץ ובעולם. עם חשיפת AVD אמזון חשפה את אפשרויות ההכנסה השונות שיעמדו לרשות אותם משתמשים פוטנציאלים. המודל הראשון הוא העלאת קטעי הוידאו לשירות Prime Video של אמזון, שם יוכלו היוצרים להציע מנוי לצפייה שמבוסס על תשלום לפי שעת צפייה. לצד זאת, קיימת האפשרות להציע תכנית מנויים לצופים, עליה ישלמו מחיר חודשי קבוע, או מנגד, לאפשר להם להשכיר או לרכוש עותק של התוכן המדובר. האפשרות האחרונה, והנפוצה ביותר, היא הצעת התכנים בחינם עם שילוב של פרסומות בהן יתחלקו יוצרי התכנים ואמזון (55 אחוז ליוצרי התכנים כפי שמקובל ביוטיוב).

בכדי להעניק לשירות את זריקת המרץ הראשונית, מודיעה אמזון על הקמתה של תכנית מיוחדת בשם “AVD stars” שתחלק מידי חודש סכום כולל של מיליון דולר בין יוצרי התכנים המובילים בפלטפורמה. כספי המענק, לצד הרווחים מהסרטונים עצמם, יוענקו ליוצרי 100 הכותרים המובילים ב-AVD לאותו החודש. התכנית תחל לפעול כבר בחודש יוני הקרוב.

אמזון אינה מגיעה למערכה בידיים רקות, אלא נושאת באמתחתה שירות וידאו פופלארי שעל פיה יעניק ליוצרי התוכן חשיפה לעשרות מיליוני מנויים. שירות זה, Prime Video, פועל בארה”ב, בריטניה, אוסטרליה ויפן – שווקים גדולים מאוד עם פוטנציאל גידול אדיר עבור אמזון. נדגיש כי אותו שירות זמין בכל הפלטפורמות הקיימות: מובייל, טלוויזיות חכמות, קונסולות ועוד, מה שעתיד לשפר את אחוזי החדירה לשוק של היוזמה החדשה.

האם לדעתכם תצליח אמזון להתחרות ביוטיוב הותיקה ולמשוך אליה יוצרים המעוניינים לחלוק תכנים עם כלל משתמשי האינטרנט?

השוואת מפרטים