שלט Samsung Next TLV (צילום: גאדג'טי)

צילום: גאדג'טי

תכנית Samsung Next פותחת את שעריה בישראל באופן רשמי

במסיבת עיתונאים שהתקיימה היום (א’, 25.9) בת”א הודיעה (Samsung GIC (Global Innovation Center על פתיחתו של מרכז חדשנות חדש בישראל בשם Samsung Next. התכנית החדשה תפעל ממתחם שרונה בתל אביב ותפנה ליזמים ישראליים מקשת רחבה של תחומי פעילות וסבבי השקעה. מי שינהל את התכנית  בישראל הוא אייל מילר, אשר ישמש כמנכ”ל Samsung Next Tel Aviv.

מרכז החדשנות של סמסונג יפעיל בארץ שתי תכניות מקבילות הפונות הן ליזמים מתחילים והן ליזמים סדרתיים. התכנית הראשונה, פונה ליזמים מתקדמים המגיעים עם צוות ורעיון מגובש אשר מחפשים השקעה. בכובע הזה סמסונג תבצע השקעות בסדרי גודל שונים החל מסיד ועד לראונד B כאשר סכומים ההשקעה יהיו עד 1 מיליון דולר, אך לקבוצה גמישות להשקיע סכומים גבוהים יותר. Samsung Next אף חידדו כי אין הגבלה לכמות ההשקעות אותן ניתן לבצע והסבירו כי בהינתן חברות וצוותים חזקים הם יצליחו להביא את המשאבים הדרושים. בנוסף, ציינו ראשי היוזמה כי הם מחפשים חברות בתחום: ה-AI ,NLP ,VR ,AR ביג דאטה, סייבר, רחפנים ועוד, כאשר הפוקוס הוא על חברות בתחום התכנה ולא בתחום החומרה.

אירוח בסגנון חממה

התכנית השנייה ב-Samsung Next פונה ליזמים סדרתיים ומנוסים אשר נקראת Entrepreneurs In Residence. התכנית תימשך כ-24 חודשים בהם היזמים יהנו מהמשאבים העומדים לרשות סמסונג וזאת כדי שיוכלו להתרכז בבניית המוצר במהירות האפשרית. לאחר שישה חודשים בתכנית, היזמים יתבקשו להציג מוצר עובד אותו יהיה ניתן לבחון ולהחליט האם ישנה הצדקה להמשיך בתכנית.

לאחר שלב זה תוכל החברה להירכש על ידי אחת החטיבות של סמסונג ולהשתלב בפעילות העסקית של החברה. יתרה מכך, במידה וסמסונג איננה פועלת באותו התחום, החברה הנרכשת תוביל את הפעילות באותו ענף (לראייה תחום הבית החכם והתשלומים אשר צמחו בתכנית המקבילה בארה”ב). יש לציין כי במחזורים הקודמים בארה”ב עד כה נרכשו כ-6 חברות מתוך 10 חברות שלקחו חלק בתכניות הקודמות.

אף שתאגיד סמסונג הדרום קוריאני הוא המממן של התכנית, ב-Samsung Next הדגישו כי אין מניעה לעבוד עם משיקיעים נוספים בתחום. ב-Samsung Next ציינו כי סטארטאפ שיתקבל לאחת מהתכניות יוכל לעבוד עם מספר רב של גופים, כולל אלו המתחרים עם סמסונג באותה הקטגוריה. בכך מבטיחה החברה להעניק לסטארטאפ את האפשרות למלא את מלוא הפוטנציאל שלו ולא להיות מוגבל בעקבות החבירה לסמסונג.

אייל מילר, מנכ"ל Samsung Next TLV (צילום: גאדג'טי)

אייל מילר, מנכ”ל Samsung Next TLV (צילום: גאדג’טי)

המרכז החדש של Samsung Next ממוקם ליד מתחם שרונה בתל אביב והוא פתוח ליזמים רבים שאינם בהכרח חלק ממרכז החדשנות של החברה. Samsung Next תאפשר לחברי הקהילה המקומית לרתום את המתחם ואת השירותים שהיא מציעה בו לטובת יצירת מפגשים או תוכן שיוכל לסייע לקהילה הישראלית בתחום ההייטק והטכנולוגיה. מי שינהל את תחום הקהילה ב-Samsung Next הוא רועי בן-יוסף.

אייל מילר, מנכ”ל Samsung NEXT TLV מסר:

אני נרגש מהאמון שענקית הטכנולוגיה סמסונג נותנת בישראל. חברות בינלאומיות רבות מקימות מרכזי פיתוח וחדשנות בישראל ומשקיעות בחברות ישראליות שמוצריהן משתלבות עם קו מוצרי החברה. המודלים שלנו ייחודיים משום שהם שמים דגש על מוצרים חדשניים ופורצי דרך ושת”פ עם יזמים מוכשרים, על מנת ליצור שווקים חדשים תוך מתן החופש ליזמים ליצור שת”פים עם כל השחקניות גם אם הן מתחרות של סמסונג. למרות שנשאף לעבוד עם חברות המפתחות טכנולוגיה בעלת פוטנציאל לפיתוח עסקי הליבה שלנו, בהחלט נשתף פעולה גם עם חברות הפועלות לפתור בעיה הקיימת בכלל מוצרי השוק ולאו דווקא של חברת האם.

לפניות ופרטים נוספים ניתן  ללחץ כאן.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות