משקפי מציאות מדומה Google Daydream View (תמונה: גוגל)

משקפי מציאות מדומה Google Daydream View (תמונה: גוגל)

הוכרזו: Daydream View – משקפי המציאות המדומה של גוגל

גוגל הכריזה היום (ג', 4.10) על משקפי מציאות מדומה חדשים פרי פתוחה בשם Daydream View. המשקפיים הם המשך ישיר של המאמץ של החברה להיכנס לעולם המציאות המדומה ולהציע סל של מוצרים ושירותים שיוכלו לספק חווית VR מלאה ומקיפה.  Daydream View פועלים באופן דומה למשקפי מציאות מדומה אחרים בסגנון גוגל קארדבוד, כלומר, יש למקם את הסמארטפון בקדמת המשקפיים והוא זה המשמש כמסך וכיחידת העיבוד המרכזית.

המשקפיים, אשר על פי גוגל שוקלים רק 200 גרם, עוצבו בקפידה ועשויים מבד איכותי וסדרה של ספוגים שאמורים להקל על חבישתם לאורך זמן. כמו כן, ניכר כי גוגל השקיעה רבות בעיצוב הכולל מאחר ו-Daydream View מגיעים עם עיצוב אלגנטי למדי ופחות טכנולוגי או גיקי כמו שאר משקפי המציאות המדומה. בהמשך לקו זה גוגל ציינה כי בהמשך השנה תחשוף עוד שני דגמים חדשים בצבעים שונים. גוגל בחרה לפתוח את האירוע דווקא עם ציון נקודות כאלה, ככל הנראה כדי לסמן כי חזונה כי המשקפיים עתידים להיות נחלת הכלל ולא רק עבור חובבי ה-VR.

לצד המשקפיים, Daydream View מגיעים עם שלט קטן הכולל משטח מגע קטן (Track Pad) ומספר כפתורים מובנים. השלט מאפשר למשתמש לשלוט בנעשה בתוך המציאות המדומה וזאת הודות לחיישני התנועה המצויים בו. כפועל יוצא מכך, תוכלו להזיז את השלט ולראות את התנועה שלכם הופכת לפעולה של ממש בתוך העולם הוירטואלי בו אתם נמצאים. בדרך זו תוכלו הן לקחת חלק פעיל יותר בתכנים שמוצגים בפניכם ולשלוט בצורה טובה יותר על הממשק כולו – קריטי בהיעדר כפתורים או מסך מגע. את השלט תוכלו למקם בתוך תא הנמצא בחלק הקדמי של המשקפיים, מה שיבטיח שלא תאבדו אותו עם הזמן.

משקפי ה-Daydream View הם חלק מחטיבת ה-VR של גוגל שהקימה את פלטפורמת ה-Daydream בכדי להציג פיתוחים שונים בתחום. כחלק מאותה תפיסה, גוגל מדגישה כי רק מכשירים שעברו התאמות מיוחדות ונמצאו מתאימים, גם מבחינת חומרה וגם מבחינת תכנה, יוכלו לתמוך במשקפי Daydream View. נכון לעכשיו מכשירי Google Pixel הם היחידים שעומדים בתקן, מה שאומר שמשקפי ה-Daydream View יעבדו רק איתם. גוגל, כהרגלה בקודש, פתחה ליצרניות אחרות את האפשרות לפתח מכשירים ומשקפיים התואמים ל-Daydream View, כך שבעתיד הקרוב נראה עוד מכשירים בשתי הקטגוריות.

מלבד המשקפיים, גוגל העניקה דגש רב לעולם התוכן וחשפה מגוון רחב של תכנים שזמינים כבר היום בפורמט מציאות מדומה. כך למשל, הציגה החברה את האפליקציות של ספקי התוכן הגדולים בעולם ולצד זאת גם את שירות יוטיוב שלה ואת הסרטונים המתאימים ל-Daydream View.

משקפי המציאות המדומה Daydream View יהיו זמינים לרכישה החל מנובמבר הקרוב עבור 79 דולר (כ-300 שקלים) בצבע שחור בלבד, כאשר שני הצבעים האחרים עתידים להגיע בתקופה הקרובה.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות