אלפבית

רבעון מצוין לגוגל: הרווח עלה ב-20%, האם תצליח לברוח מהתלות בחיפוש?

| שבת, 30 ביולי 2016, 12:31 | כלכלי

בהמשך לפייסבוק, גם אלפבית (גוגל לשעבר) מצליחה להפתיע ברבעון לא קל עבור השוק. בנוסף לגידול בעסקי הליבה של ענקית החיפוש, תוצאות הרבעון השני מצביעות גם על סימני התפתחות חיובים שיכולים להיות מאוד מהותיים לעתיד. ההכנסות של אלפבית (ללא תשלומים לשותפים) עלו ל-17.5 מיליארד דולר, הרבה מעבר לתחזיות של 16.8 מיליארד דולר. הרווח הנקי הסתכם ב-5.8 מיליארד דולר (עלייה של 21%)  שהם 8.42 דולר למניה, הרבה מעל התחזית ל-8.03 דולר בלבד.

ההכנסות מחטיבת גוגל עצמה צמחו יפה ב-20% ל-21.3 מיליארד, אבל תשומת הלב הופנתה הפעם לתת סעיף 'הכנסות נוספות': גוגל הכניסה 2.17 מיליארד דולר שהתקבלו שלא באמצעות חיפוש ופרסום אלא בדרכים אחרות כמו מכירת מדיה וחומרה. 2.17 מיליארד מהווים רק כ-10% מהכנסות גוגל, אבל זה גידול של 33% לעומת שנה שעברה. משמע, אפשר להיות קצת יותר רגועים לגבי התלות המוחלטת של גוגל בפרסום וחיפוש בשנים הקרובות, נושא שמעסיק מאוד את המשקיעים במניה.

חסכוניים יותר

עוד נושא שזוכה למעקב קרוב: התחומים האחרים (Other Bets) בהם משקיעה החברה סכומים גדולים, מכונית אוטונומית, בריאות, Nest ועוד. ההכנסות מכל אלו עלו ל-185 מיליון דולר לעומת 74 מיליון ברבעון המקביל. הפרויקט המכניס מכולם הוא כמובן פרויקט תשתיות הסיבים האופטיים שתופס תאוצה, אבל שאר התחומים עדיין דורשים השקעה גדולה, אלו גרמו להפסדים תפעוליים של 859 מיליון דולר.

עוד כמה נתונים מהדו"ח: ההשקעות ההוניות הוקטנו ב-16% ל-2.12 מיליארד דולר, כלומר גוגל גם משתדלת להיות חסכונית יותר. הסכום שמפרסמים מוכנים לשלם עבור הצגת פרסומות ירד ב-7%, נתון שרק מחזק את הצורך של גוגל להקטין את התלות בפרסום. אלפבית שכרה 2,000 עובדים חדשים ברבעון החולף, עתה מעסיקה החברה 66,575 עובדים.

בעקבות הדו"ח מטפסת מניית אלפבית בכ-3% ונסחרת תמורת 791 דולר, שיא חדש עבור המניה. אלפבית-גוגל היא אחת מחברות הענק היחידות שלמראית עין נראות עמידות לכל קשיי השוק. גם ברבעונים הקרובים תנתן מרבית תשומת הלב להצלחת החברה לברוח מעסקי הפרסום וחיפוש לעבר תחומי הכנסה אחרים.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות