צילום: גאדג'טי

סמסונג רוכשת את Harman ב-8 מיליארד דולר כדי לחבר את הרכב שלכם
| יום שני, 14 בנובמבר 2016, 12:30 | כלכלי

חברת סמסונג הדרום קוריאנית הודיעה היום (ב', 14.11) על רכישה אסטרטגית משמעותית של חברת הרמן (Harman) בעיסקה ששוויה כמעט 8 מיליארד דולר. זו העיסקה האחרונה מתוך סדרה של עסקאות ונסיונות להשקיע בטכנולוגיות מוטוריות מתקדמות.

הרמן האמריקנית מוכרת בעיקר בזכות מערכות אודיו איכותיות (שרבות מהן נמכרות תחת שמות מותג אחרים)  אך כבר היום 65% מהכנסות החברה מגיעות מיצור מערכות מקושרות לרכבים. בשנים האחרונות החברה גם נכנסה לשוק המובייל עם אספקת פתרונות מידע, אך לאור ההאטה בעולם המובייל, השכילה הרמן להשקיע בפתרונות מתקדמים לעולם הרכב, דבר שמתגלה כיהלום עבור סמסונג.

סמסונג מנצלת היטב את הרווחים שעשתה בשנות הזהב של הסמארטפונים ומשקיעה בערוצים עם פוטנציאל צמיחה גדול כמו מכוניות מקושרות או מכוניות בכלל. היא השקיעה בעבר ביצרנית המכוניות החשמליות הסינית BYD וניהלה לאחרונה משא ומתן עם פיאט לגבי רכישה של חטיבת ייצור חלפים, משא ומתן שנכשל לעת עתה.

מהפך של עשור

כ-30 מיליון מכוניות כוללות כיום מערכות של הרמן שמעבירות נתונים על הרכב כמו מהירות ומיקום, נתוני בטיחות וכמובן אודיו. החברה נחשבת מובילה בתחומה וצבר ההזמנות שלה כעת מסתכם ב-24 מיליארד דולר. נשיא סמסונג אמר בהודעה כי "המכונית של המחר תהיה חכמה ומחוברת בדיוק כמו שבעשור האחרון הטלפונים ה"טיפשים" של פעם הפכו להיות מתוחכמים".

בתחילת 2015 רכשה הרמן את Redbend הישראלית שפיתחה פתרונות עדכון וניהול תוכנה וקושחה מרחוק תמורת 200 מיליון דולר. רכישה זו, בין עוד כמה אחרות, אפשרו את המעבר של הרמן להפוך למובילה בתחום המכוניות המחוברות, טכנולוגיה שתעבור עתה לסמסונג.

סמסונג תשלם 112 דולר עבור כל מניית הרמן (סימול: HAR), פרמיה של  28% מעל למחיר הסגירה האחרון בבורסה. סה"כ משלמת סמסונג עבור החברה סכום של כמעט 8 מיליארד דולר, כולו במזומן. סכום שיכול להיות משתלם במיוחד אם המהפך של עולם הרכב יתרחש כמצופה.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות