גוגל מכריזה על Google Assistant – עוזרת דיגיטלית מתחרה לסירי וקורטנה

Google Assistant Google Assistant

עם פתיחת כנס המפתחים Google I/O 2016, הכריזה הערב (ד’, 18.5) גוגל על עוזרת דיגיטלית חדשה שתהווה תחרות לסירי מבית אפל וקורטנה מבית מיקרוסופט ונקראת Google Assistant. עד כה לא הייתה לגוגל עוזרת דיגיטלית של ממש, כאשר שירות Google Now סיפק שירות חלקי שאיפשר למשתמשים לחפש בטקסט או קול ולצפות בכרטיסיות עם תשובות מדויקות עבור חלק מהשאלות.

כניסתה של ה-Google Assistant למערך השירותים של גוגל מגיע עם שדרוג משמעותי בדרך בה משתמשים בחיפוש תשובות באינטרנט על גבי המחשב והסמארטפון. העוזרת הדיגיטלית של גוגל מבינה הקשר (Context), כך שאם תשאלו אותה שאלה ותמשיכו לשאלת המשך, תדע העוזרת לשייך את השאלה השניה לזו הראשונה. במהלך הכנס הודגמה האפשרות באמצעות השאלה: “בן כמה הטאג’ מאהל” ולאחר מכן נתבקשה העוזרת “לקחת אותנו לשם”, וזו זיהתה מיד כי ביקשנו להגיע לטאג’ מאהל וכיוונה אותנו באמצעות שירות המפות. בבדיקה שערכנו לשאלות אלו עם סירי, אגב, ביקשה העוזרת של אפל הבהרה באשר למיקום אליו נבקש להגיע, אף שגם היא תומכת בהקשר בין שאלות.

המטרה של גוגל עם ה-Google Assistant היא ביצירת שיחה דו כיוונית בין העוזרת הדיגיטלית למשתמש, כאשר מאגרי המידע ההולכים וגדלים של החברה יהוו הבסיס לפעולתה. לגוגל לא רק מידע המגיע ממנוע החיפוש, אותו היא יכולה להציג באמצעות כרטיסיות למשתמשיה, אלא גם מידע אישי רב אודותיהם המתקבל דרך השימוש שלהם ברבים משירותי החברה כמו: דואר אלקטרוני (ג’ימייל), שירותי מפות (Google Maps ו-Waze), רשתות חברתיות, מוסיקה, וידאו (יוטיוב) ועוד. בשילוב כל אלה, יכולה גוגל ליצור מארג מידע עצום המתאים עצמו לכל משתמש באופן ספציפי.

Google Home
Google Home

לצד העוזרת הדיגיטלית Google Assistant הציגה גוגל כלי חומרתי בדמות מנהלת ביתית לו היא קוראת Google Home. מדובר בקופסה הדומה מאוד ל-Echo של אמזון שהוצגה בעבר ועל פי ההדגמה שערכה גוגל במהלך כנס המפתחים, ניתן לבצע בה שימוש לשם גישה לכל המידע הזמין עבור ה-Google Assistant וגם לשלוט בחפצים אחרים בבית כמו רמקולים ניידים. הבסיס ל-Google Home הוא הראוטר OnHub שהציגה גוגל באוגוסט 2015, אולם כעת מדובר בכלי שלא כולל כפתורים כלל.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים