מיהו דוקטור סטריינג’?

מתוך "דוקטור סטריינג'" (תמונה באדיבות פורום פילם) מתוך “דוקטור סטריינג'” (תמונה באדיבות פורום פילם)

בעוד מספר ימים העולם יעצור מלכת – גיבור חדש ושונה לחלוטין יתווסף ליקום הקולנועי של גיבורי הקומיקס של מארוול (Marvel). שמו של הגיבור הוא דוקטור סטריינג’ (Doctor Strange), והוא לא בדיוק דוקטור, כי הוא בעצם מכשף. רובכם לא מכירים אותו, אך לקוראי הקומיקסים הוא דמות מאד בולטת ב”נוקמים” (Avengers).

לקראת הגעתו אל הקולנוע, אולפני מארוול מכינים אותנו לרוח עולם הכישוף שלהם, עם טריילרים שניתן לצפות בהם גם מהסוף להתחלה, ולוגואים של גיבורים אחרים שהתהפכו. אך מי הוא דוקטור סטריינג’, בעצם?

דוקטור, אבל מהטובים

גם בין קוראי הקומיקס עשוי להיווצר בלבול – התואר “דוקטור” לרוב שמור לנבלים, כמו דוקטור דום (Doom), דוקטור אוקטופוס (Octopus),  וקוראי DC אף מכירים את דוקטור הוגו סטריינג’ (Hugo Strange), נבל איום של באטמן (Batman).

אך כאן הדוקטור הוא דווקא דמות גיבור, גם אם שונה מאד. הסטריינג’ הזה הוא ד”ר סטיבן וינסנט סטריינג’ (Dr. Stephen Vincent Strange), ובמקצועו הוא, במקרה, גם מנתח מוח. כלומר הוא לא סתם “דוקטור”, אלא באמת רופא, וסטריינג’ זה לא הכינוי שלו כגיבור על, אלא שם המשפחה האמיתי שלו. נכון, זה די מוזר.

מתוך "דוקטור סטריינג'" (תמונה באדיבות פורום פילם)
מתוך “דוקטור סטריינג'” (תמונה באדיבות פורום פילם)

סטריינג’ הופיע לראשונה ב-1963 בגליון 110 של “סיפורים מוזרים” (Strange Stories) של מארוול. לרוב הוא תמיד הופיע כדמות תומכת ולא דמות מרכזית, מכשף רב עוצמה המסייע לגיבורים במשימתם, אך עם עליית “הנוקמים החדשים” (The New Avengers) לפני כעשור הוא נחשב כנוקם לכל דבר. רוב הכשפים שלו מתעלים כוחות מישויות רבות עוצמו שמשאילות לו מכוחן, כמו גם מחפצי קסם רבים שברשותו, כשהבולטת מביניהם היא גלימתו האדומה האפשרת לו גם לרחף.

הוא גם חבר בארגון האילומינטי (The Illuminati), ארגון צללים חביב על אנשים קונספירטיבים, שמצא את דרכו גם לקומיקסים של מארוול. לפי רמיזותיו של בנדיקט קמברבאץ’ (Benedict Cumberbatch) עצמו, המגלם את סטריינג’ בסרט, לאילומינטי יהיה תפקיד ב”מלחמת האינסוף” (The Infinity War) בסוף סאגת הנוקמים.

מתוך "דוקטור סטריינג'" (תמונה באדיבות פורום פילם)
מתוך “דוקטור סטריינג'” (תמונה באדיבות פורום פילם)

אולפני מארוול כבר מזמן הראו העדפה להימנע מסיפורי מקור, סרטים המוקדשים לסיפור הפיכתם של גיבורים לכאלה, אך במקרה של סטריינג’ נראה שסרטו אכן יהיה סרט מקור, וזה גם הגיוני – כי בניגוד לרוב הגיבורים הוא לא מוכר, והמקור שלו חריג מאד.

כי מה גורם למנתח מוח מצליח ועשיר לפרוש להרי ההימלאיה וללמוד כישוף ואומנויות לחימה מישות קוסמית עתיקה? הטריילרים רומזים על תאונת דרכים שמשבשת את מוטוריקת ידיו, אך מה יהיה מעבר ניתן לכם לגלות כבר בקולנוע.

“דוקטור סטריינג'” עולה למסכים בחמישי הקרוב, ה-3 בנובמבר. צפו לביקורת מלאה באותו יום.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים