פטנט חדש רומז: ה-iPhone Edge בדרך

| יום רביעי, 10 באוגוסט 2016, 09:22 | סלולר

אפל הגישה בקשה לפטנט חדש הרומז על כוונתה להשיק מכשיר בעל מסך קמור, בדומה לזה של מכשירי ה-Edge מבית סמסונג. הפטנט החדש מתאר תצוגה קמורה המסוגלת לכסות גם את שולי המכשיר ואת צדדיו ולהציג עליהם אלמנטים אינטראקטיביים כגון מידע וכפתורים. הנה התיאור, בלשון הבקשה:

עשויים להיות מסופקים מכשירים אלקטרוניים אשר מכילים מסכים גמישים המכופפים ליצירת מסכים על מספר משטחים במכשיר. הם עשויים להיות מכופפים ליצירת מסך בחלקם הקדמי ובשוליים של המכשירים. מסכי הצד עשויים להיות מופרדים מהצד הקדמי בעזרת הפרדה מודפסת או מצויירת או בעזרת הדלקה וכיבוי של פיקסלים נבחרים על גבי המסך. שולי המסך עשויים לשמש ככפתורים או מתגים וירטואלים או כתצוגות מידע המשלימות את המסך הקדמי. שולי המסך עשויים להכיל רכיבים המגיבים במשוב תחושתי למשתמש כתוצאה מהפעלת הכפתורים הוירטואלים.

ללא ספק, מדובר בתיאור דומה מאוד לזה של מכשירי ה-Edge מבית סמסונג, אשר מציעים יכולות כמעט זהות לאלו שמתארת אפל. השינוי היחיד הנראה לעין הוא הדגש על כפתורים וירטואליים בעלי משוב פיזי, ככל הנראה גם כפתורים מרכזיים דוגמת כפתורי הווליום והכיבוי – יכולת שלא קיימת כיום במכשירי סמסונג. הפטנט מתאר גם הטמעה של מחוות מיוחדות בשולי המסך האינטראקטיבים:

קלט שנקבע מראש לשול המכשיר הרגיש למגע (לדוגמה: נגיעה, החלקה או תנועות אחרות של אובייקט חיצוני כמו אצבע) עשוי להיות מנוצל על מנת לשנות את מצב ההפעלה של המכשיר.

Samsung Galaxy S7 Edge (צילום: גאדג'טי)

Samsung Galaxy S7 Edge. מהווה השראה לאפל?

פטנט זה אינו הראשון של אפל בתחום, כאשר כבר בשנת 2014 אושר פטנט של החברה המציג מסך גמיש וכפתורים וירטואלים שמטרתם להחליף את הכפתורים הפיזיים הקיימים כיום במכשיר ולספק אף יכולות שליטה נוספות. אם נזכה לראות את יישומו של פטנט זה, לא יקרה הדבר בחודש ספטמבר, אז צפויה אפל להציג את דגמי האייפון החדשים שלה, אולם בהחלט ייתכן כי בשינוי העיצוב המשמעותי הבא של מכשירי החברה תציג אפל את הפתרון שלה לסמארטפון בעל מסך קמור.

מקורות
USPTO
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות