בין משחק למציאות: Pokemon GO, משחק המציאות הרבודה, מגיע לסמארטפונים

Pokemon Go

אחרי בדיקות מקיפות, משחק המציאות הרבודה (Augmented Reality) של פוקימון מתחיל להופיע בחנויות האפליקציות במספר מדינות. Pokemon Go הוא משחק מציאות רבודה מבית נינטנדו. כמו במשחקי פוקימון הקודמים, המשחק החדש מעודד את השחקנים לתפוס פוקימונים, לאמן אותם, להשתתף בתחרויות ולסייר בעולם המשחק בחיפוש אחר הרפתקאות. אלא שהפעם, עולם המשחק הוא העולם האמיתי.

פוקימונים מפוזרים בעולם לפי מיקום, ועלינו להשתמש בסמארטפון על מנת לראותם ולבוא איתם במגע. הפוקימונים קשורים לאזורים גאוגרפיים – למשל, סביר יותר שתמצאו פוקימוני מים ליד גופי מים גדולים. מעבר למפלצות הכיס החמודות, את מפות העולם יאכלסו גם מרכזי פוקימון, מכונים שאפשר להתחרות בהם ואפילו חנויות, ממש בדומה למשחקי פוקימון המסורתיים. גם אלו יופיעו במקומות מעניינים בעולם, כמו אתרים היסטוריים. מכונים יתפקדו כזירות לחימה בין שחקנים.

המשחק ישתמש באביזרים מיוחדים על מנת לגשר בין העולם הוירטואלי לאמיתי. תוסף פיזי שעלותו $35 יתחבר למכשיר הסמארטפון שלכם וימשוך את תשומת לבכם ברגע שיש פוקימון בסביבתכם, על ידי הפעלת רטט. מכשהתגלה הפוקימון, תוכלו לתפוס אותו בלחיצת כפתור.

המשחק חינמי וכולל מיקרו-תשלומים בתוך האפליקציה. למרבה הצער, המשחק הושק רק במספר מצומצם של מדינות לעת עתה, כמו יפן, ניו-זילנד ואוסטרליה, אך משתמשים זריזים העלו את קובץ האפליקציה לאתרי מראה כמו APK Mirror. מי שבוטח באלו יכול להוריד עותק של המשחק ולשחק גם במדינות בהן המשחק עדיין לא הושק רשמית (כמו ישראל), וכן, המשחק כבר פעיל ויש בו שחקנים גם כאן.

עקבו אחרינו בפייסבוק לעדכונים שוטפים בנושאי גיימינג ובידור – לחצו כאן למעבר

השוואת מפרטים