מצלמת Lumix DMC-LX10 (תמונה: Panasonic)

מצלמת Lumix DMC-LX10 (תמונה: Panasonic)

הוכרזה: Panasonic Lumix DMC-LX10 – מתחרה ראויה לסוני?

| יום שישי, 23 בספטמבר 2016, 15:56 | צילום

מבול המצלמות מבית Panasonic לא מפסיק – היצרנית היפנית הכריזה על ה-Lumix DMC-LX10, מצלמה קומפקטית איכותית אשר נועדה להתחרות במצלמת ה-RX100 המוצלחת מבית סוני. בדומה ל-RX100, המצלמה החדשה מציעה חיישן בגודל 1 אינץ’ – חיישן עצום עבור מצלמה קומפקטית, המסוגל לקלוט אור רב ולספק תמונה איכותית גם מתוך המעטפת הקטנטנה. רזולוציית החיישן עומדת על 20.1 מגה-פיקסל, הוא מיוצב בחמישה צירים והרגישות המקסימלית שלו היא ISO 12,800.

אל החיישן משודכת עדשה איכותית בעלת אורך מוקד של 24-70 מ”מ (בהמרה למצלמת Full Frame) – אורך מוקד סטנדרטי ומצומצם למדי, אשר אמור לספק את מרבית השימושים הכללים. כיוון שטווח הזום של העדשה כה צנוע, היא מסוגלת להכניס למצלמה אור רב ולהפיק תמונה מוצלחת גם בחשיכה – מפתח הצמצם המירבי שלה נע בין f/1.4 בקצה הקרוב ל-f/2.8 בקצה הרחוק. מדובר בשיפור עצום לעומת עדשות ה-“סופר-זום” במצלמות דיגיטליות רגילות, שאמנם מציעות טווח אדיר אך מכניסות למצלמה כמות אור מבישה.

קצב הצילום המירבי עומד על 10 תמונות בשנייה, בעוד שזמן המיקוד המינימלי הוא 0.12 שניות. כיאה למצלמה מבית Panasonic, גם ה-DMC-LX10 מסוגלת לצלם סרטונים ברזולוציית 4K, יכולת שאמנם הפכה למובנת מאליה בסמארטפונים אך עדיין נדירה למדי בקרב מצלמות. כיוון שהמצלמה לא מכילה עינית אלקטרונית, המשתמשים יאלצו לצפות בתצוגה המקדימה דרך מסך 3 אינץ’ בעל 1.04 מגה-פיקסלים.

מצלמת Panasonic Lumix DMC-LX10

מצלמת Lumix DMC-LX10 (תמונה: Panasonic)

המצלמה החדשה תוצע לרכישה בארה”ב החל מחודש נובמבר בעבור 699 דולרים, שהם כ-2,600 שקלים חדשים. בשלב זה לא ברור האם תגיע גם אל ישראל.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות