הגורילה מתחזקת: Corning מכריזה על Gorilla Glass 5

Gorilla Glass 5

לא נשברת: יצרנית הזכוכית הותיקה Corning הכריזה על הדור החמישי של Gorilla Glass, הזכוכית המחוסמת שמגנה על הסמארטפונים של כולנו.

קורנינג נוסדה בשנת 1851 ובמרוצת השנים הפכה לאחת מיצרניות הזכוכית המובילות בעולם, בעיקר בזכות הנסיון הרב שצברה. עם עליית הסמארטפונים הציגה החברה את Gorilla Glass, זכוכית מחוסמת עמידה במיוחד, אשר זכתה להצלחה רבה וכיום מחפה את מרבית מסכי הסמארטפונים.

הדור החדש של הזכוכית מציע עמידות גבוהה עוד יותר משל קודמו בפני מכות ונפילות, וכעת מסוגל לשרוד 80% מהנפילות מגובה 1.6 מטר עם המסך מטה, ככל הנראה הנפילה הקשה ביותר המתרחשת בשימוש יומיומי. סביר להניח שאחוזי ההישרדות גבוהים יותר כאשר מדובר בנפילות הקלות והנפוצות, מגובה המותניים ולא על המסך.

קורנינג לא השוותה בין העמידות של הזכוכית החדשה בפני מכות ושריטות לבין העמידות של הדור הקודם, כך שסביר להניח שמדובר בשיפורים זניחים למדי. ככל הנראה לאחר ארבעה דורות של שיפורים משמעותיים, היצרנית הותיקה מתקשה להוסיף עוד ועוד שיפורים לזכוכית המוצלחת שכבר עכשיו מציעה עמידות יוצאת דופן בפני מכות ונפילות. לא ברור האם נחזה בעתיד בדורות רבים נוספים של Gorilla Glass או שמא אנו מתקרבים אל קצה יכולותיה של הזכוכית המופלאה.

הזכוכית החדשה זמינה כבר עכשיו לשימוש בידי שלל היצרניות, וצפוייה להגן על שלל מכשירים שיושקו בקרוב.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים